[ yukyuk88 @ 16.07.2007. 21:24 ] @
Ako moze pomoc.....treba mi objasnjenje kako da uraim sledece....imam dve identicne tabele sa recimo 10 ljudi....samo sto u prvoj imam polje koje se zove recimo rezultat i zeleo bi da se po unosu podataka u to polje u ovoj drugoj tabeli osobe automatski sortiraju....kako je to moguce izvesti? unapred hvala...
[ Jpeca @ 17.07.2007. 07:26 ] @
Možeš da napišeš odgovarajući kod (ubaciš komandu za sortiranje druge tabele) u događaj Worksheet_change za određenu ćeliju
Code:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

On Error Resume Next

' Ćelija koja se kontroliše 
Set unos = Range("C5")

If Not  (Application.Intersect(Target, unos) Is Nothing) Then 
' ovde obavi sortiranje 
End if 

End Sub

[ yukyuk88 @ 20.07.2007. 17:33 ] @
aha, hvala, a jel postoji nesto jednostavnije, preko funkcije vlookup ili tako nesto? stvarno se ne razumem.
[ Jpeca @ 23.07.2007. 07:10 ] @
Nisam razumeo šta upisuješ u rezultat i po čemu se vrši sortiranje, kako bi eventualno predložio neko "jednostavnije" rešenje.
Pogledaj u helpu funkciju RANK - ona daje poziciju numeričkog podatka unutar liste (npr mesto u tabeli na osnovu broja bodova) ali ne vrši fizički sortiranje.
[ Jpeca @ 23.07.2007. 10:58 ] @
[ yukyuk88 @ 29.07.2007. 10:30 ] @
e evo ovako, okacio sam primer, pa ako moze pomoc...dakle. videcete i sami, ima 3 takmicenja i jedna konacna tabela....prvo me zanima kako da kada unesem broj bodova, za takmicara br. jedan u prvu tabelu koja se zove "takmicenje I" kako da se taj broj automatski prenese u konacnu tabelu u polje predvidjeno za to....a druga stvar, u toku unosenja podataka, zelim da se u konacnoj tabeli odmah menjaju pozicije takmicara, tj ukoliko takmicar br 3 ima najvise poena, da ga excel automatski prebaci na prvu poziciju, a ne da ja klikcem na sort.....nadam se da je neko shvatio :) unapred hvala...
[ Jpeca @ 01.08.2007. 10:36 ] @
Citat:
Kako da kada unesem broj bodova, za takmicara br. jedan u prvu tabelu koja se zove "takmicenje I" kako da se taj broj automatski prenese u konacnu tabelu u polje predvidjeno za to....

Jednostavno upiši formulu =$E$5 u konačnu tabelu.

Za automatsko sortiranje, prvo snimiš makro koji obavi sortiranje koje ti treba. Uz malo doterivanja kod izgelda ovako
Code:
Sub SortTbl()
'
' Sortiranje konacne tabele
'
' P.Jovanovic  za Elitesecurity.org

    With ActiveSheet.Sort
        .SortFields.Clear
        .SortFields.Add Key:=Range("I39:I44"), _
           SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlDescending, DataOption:=xlSortNormal
        .SetRange Range("B38:I44")
        .Header = xlYes
        .MatchCase = False
        .Orientation = xlTopToBottom
        .SortMethod = xlPinYin
        .Apply
    End With
End Sub


Sada u dogadjaju OnChange za ćelije koje menjaš pozoveš ovaj makro
Code:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

On Error Resume Next

' Oblast celija u koju se unosi
Set unos = Range("E16:E18,E5:E7,E28:E30")

If Not (Application.Intersect(Target, unos) Is Nothing) Then
  SortTbl  ' sortiranje konacne tabele
End If

End Sub