[ evolution @ 16.07.2007. 22:05 ] @
Postpaid koji nikada nije bio povoljniji...

Svet komunikacija je svet u pokretu jer različiti ljudi imaju različite potrebe i navike. Razumeti ih i odgovoriti na njih za nas predstavlja izazov.

Tri nova postpaid tarifna paketa čine sveobuhvatnu ponudu koja je napravljena da zadovolji sve korisnike, bez obzira na navike. Bilo da ste postpaid početnik, korisnik koji veoma raznovrsno koristi telefon ili samo ne volite da Vam novac propada, tarifni paketi START, FLEKSI I PRENESI stvoreni su za Vas.

Nešto zaista novo u tarifnim paketima: PRENESI tarifni paket koji vam omogućava da nepotrošene minute prenesete u sledeći mesec.

Uz standardno najširu ponudu mobilnih telefona i mogućnost potpisivanja ugovora na 12 meseci, imate dovoljno razloga da izaberete Telenor.

Detaljnije informacije: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3227
[ evolution @ 16.07.2007. 22:07 ] @
Pitanja i odgovori

Koje su prednosti novog TP-a "Start"?
TP "Start" predstavlja jednostavan tarifni paket sa izuzetno povoljnim cenama. Cene su sledeće: minut u Telenor mreži je 2,9 dinara, za sve ostale mreže 5,9 dinara. Period tarifiranja je 1 sekunda, a fiksna nadoknada za svaki započeti razgovor je 2,5 dinara. Mesečno održavanje je 150 dinara. Sve cene su bez PDV-a. Uz tarifni paket "Start" nije moguće kupiti mobilni telefon iz našeg izbora.

Kakve prednosti donose novi tarifni paketi "Prenesi 50", "Prenesi 125" i "Prenesi 250"?
Novi tarifni paket "Prenesi" predstavljaju potpuno nov koncept paketa na našem tržištu. Svaki paket iz grupe "Prenesi" obuhvata određeni broj besplatnih minuta i SMS poruka u okviru izabrane visine mesečnog održavanja. Na primer, paket "Prenesi 125" obuhvata 125 besplatnih minuta i 125 besplatnih SMS poruka, a mesečno održavanje je 500 dinara, bez PDV-a. Glavna prednost ovih paketa je što se besplatni minuti i SMS poruke iz jednog meseca mogu iskoristiti u naredna 3 meseca. Na primer, korisnik koji u toku januara ne iskoristi sve besplatne minute, ima pravo da preostale minute iskoristi do kraja aprila. Dakle, naši korisnici mogu da potroše ono što plate u periodu od 3 meseca, kada im to najviše odgovara.

Na šta se odnose besplatni minuti i SMS poruke u okviru paketa "Prenesi 50", "Prenesi 125" i "Prenesi 250"?
"Prenesi" tarifni paketi podrazumevaju određeni broj besplatnih minuta i SMS poruka, u zavisnosti od izabranog mesečnog održavanja. Besplatni minuti i SMS poruke se odnose na nacionalne pozive (Telenor mreža, MTS, Vip ili fiksna telefonija), dakle nije bitno koju mrežu korisnik poziva.

Kakve prednosti donose novi tarifni paketi "Fleksi 500", "Fleksi 1000", "Fleksi 2000" i "Fleksi 4000"?
"Fleksi" tarifni paketi podrazumevaju minimalnu mesečnu potošnju. U minimalnu mesečnu potrošnju ulaze nacionalni i internacionalni razgovori i SMS poruke, kao i GPRS saobraćaj. U zavisnosti od visine izabrane mesečne potrošnje cena minuta u okviru Telenor mreže se kreće od 0,9 do 3,9 dinara po minutu, a cena SMS poruke od 1,3 do 1,9 dinara (cene su izražene bez PDV-a). Period tarifiranja je na 30 sekundi.

Šta obuhvata minimalna mesečna potrošnja u okviru "Fleksi" paketa?
Minimalna mesečna potrošnja se odnosi na nacionalne i internacionalne razgovore i SMS poruke kao i na GPRS saobraćaj. Ne obuhvata MMS poruke, roaming, premium SMS poruke (npr. plaćanje parkinga, glasanje, itd.)

Da li naši post paid korisnici mogu da pređu sa starih na nove pakete?
Da, naši post paid korsinici, fizička lica, mogu da pređu na nove pakete. Promena tarifnog paketa je besplatna i moguće ju je izvršiti pozivom Call Centra (063/9863 ili 062/9862) ili putem portala “Moj Telenor” (www.telenor.co.yu/portal). Nakon prelaska na novi tarifni plan korisnik može da se vrati na svoj stari tarifni plan kada god poželi.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3286
[ evolution @ 16.07.2007. 22:11 ] @
A pored svega ovoga, u ponudu telefona ubaceni su i novi modeli telefona: Nokia N76, Sony Ericsson k810i, Sony Ericsson k320i...

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3701
[ zALFex @ 16.07.2007. 22:24 ] @
Paketi PRENESi su zanimljivi zbog prenosenja minuta i poruka u naredna 3 meseca,ali su povoljni samo dok se ne potrose besplatni minuti (pod uslovom da se ne naplacuje uspostavljanje veze) i besplatne poruke...Pretpostavljam da aktiviranje tarifnig dodataka nije moguce,tako da je onda dalja potrosnja skupa...

Paketi FLEKSi su povoljniji od paketa Vise price ukoliko neko ne trosi 500,1000 itd. samo na razgovore ili ako trosi > 2000 dinara,pa su minuti jeftiniji,ali su porke i dalje skuplje od onih iz tarifnog dodatka "Dodaj SMS 400".

Patek START je prilicno skup i nepovoljan...Ne znam kako on treba da privuce korisnike...

To je moje subjektivno vidjenje novih paketa. :)

Ne znam zasto se tezi povecanju cena SMS-a i uspostavljanja veze....:(


[ zzviktor @ 16.07.2007. 23:19 ] @
Neko je pitao zasot se tezi povecanju cene sms i uspostave veze?

Pa zato sto se na ove dve usluge (ako se to za uspostavu veze moze reci) naj
bolje zaradjuje novac.

Koliko traje prosecan razgovor jednog korisnika?

Oko 20-30 sec, sto znaci da u vecini minuta imate po dva poziva za 1 min a
negde i tri, e pa imate i dve tri uspostave veze.

Ne kazem da nema maratonskih razgovora ali su oni slozicete se samnom jako
retki ili bar redji od kracih.

Ovo je samo moje vidjenje zasto se povecava uspostava veze i sms naplata.

Meni fleksi se cini kao paket koji je jako povoljan ali me samo interesuje
da li je telenor uveo mogucnost provere besplatnih minuta.

Ali je fleksi i dalje skuplji od telekom profesionalne tarife i kombinacije
120 sms i 120 min koji je za sto dinara jeftiniji, i za pet min manji nego
fleksi tarifacena posle je 8.00 din i 1.5 za svaku uspostavu veze.

E da sta je sa dodacima na tarifnim paketima koje je telenor uveo i da li je
moguc povratak na stare?

Pozz
[ staticInt @ 16.07.2007. 23:51 ] @
Zasto ljudi mislite da je tarifni paket START "izuzetno nepovoljan", verovatno neko vidi nesto sto sam ja prevideo, meni deluje kao dosta povoljan.
[ lukeguy @ 17.07.2007. 00:49 ] @
lepo je da su se setili i svojih postpaid korisnika. ovaj Start paket je zaista ok, jer je daleko jeftiniji od paketa Jedna cena, a za istu pretplatu. SMS je doduše nešto skuplji.

mene samo zanima da li će se i uz ove pakete moći koristiti tarifni dodaci ili su oni rezervisani isključivo za ona tri "stara" tarifna paketa. jer mi se bez tarifnog dodatka ne isplati prelazak.
[ zALFex @ 17.07.2007. 01:44 ] @
Mislim da bi START paket pre trebalo porediti sa prepaid paketom PRICA.
START je malo jeftiniji,ali je svakog meseca potrebno platiti pretplatu.
U odnosu na Jednu cenu:
-START ima skuplje uspostavljanje veze 2,5 dinara (1 dinar vise nego u paketu Jedna cena)
-skuplje poruke - 2,2 dinara
A posto (verovatno) nema tarifnih doadataka,moje subjektivno misljenje,kao korisnika koji salje puno poruka,je da je ovo nepovoljan tarifni paket za pocetnike,koji uglavnom salju puno poruka i za koje bi JUNIOR(ex paket sa istom pretplatom) bio mnogo bolji,iako su pozivi skuplji.
[ agasoft @ 17.07.2007. 01:57 ] @
Evo iz mog ugla.
Prvo jedno veće bravo za telenor, jer su korisnici kukali za taj postpaid
nonstop.
Start paket, ogleda se u velikoj nepovoljnosti jer:
1. Minut ka telenorovoj mreži od 2,90 din, postoji u tarifi Priča prepaid. U
toj istoj tarifi, minut ka ostalim mrežama, nije skuplji za ceo dinar, od
start tarife.
2. Dakle, prepaid paket priča, samo malo skuplji, a plus nema nikakvo
mesečno održavanje.
3. Dakle, čemu davati mesečno 177 dinara? Ljudi, tolika je bila pretplata za
moj neprežaljeni junior, gde sam imao:
Minut ka mreži 6 dinara u jakom, i 3 dinara u slabom saobraćaju.
10 dinara ka ostalim mrežama u jakom, i 5 u slabom saobraćaju.
60 sms poruka mesečno.
Posle toga, SMS za 0,85 din.
Plus happy hour. Svakog dana osim subote, od 00 do 1 sat, besplatni
razgovori u okviru mreže, a to je moglo da bude i dva sata, i konferencijski
pozivi show!

Dakle, ko je ovde lud a ko zbunjen?

Fleksi paketi, neću mnogo da komentarišem, sve u svemu, ispravka loših
paketa više priče. Možete i SMS i GPRS, i inostranstvo što je zaista pun
pogodak. Ne bacate novce, nema mesečnog takozvanog održavanja.
Prenesi paketi, takođe napokon mogu biti konkurencija MTS bel paketima.
Pošto ja ne znam cene svih bel paketa, uporedio sam samo sa bel 50. Tamo je
pretplata 354 din sa pdv, a ovde 295.
Dakle pretplata je jeftinija za čitavih 59 dinara.
U bel paketima, je samo 10 minuta van mreže. Ovde je 50 minuta 50 minuta.
Mislim da će ovaj paket preoteti mnoggo korisnika, pod uslovom da je telenor
omogućio proveru minuta
Prenesi 250 može takođe da bude jako primamljiva ponuda. Da se neko sit
napriča za 1080 dinara, plus mu se prenosi. Sve Pohvale, izvinite na
greškama, umoran sam dosta.
[ Catch 22 @ 17.07.2007. 03:21 ] @
Samo još da su nam bilo gde napisali kolika je cena za GPRS po 1(100)KB!?!
Kao da ta usluga uopšte ne postoji!
Jedino su date cene u novom SURF 10, 50, 100, 250 paketu (zavisno od paketa: od 0.030 din do 0.040 din po 1 KB)
Citat:
Telenor mreža podržava dva standarda za prenos podataka (GPRS i EDGE) brzine do 384 kbit/sec

Šta je sa 3G?

Ovi "Prenesi" paketi sa besplatnim minutima, stvarno deluju povoljnije od mt:s BEL paketa na prvi pogled...

"Fleksi" je možda interesantan zbog: "Fleksi tarifni paketi podrazumevaju minimalnu mesečnu potošnju. U minimalnu mesečnu potrošnju ulaze nacionalni i internacionalni razgovori i SMS poruke, kao i GPRS saobraćaj" - onima koji zovu inostranstvo, fiksnu telefoniju...
Ali treba se dobro preračunati šta sve može da stane u "minimalnu mesečnu potrošnju od 500, 1000, 2000, 4000" zbog:
uspostavljanje veze = 2.24 sa PDV-om
+
obračunski interval = 30 sekundi
+
cena minuta u mreži: od 1.06 sa PDV-om do 4.60 sa PDV-om (u zavisnosti od paketa)
cena minuta van mreže: od 5.78 sa PDV-om do 9.32 sa PDV-om (u zavisnosti od paketa)
+
SMS je od 1.53 do 2.24 sa PDV-om (u zavisnosti od paketa)

Veoma je pohvalno ovo:
Citat:
Da li naši post paid korisnici mogu da pređu sa starih na nove pakete?
Da, naši post paid korsinici, fizička lica, mogu da pređu na nove pakete. Promena tarifnog paketa je besplatna i moguće ju je izvršiti pozivom Call Centra (063/9863 ili 062/9862) ili putem portala “Moj Telenor” (www.telenor.co.yu/portal). Nakon prelaska na novi tarifni plan korisnik može da se vrati na svoj stari tarifni plan kada god poželi.


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 17.07.2007. u 04:45 GMT+1]
[ Geo M @ 17.07.2007. 12:22 ] @
Pohvala za Prenesi profile kao i za ugovornu obavezu od samo 12 meseci :)
Konkurencija cini svoje, jos kada bi dosao cetvrti operater npr. Orange bilo bi veoma zanimljivo za nas.
[ supporters @ 17.07.2007. 17:04 ] @
Da li se ta nadoknada za uspostavljanje veze placa kad se potrose besptlatni minuti za razgovor ili se naplacuje svaki zapoceti bez obzira na to dal je saobracaj besplatan ?
[ evolution @ 17.07.2007. 17:28 ] @
'1. Tarifne dodatke (za sada) nije moguce koristiti na novim paketima

2. Povratak sa novih paketa na stare je moguc iskljucivo na paket koji ste koristili do momenta prelaska na nove pakete (primer VP 1000 na Flexi 1000, posle toga je moguc povratak samo na VP 1000)

3. Uspostava veze (fixna nadoknada) se NE naplacuje na besplatne minute (kao sto se nije naplacivala ni na PRO paketima).'
[ crews_adder @ 17.07.2007. 20:47 ] @
Jedan od razloga zbog kojih svojevremeno nisam prestao da budem Mobtel-ov korisnik je bilo to sto su presli na obracun vremenskog intervala u sekundama. Sada Telenor novim paketima to menja i obracunski interval zaokruzuje na 30sec...

Thanks, but I'm not interested.

Umalo da zaboravim: cini mi se da ni uz pakete Vise price vise nije moguce kupiti mobilni telefon po "povlascenoj" ceni (ukoliko je ikada bila takva). Sad, ako je to ono cime Telenor docekuje buducu postpaid ponudu VIP-a, onda su se prevarili. Na ovaj nacin VIP-u samo cine extra uslugu.

Neki jednostavno nikako da shvate i saslusaju zelje i potrebe potrosaca...



[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 17.07.2007. u 22:13 GMT+1]
[ zzviktor @ 17.07.2007. 23:01 ] @
koliko sam ja obavesten mislim da se prenesi tarifira po sekundi i smatram
da je jedina prednost ovog paketa sto se mogu prenositi minuti u sledeci
mesec.

Drugo pitanje na koje mi cini mi se niko nije dao odgovor a ni na site
telenor nema isti.
DA LI SE MOZE PROVERITI BROJ PREOSTALIH BESPLATNIH MINUTA?

Ovo je jako vazno pitanje a adekvatan odgovor ima samo mts na svojim bell
paketima.
[ supporters @ 17.07.2007. 23:43 ] @
Ne razumem zasto za paket prenisi navodi te to da je jedina prednost sto mozes da preneses minute i poruke,prvi put te jedan
operater ne uslovljava da toliko i toliko minutra potrosis u njihovoj a ostale u drugim mrezama,i ako jos uvek nemaju opciju da proveris besplatne minute
to sad sa paketom prenesi nije problem resetujes brojac na pocetku meseca kad doguras do 250(npr.) min. potrosio si i to je to!
[ Guda @ 18.07.2007. 00:29 ] @
Evo malo statistike VP1000 vs Flex1000


Moja prosečna potrošnja u zadnjih 6 meseci:
poziva 120,2
min telenor 38,4
min ostali 85,6
gprs 2140 k
SMS 20

Prosečan račun (bez PDV):

VP1000 - 1119
Flex1000 - 1049

Odnosno bilo bi u proseku 70 dinara jeftinije kada bi se tarifiralo na sekunde. Zaokruživanjem na 30 sekundi bih verovatno došao na isto.

Jedino bih imao sadisfakciju da mi nije propalo nekih 50 - 100 dinara koje ponekad ne utrošim, odnosno u proseku 25 din/mes.

NARAVOUČENIJE: Meni dođe na isto!!!
[ Stevs @ 18.07.2007. 09:53 ] @
@Guda

Ne razumem zasto onda ne uzmes Prenesi 125?

On je 500 din i imas 125min taman koliko i potrosis plus besplatne poruke kojih je 250.

Znaci platio bi 500din plus 2mb gprsa...
[ Guda @ 18.07.2007. 10:47 ] @
@stevs

To ću verovatno i uraditi, međutim osnovna ideja mi je bila da uporedim ova dva veoma slična tarifna profila pogotovo jer je Flex1000 najavljen kao paket koji "ispravlja sve nedostatke" VP1000
[ Slobodan Milivojevic @ 19.07.2007. 13:26 ] @
Moji racuni, Junior:

~1200 dinara
90 - 160 minuta u zadnjih 4 meseci
80 - 115 SMS poruka
gprs je isti, pa ga i ne racunam, ali je od 1500-3000kb mesecno.

I usteda prelaskom sa Junior-a na Prenesi 125 na nivou od zadnja 4 meseca bi bila ~1845 dinara.

S prosecnim racunom od ~800 dinara.


Tako da se bas razmisljam da Junior posaljem u penziju i da predjem na Prenesi 125 TP. Ali sacekacu ja kraj meseca, pa cu videti.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.07.2007. 17:47 ] @
Evo jos malo info-a sa 9863:

Moguce je vratiti se samo na paket sa koga ste presli na naj novije pakete, nije moguce preci sa naj novijih na Moje Vreme / Vise Price / Jedna cena, ukoliko ste ranije koristili neki drugi TP (kao ja npr Junior). Znaci ako bi presao na naj novije pakete mogao bi da se vratim na Junior, ali ne bi mogao da predjem na VP/JC/MV.
[ Mister Big Time @ 20.07.2007. 03:21 ] @
Ovi prenesi paketi su konacno ono sto je trebalo odavno uvesti.

Prpa od konkurencije izgleda, ali svakako super potez Telenora!

Sve pohvale.

Malo mi je cudno ali ajde:
1. Uspostavljanje veze se NE NAPLACUJE dok imate besplatne minute
2. Minuti vaze KA SVIM domacim mrezama (fixni, MTS, VIP, Telenor)
3. Prenosenje je svima jasno (osim 3. meseca, onda se treci preneti brise sto je sasvim ok)

E sada, gde je tu catch, prosto je too good to be true?!


[ abyss @ 20.07.2007. 07:35 ] @
Jel se zna da li ima provere preostalih besplatnih minuta?
Istice mi junior za koji mesec pa moram da se odlucim...
[ lukeguy @ 20.07.2007. 09:26 ] @
od kako je Telenor kupio Mobtel, Junior važi do daljneg, tj. više se ne ukida automatski posle 27. rođendana, tako da imaš više od par meseci. :)
[ maki83 @ 20.07.2007. 14:11 ] @
A jel mogu da se koriste tarifni dodaci u fleksi i prenesi?
[ M i k i @ 20.07.2007. 16:25 ] @
Tarifni dodaci se ne mogu koristiti ni u jednom od novih ponuđenih postpaid paketa!!!

Što se tiče GPRS-a cena je 40din./MB u svakom od novih postpaid paketa, što znači da prelaskom na neki od novih post paketa cena 50 MB bi bila 2000 din. dok je na starim post paketima tarifni dodatak internet 50 iznosio 720 din. Očigledno je da cena GPRS-a nije ništa povoljnija već može biti samo veća u novim postpaid paketima!
[ Iksi @ 20.07.2007. 16:26 ] @
na zalost ne :(((
[ abyss @ 21.07.2007. 09:40 ] @
A jel promena tarife startuje odmah ili od sledecg meseca? Ako premenim tarifu preko portala...
[ uglavnom_bezopasni @ 21.07.2007. 12:01 ] @
Zavisi od doba dana, ja sam promenio oko ponoći, sutra oko podne je neko odobrio promenu...
[ Remorseless @ 21.07.2007. 14:26 ] @
Zadnji put kad sam menjao tarifu trebalo im je 17dana...
[ staticInt @ 21.07.2007. 15:41 ] @
Ne mogu se koristiti tarfini dodatci i verovatno nikada nece ni moci na ovim novim postpaid paketima, upravo sam razgovarao sa njihovim call centrom.
Koliko ja vidim ne isplati mi se da menjam paket jer bih izgubio mogucnost da koristim omiljeni broj koji je jedina svetla tacka u celoj prici.
[ zALFex @ 22.07.2007. 00:28 ] @
Ubedjen sam da ce koriscenje tarifnih dodataka biti omoguceno i na novim postpaid paketima,samo je pitanje kada.
Setite se da ih nije bilo odmah kad se pojavio trio Vise price,Moje vreme i Jedna cena. Telenor je tu zaradjivao vise dok je mogao...A onda je poceo da snizava cene,ali ne uvodeci nove tarifne pakete,vec kroz tarifne dodatke...Da to nisu uveli,broj korisnika bi,po mom misljenju,pao ispod 1/3 ukupnog broja korisnika u Srbiji.
Jedostavno ce usled stanja na trzistu morati da ih uvedu da bi bili konkurentni (bar omiljeni broj!) ili ce uvesti nove tarifne pakete...
Ipak,moj savet je da ne menjate pakete ako vam se koriscenje tarifnih dodataka isplati...Bar dok ih ne uvedu!:)
[ maki83 @ 22.07.2007. 15:55 ] @
Da, pa ja isto kontam da ce posle odredjenog vremena omoguciti da mogu da se koriste tarifni dodaci i za ove nove pakete..bilo bi glupo da sve odmah ispucaju, vec moraju malo da ostave prostora za konkurentske korake...a ne sve odmah...
[ Mister Big Time @ 23.07.2007. 01:00 ] @
Drugari, mislim da je btinije da se uvede promena preostalih minuta i poruka.
Ali to ce i pored svih obecanja ici malo teze bojim se... bez novog Inf. sistema nece niko da se petlja sa tim. :(

Ali to naravno ne zanima i ne treba da zanima korisnike...


Definitivno prelazim na Prensi 250, jos ako nekada bude provera stanja bice to najbolji paket na trzistu.

Ozloglaseni Telenor ce jedino na taj nacin uspeti da zadrzi postojece i privuce nove korisnike...
[ Catch 22 @ 26.07.2007. 19:05 ] @
Citat:
Mister Big Time
Ozloglaseni Telenor ce jedino na taj nacin uspeti da zadrzi postojece i privuce nove korisnike...

Sto jes' jeste, odliv korisnika sa Telenor mreze je ogroman. Vecina prijatelja koji su godinama bili "mobtelovci" su vec odavno presli kod mts-a. Sada jos dosao i Vip. Ono malo korisnika zarobljenih kupovinom telefona u paketu sa ugovorom - to se mora nekako zadrzati!
[ evolution @ 26.07.2007. 19:30 ] @
Citat:
Catch 22: Sto jes' jeste, odliv korisnika sa Telenor mreze je ogroman. Vecina prijatelja koji su godinama bili "mobtelovci" su vec odavno presli kod mts-a. Sada jos dosao i Vip. Ono malo korisnika zarobljenih kupovinom telefona u paketu sa ugovorom - to se mora nekako zadrzati!


Jesi li upucen u poslovne rezultate Telenora (broj aktivnih post paid, pre paid korisnika...) ili je to sto kazes cisto licna argumentacija (i arogancija)?
[ pitikovski @ 26.07.2007. 21:57 ] @
Citat:
Catch 22: Sto jes' jeste, odliv korisnika sa Telenor mreze je ogroman. Vecina prijatelja koji su godinama bili "mobtelovci" su vec odavno presli kod mts-a. Sada jos dosao i Vip. Ono malo korisnika zarobljenih kupovinom telefona u paketu sa ugovorom - to se mora nekako zadrzati!


I u mom okruzenju je tako,svi prijatelji i ljudi sa kojima poslovno saradjujem uzeli su neki Bel paket.Ja na primer imam Bel 400 i do 20.-og u mesecu potrosim svih 320 minuta u okviru MTS mreze dok mi od onih 80 minuta van MTS mreze i preostane.A nekada nije bilo tako.....
Ja sam svoj 063 postpaid prebacio na fun paket i jedno vreme ga nosio sa sobom...ali sada mi sluzi samo za gprs.
Ovi novi "prenesi" paketi nisu losi,ali mislim da su se malo kasno setili da ih naprave.

Nisam ni malo pristrasan niti sam fun MTS ili Telenor-a.Samo navodim kakvo je stanje u mom okruzenju.
Sada i kada bih poceo opet da koristim 063,dzaba mi nemam koga da zovem (mislim na osobe sa kojima komuniciram svakodnevno) u toj meri da bi mi bilo isplativo.


@djuice
Kakvi su ti to gulpi komentari o aroganciji??Neko vise vredi ako koristi 063 ili 064?? Svasta.....



[ agasoft @ 26.07.2007. 22:26 ] @
E pa u mom okruženju sto odsto porodice, i većina prijatelja iz imenika,
korisnici su Telenor mreže. Zbog toga što se Telekom kasno setio da dovede
signal u moju provinciju, tek 2003 godine, a mobtel je imao još od 2000
godine. Retko kome se menjao broj i prelazio je na mts. Mts ovde ima samo
nove korisnike koji nemaju telefone, mada i oni korisnici čija je familija
na telenoru, koriste telenor. Tako da je ovo Telenor područje. I nije to baš
tako malo zarobljenih korisnika. Ja iskreno imam Bel SMS kod MTs-a imao sam
junior kod Mobtela, koji vredi nego bilo koji paket u Srbiji, ali je eto
propao mojom krivicom, a sve bi dao sada da mogu da ga povratim. Pa vi
gledajte ko je jeftiniji sada. Taj paket junior pretplata je bila 177
dinara, a mts je i tada i sada ima paket profesional, kome je pretplata veća
od 180 dinara, a uporedite šta daje jedan paket šta drugi.
Bel paketi su za mene glupost osim Bel sms-a, jer te surovo uslovljava da
moraš da koristiš njihovu mrežu. A meni 80% kontakata koristi Telenor.
Dalje, ja na telenoru za 145 dinara mesečno u prepaid varijanti razgovaram
sa omiljenim brojem po ceni od 0,00 dinara, dok se na mts-u uspostavljanje
svake veze naplaćuje 1,77 dinara, pa vi izračunajte neka obavite 30
razgovora minimalno, to je već preko 50 dinara plus na tu njihovu pretplatu
za najdraži broj.
Dalje, tarifni dodatak SMS je omogućen u Telenoru za prepaid, u mts-u nije.
Pa onda, prebacivanje kredita sa prepaida na prepaid, u svakoj prilici i
neprilici je omogućeno na Telenoru a na MTs-u nije.
Pa onda, prenesi paketi su sada znatno povoljniji i jeftiniji od telekomovih
Bel paketa, bez ikakvog uslovljavanja. Nije potrebno nikakvo proveravanje
minuta, jer sve u telefonu mogu da podesim.
To su za mene i dovoljne prednosti telenora, da u kombinaciji sa Vipom,
ostanem njihov korisnik, u tarifnom paketu jedna cena, koji konkurencija
nema. Zaboravih da kažem najbitniju stvar, telenorov GPRs ne baguje, ne
štuca, ne prekida. Radi besprekorno. MTS, ima više korisnika, ali s tim
dolazi i više neljubaznih nestručnih i neinformisanih operatera, lošiji
kvalitet usluge, krajnje rečeno jedan neprofesionalizam. I, po čemu je sad
MTs jeftiniji u prepaidu i postpaidu od telenora. Paket po modelu jedna
cena - nemaju. Pakete po modelu prenesi - nemaju. I nikako da završim ovo
pisanije. Za razliku od mts-a telenor svojim paketima daje srpska imena,
iako se radi o Norveškoj kompaniji. Svaki paket asocira na to šta donosi. A
ne, Toki, Tipi Neti, kul, zar to kul ne zvuči malo uličarski?
Uvek kad čujem tipi, setim se Tipike, i jednog nadimka Tipi. hahaha...
Toki, kao za razgovor, jeftina u mreži a van mreže te dere kao jarca, kao
više priče na telenoru. Neti, koji je ukinut, više nazivom podseća na neke
internet popuste. Laki, a da to je najžešće za to stvarno nemam komentar.
E sad stvarno neću više, puno vas pozdravljam.
[ pitikovski @ 26.07.2007. 23:09 ] @
Eto...svako ima svoj razlog i racunicu i po tome se navodi.
Ja sam koristio 063 od 1998-2002 kada sam bio prinudjen da uzmem 064 prepaid broj,jer na lokaciji gde sam iznajmio poslovni prostor nisam imao S od signala tadasnjeg mobtela i to u jednom poslovnom centru u Beogradu (armatura,beton...sta li je vec bio problem).Kada su se pojavili Bel paketi presao sam na Bel 200 i prepolovio telefonski racun.Tacno se secam da sam u to vreme kupovao dopune od po 1000 din. 5 komada mesecno i posle prvog postpaid racuna to se prepolovilo da bih posle par meseci presao na Bel 400 i ostao na tome do sada.063 broj sam tada koristio za privatne razgovore van posla ali je to vremenom izgubilo smisao jer se Mobtel setio (zbog nametnute politike) posle ko zna koliko vremena da uvede PRO tarife...tada je po meni vec bilo kasno.
[ zALFex @ 26.07.2007. 23:52 ] @
"Zauzevši peto mesto na listi 100 najboljih kompanija na svetu u IT sektoru, koju je objavio BusinessWeek, Telenor je ušao u sam svetski vrh i tako pretekao Microsoft, Apple i Nokiu."

Nadam se da ce Telenor svojom kreativnoscu uspeti da zauzme 45% trzista,ujedno obracajuci paznju na cenovnu osetljivost korisnika. Videcemo sta ce doneti unapredjenja softvera/IS-a...Mada,iskreno,vise bih voleo da pocnu od postpaida,jer postpaid korisnici ne mogu da provere ni stanje po tarifnim dodacima,ni potrosene besplatne minute i poruke...
Verujem da imaju dobar razlog zbog kojeg krecu od prepaida...Mozda veci broj korisnika...
Cekamo kraj godine...:)
[ batancev @ 27.07.2007. 19:40 ] @
@agasoft

"I, po čemu je sad
MTs jeftiniji u prepaidu i postpaidu od telenora. Paket po modelu jedna
cena - nemaju."

izgleda da nisi u toku

pa sta je onda paket KUL
koji je btw 2x jeftiniji od te telenorove tarife jedna cena koja je jos od vipa totalno deplasirana
[ agasoft @ 27.07.2007. 20:45 ] @
Batancev, da vidimo ko nije u toku. Uporedi koliko košta 6 sekundi u paketu
jedna cena, i u paketu kul? hmm?
[ Mister Big Time @ 28.07.2007. 04:49 ] @
Citat:
zALFex: "Zauzevši peto mesto na listi 100 najboljih kompanija na svetu u IT sektoru, koju je objavio BusinessWeek, Telenor je ušao u sam svetski vrh i tako pretekao Microsoft, Apple i Nokiu."

Nadam se da ce Telenor svojom kreativnoscu uspeti da zauzme 45% trzista,ujedno obracajuci paznju na cenovnu osetljivost korisnika. Videcemo sta ce doneti unapredjenja softvera/IS-a...Mada,iskreno,vise bih voleo da pocnu od postpaida,jer postpaid korisnici ne mogu da provere ni stanje po tarifnim dodacima,ni potrosene besplatne minute i poruke...
Verujem da imaju dobar razlog zbog kojeg krecu od prepaida...Mozda veci broj korisnika...
Cekamo kraj godine...:)


Navodno lakse im je da rade na sistemu za prepaid korisnike (?!).
Postpaid sistem obracuna zahteva da iz temelja menjaju IS, a to kao sto znamo, kosta malo vi$e.
[ Catch 22 @ 28.07.2007. 18:26 ] @
Mali dodatak temi pogledajte ovde: Analiza cena postpaid paketa


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 29.07.2007. u 03:51 GMT+1]
[ batancev @ 31.07.2007. 18:54 ] @
Citat:
agasoft: Batancev, da vidimo ko nije u toku. Uporedi koliko košta 6 sekundi u paketu
jedna cena, i u paketu kul? hmm?


razgovori od 6sec
haha
mislio sam da tezimo tome da mobilni telefon koristimo a ne da nam sluzi za ukras i razgovore od 6sec
i ti si istakao da takav paket ne postoji u mts-u (sto je netacno)
a ne da je skuplji za "brzi gonzales" razgovore (sto je tacno) u kojima se pola vremena potrosi na pitanja "sta mi rece?"
[ agasoft @ 31.07.2007. 20:32 ] @
Batancev, ja ti i dalje tvrdim da mts nema takav paket. U paketu jedna cena,
fleksibilnnost je na tvojoj strani, ako razgovaraš 34 sekunde, za koje
priznaćeš ima šta da se kaže, ili ako razgovaraš 59 sekundi, neće ti biti
istarifirano istom cenom. Dok na paketu kul, tebi se ne isplati da govoriš
manje od minuta i jedne sekundi. Ja lično imam jedan MT:S prepaid sa tom
tarifom, ali je koristim za veoma povoljne razgovore u Republiku Srpsku.
Ovamo ni malo to zvrckanje nije isplativo. nedaj bože ostane ti pet dinara,
ti se skrckaš negde, nikog osim hitne i policije ne možeš da zoveš.
[ Slobodan Milivojevic @ 31.07.2007. 20:49 ] @
Preso sam sa Juniora na Prenesi 125, posle 15 potvrda da mogu da se vratim nazad. I sad cu videti, mada sam uspeo da danas spucam neverovatnih 3 minuta razgovora :) Resetovao sam timere na telefonu, pa cu videti kad cu stici do 125 minuta :)
[ Mister Big Time @ 11.08.2007. 02:41 ] @
Cool :)

Al' tesko je to tako pratiti, dobro sada sa Prenesi paketima su minuti isti ka svim destinacijama, ranije na Pro 200 nisam imao sanse da po'vatam sta i kako, jer je odvojeno u okviru telenor mreze i ka nacionalnim mrezama...

BTW, davno sam to radio na Sony Ericsson telefonu, posebno je zanimljivo sto ima SMS counter i gle cuda - uvek je moj brojac brojao vise potrosenih poruka i minuta od onoga sto mi dodje na racunu :) Nisam se naravno zalio :P

Bez sistemskog obracuna minuta i poruka nista... valjda cemo i to docekati uskoro.
[ KORKI @ 11.08.2007. 22:31 ] @
Znaci moguce je sa Juniora preci na neki od ovih paketa i ponovo se vratiti na junior???
[ zzviktor @ 11.08.2007. 22:33 ] @
>
DA obecali su kada su dosli da ce biti vrlo transparentni ali od te
transparentnosti u post pajdu nista,pre pajd od ne davno nudi neke stvari
koje kada bi bile aktivne bile bi ok ali u svakom slucaju nude i pracenje
sms i gprs saobracaja preko kodova *121*1# za sms i *121*2# za gprs pa sam
zato prinudjen da koristim pre pajd za ove usluge a post pajd za pozive.

btw mana novih fleksi, prenesi i start paketa je to sto nemaju tarifne
dodatke.

moj favorit je prenesi 125 zbog jeftinije cene od mts i zbog ne
ogranicavanja koje minute i koliko ce te trositi u jednom mesecu.
[ owim @ 16.08.2007. 05:51 ] @
Citat:
od kako je Telenor kupio Mobtel, Junior važi do daljneg, tj. više se ne ukida automatski posle 27. rođendana, tako da imaš više od par meseci. :)


Zvao sam Telenor CC jer koristim Junior i rekli mi da vazi staro pravilo -- mora da se menja u januaru godini u kojoj se puni 28. godina. Dakle, uskoro! Cini mi se da je Prenesi najbolji izbor. Nedostajace mi happy hour! :-(
[ lukeguy @ 17.08.2007. 23:46 ] @
Dvoje mojih prijatelja su odavno prešli tu granicu (više od pola godine), ali i dalje koriste junior bez ikakvih smetnji.
[ owim @ 30.08.2007. 07:49 ] @
Kako na Prenesi paketu da saznam koliko sam minuta preneo u prethodni mesec, koliko jos imam u ovome, koliko poruka...? Niceg nema na Portalu. Please, help! :-)
[ boban779 @ 30.08.2007. 08:18 ] @
Saznaces kad ti stigne racun.
[ kime1 @ 30.08.2007. 15:52 ] @
evo sad sam pročitao da je kod *100# za prenesene minute.
[ Slobodan Milivojevic @ 30.08.2007. 16:13 ] @
Vid stvarno radi *100#:



Ssamo jos da dodaju realtime proveru
[ owim @ 30.08.2007. 21:32 ] @
Citat:
Saznaces kad ti stigne racun.


Znači, isto kao i kod Pro paketa, nema uvida u tekuće stanje. Zašto bih onda koristio taj paket? Da brojim poruke i beležim minute?

Oni godinu dana nisu uveli proveru stanja za Pro pakete! Srećom da iz moje kasice-prasice u Telenor ide tek po koji dinar. Retko.

MTS rulez! :-)
[ Catch 22 @ 02.09.2007. 01:41 ] @
Eto, konačno se i mts probudio i ponudio, po svom ustaljenom receptu, isto sve to samo malo povoljnije.
Osećam se kao dete u poslastičarnici "da li da uzmem baklavu ili minjon?"
Očekuje se novi kontra-potez, pa onda ide rekontra... itd... sve to ide mic po mic, polaaako da se korisnici kojim slučajem naprasno ne pokvare.

Ima tu još dosta "lufta" za manevrisanje, biće sve to i mnogo bolje po nas korisnike (jednog dana)
[ Mister Big Time @ 02.09.2007. 14:44 ] @
Jeej konacno kod za proveru prenetih minuta :)

ALI, ovo je tek na kraju meseca - u tekucem mesecu nije moguce i dalje kontrolisati potrosnju... :/

Za pocetak je OK... ali moraju uvesti i proveru u tekucem mesecu.
[ zzviktor @ 02.09.2007. 15:08 ] @
pa to im je nacin da ti uzmu vise para i to nije izum samo telenora vec i
mts ima nesto slicno tj slicnu politiku ako ne i istu a po svemu sudeci to
je nacin za zaradu u srbiji.

Telenor radi vec godinu dana ali sto se tice transparentnosti troskova nije
uradjeno bas mnogo za post pajd korisnike.
[ abyss @ 04.09.2007. 16:11 ] @
Jel neko gledao pregled racuna preko portala? Mislim da su nesto gadno zabrljali, imam 50minuta i 50 poruka a racun izgleda ovako:
[ maksvel @ 04.09.2007. 20:11 ] @
Hm, meni za avgust i dalje stoji satari račun. Verovatno treba da ažuriraju, ionako je pisalo od 5-og provera...
[ Slobodan Milivojevic @ 06.09.2007. 13:33 ] @
Sad su racuni na portalu ok.
[ finderetf @ 06.09.2007. 15:52 ] @
A da li je sa postpaida besplatno zvanje call centra (0639863) ili sam se zeznuo?
[ boban779 @ 06.09.2007. 16:19 ] @
Zeznuo si se.
[ pajaja @ 06.09.2007. 16:56 ] @
Placa se fiksno ~10din po pozivu.
[ Zekica @ 06.09.2007. 19:38 ] @
Tačnije 9.9din+pdv=11.68dinara :)
[ aleksandaraleksandar @ 06.09.2007. 20:09 ] @
zna li neko kako se proverava stanje na Prenesi 50?

*311# daje samo zaduzenje u dinarima. i to je skroz nefunkcionalno.

izvinjavam se ako je negde vec bilo pitanje
[ Slobodan Milivojevic @ 06.09.2007. 21:31 ] @
Za sad nikako, po informacijama iz Telenor-a moze da se ocekuje do Decembra da se zavrsi novi informacioni sistem. Nakon cega ce biti moguca provera.

Sada je jedino moguce proveriti koliko ste minuta i poruka preneli iz proslog meseca, pomocu koda *100#.
[ zzviktor @ 07.09.2007. 12:11 ] @
Jedino putem resetovanja servisnih brojaca, nisu oni bas toliko dobri da ti
daju uvid u stanje, opet je mts izasao sa mnogo povoljnijom ponudicom za
korisnike naime korisnici mts ne moraju vise vucarati dva telefona kako bi
nesto ustedeli na porukama ili drugim uslugama koje su uz dodatke visestruko
jeftinije.

Ceka se odgovor telenora.
[ zALFex @ 08.09.2007. 17:48 ] @
Da li je moguce preci sa Vise price 500 na Prenesi 125,pa sledeceg meseca na Prenesi 250,pa se onda,recimo,treceg meseca vratiti na Vise price 500?
[ finderetf @ 16.10.2007. 23:26 ] @
Jos jedna stvar,nije glupa!!!!!!!!!!
Da li pozivi ka 0639863 skidaju besplatne minute, ili pak slanje poruka na 9848 ili neki drugi broj koji je besplatan, da li i tu skidaju te nase besplatne poruke, jer u MTSu to sve koriste da ti skinu ono sto si dobio za DZ???? Valjda ovde nije tako!
[ lukeguy @ 17.10.2007. 01:03 ] @
Ne, ti brojevi spadaju u specijalne. Dakle besplatan saobraćaj se ne računa na njih (kao ni na bilo koji drugi broj sa dodatnom cenom), već ti se 9863 naplaćuje sa tih 9,90 + pdv po pozivu, a za 9848 nisam siguran koliko košta.
[ finderetf @ 17.10.2007. 13:43 ] @
tamo pisu da je poruka na 9848 besplatna,onda valjda vazi i za mene.Pozz
[ finderetf @ 18.10.2007. 00:55 ] @
Kako se uopste racunaju troskovi racuna za Prenesi, tj. kako se formira racun. Jer ja nisam potrosio besplatne minute,daleko sam jos od toga....a ono na *311# zaduzenje desetak dinara, zasto??? Nisam koristio nista od dodatnih usluga...Cak sam broj zvao u 063 mrezi. Da li oni sve obracunaju,pa na kraju oduzmu sta je besplatno??? Nema nekog smisla, ali mozda su to tako resili???
[ Mister Big Time @ 18.10.2007. 23:51 ] @
Duga prica.

Tebi se prvo SVE tarifira, svi pozivi, poruke, sve sve sve. I onda, tek na kraju obracnunskog perioda ti se oduzme sto je uslo u paket minute i poruke. Tako da je apslutno glupo oslanjati se na ono sta prikaze 311.
Tek na kraju meseca mozes da vidis koliko si zaista potrosio i koliko treba da platis racun.


P.S. Evo krece im konkurencija sada (VIP postpaid), morace da pojacaju ove prenesi pakete :)

Za one kojima je bitno da puno pričaju ponuđeno je 325 minuta i 325 SMS poruka za samo 1000,00 dinara mesečno
(ekivalent Prenesi 250 kod Telenora).

[ Mr One @ 24.10.2007. 19:45 ] @
Citat:
Mister Big Time:

P.S. Evo krece im konkurencija sada (VIP postpaid), morace da pojacaju ove prenesi pakete :)

Za one kojima je bitno da puno pričaju ponuđeno je 325 minuta i 325 SMS poruka za samo 1000,00 dinara mesečno
(ekivalent Prenesi 250 kod Telenora).

Jaka konkurencija.
Zaokruživanje na minut prvog minuta razogovora kod Vipa.
Ja sigurno imam u oko 100 poziva u mesecu koji prosečno traju 30 sekundi. Kod Telenora je to 50 minuta, a kod Vipa (zbog zaokruživanja 100. Ovo navodim samo kao primer, a da ne pričam o mojim pozivima od po 5-10-15 sekundi koji bi mi kod VIPa bili tarifirani kao 60 sek.

Kod Vipa je samo prividno minutaža veća.
E da umalo da zaboravim, a gde je prenos nepotrošenih minuta i SMSova u 3. naredna meseca kod Vipa?

Ruku na srce jedino 325 poruka u odnosu na 250 nešto znači onima koji više šalju poruke, a ja više telefoniram tako da je za mene bolji Telenor.
[ Aleksandar Ilić @ 24.10.2007. 21:27 ] @
Da li se plaća uspostavljanje veze u paketima Prenesi kada imaš besplatne minute?
[ pisac @ 24.10.2007. 22:51 ] @
Ne.
[ acebzan @ 01.11.2007. 10:51 ] @
Ako sam dobro video danas u novinama, Telenor je povodom rodjendana uveo jos jedan paket, Prenesi 550.
Mada na sajtu nisam nasao nista o tome.

Edit:
Evo zvanicno i na sajtu Telenora u vezi Prenesi 550:
Mesecno odrzavanje: 2000 din*
Besplatni minuti u domacem saobracaju: 550 min
Besplatni SMS: 550
Obracunski interval: 1 sek.
Uspostavljanje veze: 2.9 din*
Cena u Telenor mrezi: 4.9 din*
Cena u nac. saobracaju: 4.9 din*
Cena SMS: 2.5 din*

* PDV nije uračunat u cenu.



[Ovu poruku je menjao acebzan dana 01.11.2007. u 13:22 GMT+1]
[ finderetf @ 01.11.2007. 20:28 ] @
Ljudi pa ovo nije normalno.Prvo, nisu mi obracunali tacno koliko sam
preneo besplatnih minuta, na *100# pise samo 7:8 min i 0 poruka, a po
mojim merenjima trebam imati cak 30min i 15tak poruka,sto je priznacete
velika razlika.Cekam da izadje listing pa da vidim o cemu se radi.I jos
nesto danas nisam pravio nikakav saobracaj,ni poruke ni razgovor a racun
na *311# mi se non-stop uvecava!!!!!!!!!! Sta se ovo desava,ili je to
normalno dok ne srede specifikacije poziva,racune itd.???
[ acebzan @ 01.11.2007. 22:51 ] @
Ne znam da li si postao korisnik Prenesi paketa u oktobru, ali ako jesi, i to recimo 20. oktobra, ti ces za mesec oktobar imati 1/3 minuta i 1/3 poruka tvog prenesi paketa da iskoristis.
Znaci, ne mozes da uzmes paket Prenesi 250 28. u mesecu i da u sledeci prenes 230 min, i 200 poruka.
[ finderetf @ 01.11.2007. 23:50 ] @
Postao sam 16.oktobra, nisam znao za to da ne dobijas full minute... ali
da li mi oni onda naplacuju full pretplatu tj 250+pdv???
[ zALFex @ 02.11.2007. 01:46 ] @
Ne,ne naplacuju ti ukupan iznos pretplate,nego samo proporcionalni deo od 16. oktobra,bas kao sto nisi dobio ukupan iznos besplatnih minuta i SMSova.
[ Slobodan Milivojevic @ 02.11.2007. 11:18 ] @
Ako si novi korisnik, pretplata ce ti biti ~1/2 pretplate za taj paket, a ako si presao sa nekog drugog bice ~1/2 pretplate za prethodni paket + ~1/2 pretplate za prenesi.
[ Slobodan Milivojevic @ 02.11.2007. 11:39 ] @
Od 1. novembra u ponudi je i tarifni paket Prenesi 550:

Pretplata za ovaj paket je: 2360 dinara, a ukljucuje 550 minuta u nacionalnom saobracaju, kao i 550 nacionalnih SMS poruka. Nepotroseni minuti se prenose u naredna 3 meseca.

Nakon prekoracenja cene su:

Uspostava veze: 3.422din
Minut ka svim nacionalnim mrezama: 5.78din
SMS poruka ka nacionalnim destinacijama: 2.95din

Cene su sa uracunatim PDV-om.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879
[ Catch 22 @ 03.11.2007. 01:06 ] @
Baš inventivno s njihove strane. šta da ti kažem... sad će valda da padne još jedan "paste"
[ zALFex @ 11.11.2007. 09:40 ] @
Da li i vi mislite da su Prenesi paketi MNOGO bolji od paketa Fleksi i Start?
Dok se koriste besplatni prenesi minuti, fleksi(500,1000) i start su potpuno dominirani...
[ Slobodan Milivojevic @ 11.11.2007. 10:59 ] @
Pa ako poredimo pakete sa nizom pretplatom (Fleksi 500 i Prenesi 125) onda dobijemo:

Dok ste u kvoti besplatnih minuta i SMS (minimalne potrosnje kod fleksi) i pod uslovom da potrosite sve minute i poruke u Prenesi:

Fleksi:
Uspostava veze: 1,9
Minut u mrezi: 3,9
Minut van mreze: 7,9
SMS: 1,9

Prenesi:
Uspostava veze: 0
Minut + SMS (u nacionalnom saobracaju): 4

Nakon prekoracene kvote:

Fleksi:
Uspostava veze: 1,9
Minut u mrezi: 3,9
Minut van mreze: 7,9
SMS: 1,9

Prenesi:
Uspostava veze: 2,9
Minut u mrezi: 5,9
Minut van mreze: 5,9
SMS: 2,5

Kod skupljih paketa se za nijansu popravlja stanje na Fleksi paketima.
[ Basa @ 20.11.2007. 01:12 ] @
Bio sam malopre na mobiklikovom sajtu, pa mi pade na pamet da nesto proracunam:

Za razgovor od 61-u sekundu:

Telenor (Fleksi 500) u mrezi: minut razgovora (3,9) + zaokruzivanje na 30 sek. (1,95) + uspostava poziva (1,9) = 7,75 din
Mobiklik (Standard 062) u mrezi: minut razgovora (7,5) + 1 sek. (0,125) + uspostava poziva (1,35) = 8,97 din

Telenor (Fleksi 500) van mreze: minut razgovora (7,9) + zaokruzivanje na 30 sek. (3,95) + uspostava poziva (1,9) = 13,75 din
Mobiklik (Standard 062) van mreze: minut razgovora (10,99) + 1 sek. (0,183) + uspostava poziva (1,35) = 12,523 din

Znaci, u mrezi je malo jeftiniji novi fleksi 500, dok je van mreze povoljniji stari mobiklik. Prosto, ilustracija sta znaci tarifiranje na 30 sekundi i malo skuplja uspostava veze. Ovo je, naravno, najnepovoljini slucaj. Sto je razgovor blizi tih narednih 30 sekundi, to je fleksi povoljniji. Naravno, dok razgovara, covek o tome ne moze da vodi racuna. Ovo je svakako jedna moguca situacija. Meni se bar cini da onda ovaj fleksi 500 nije mnogo povoljniji od starog dobrog prepaida.

Podrazumeva se, i sto je skuplji paket inicijalno, fleksi 1000, 2000, 4000, to je jeftinije koriscenje u odnosu na pripejd standard.

Pozdrav
[ zALFex @ 20.11.2007. 01:17 ] @
Hocemo li uskoro dobiti realtime proveru i da li neko zna dokle se stiglo sa novim informacionim sistemom?
[ evolution @ 26.11.2007. 12:09 ] @
Analizator tarifnih paketa

Pronađite ravnotežu!

Brzo i jednostavno saznajete koji tarifni paket iz Telenor postpaid ponude najviše odgovara vašim potrebama.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=4221
[ dovladms @ 28.11.2007. 08:58 ] @
Cao

Ja sam Telenorov prepaid korisnik od neke 2003, i nisam nikad mijenjao paket do nedavno. Imao sam neki klasican, bez ikakvih dodataka i popusta. Nedavno (ljetos) presao na paket "Posle 4" posto sam uglavnom aktivniji s telefonom poslije 16h. Otprilike mi je mjesecna potrosnja 500 din. Mada se desi nekad da potrosim i manje, a opet nekad i vise. E sad me je uzasno pocelo nervirati da bas kad mi telefon treba ja nemam kredita :-(. I sad se vec neko vrijeme dvoumim da predjem na neki postpaid paket. Za sada mi najzanimljiviji ovaj "Prenesi 125". Cak mi je i Analizator preporucio taj :-).

E sad ja Vas pitam da li dobro razmisljam vezano za taj paket :-)
[ fucumaraxl @ 28.11.2007. 10:16 ] @
Ukoliko se uklopis u 125 minuta i isto toliko poruka, paket je OK. Koristim
ga 3. mesec i racuni su mi manji nego pre s tim sto sa porukama uvek
prekoracim limit ali sta da se radi... Trudim se da poruke zamenim pozivima
i tako jos umanjim racun.
Primera radi sa PRO 60 i PRO 30 racuni su mi bili od 1500 do 2000 din., a
sada su do 1000.

Poz!
>
> __________ NOD32 2688 (20071127) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
[ Slobodan Milivojevic @ 28.11.2007. 11:11 ] @
Ja trosim isto ko i pre, zavisi od meseca do meseca, nekad 90 minuta i 70 poruka, nekad cak i 150 minuta i 150 poruka, ali mi mi racuni budu do 900din sa sve internetom, jer mi je uglavnom preneseno prilicno. Jos kad bi na Prenesi postojao omiljeni broj ali ne kao na mt:s-u, tj da i u okviru besplatnih minuta imam 99,99% popusta, to bi bilo nesto najbolje + da moze da se dokupi net... Sreca nevidjena Nikad ne bi preso kvotu

Ali i ovo je dobro, racuni sa 1400-2000 pali na 700-900din
[ kime1 @ 29.11.2007. 02:37 ] @
sa tim paketom se sigurno nećeš prevariti jer se sve iskoristi, tj. ništa što si kupio neće ti propasti, daleko je povoljniji od prepaida i od pro paketa... uz sve to možeš da uzmeš i neki telefon sa popustom, pa da ga pokloniš nekom ili prodaš (pošto ove skuplje ne vredi uzimati, ali ovi jeftiniji još i nekako)... uvek možeš i da se predomisliš (osim ako si uzeo telefon :)), pa da pređeš na neki manji paket...
[ aleksa74 @ 06.12.2007. 14:15 ] @
Prenesi 125 je najbolja stvar dosad. Ubedio sam pola familije da pređe na taj paket, i svi koji su trošili bar tri dopune od 200 din mesečno su super zadovoljni. Čak ne mogu da se naviknu da im ostane dosta minuta na kraju meseca.
[ evolution @ 29.02.2008. 19:21 ] @
"U ponudi Telenora najpovoljniji postpejd paketi do sada


Jednostavan i brz prelazak na nove „Prenesi" pakete uz veliki izbor modela mobilnih telefona na popustu

Svi korisnici Telenorovih novih postpejd paketa „Prenesi" od danas će, za nepromenjenu cenu mesečne pretplate, imati na raspolaganju više besplatnih minuta i SMS poruka.

Novi paket „Prenesi” omogućava korisnicima da, za mesečni iznos od 250, 500, 1000 ili 2000 dinara u nacionalnom saobraćaju, iskoriste 60, 150, 325 ili 700 besplatniih minuta i isto toliko besplatnih SMS poruka. Sve nepotrošene minute razgovora i SMS poruke moguće je iz jednog meseca preneti i trošiti u naredna tri.

Odabir i kupovina jednog od četiri „Prenesi" paketa omogućava kupovinu telefona iz Telenorove džinovske ponude, uz veliki broj modela na popustu.

Prelazak na „Prenesi“ postpejd pakete jednostavan je i lak. Više informacija o načinu prelaska nalaze se na sajtu www.telenor.co.yu .

Cene ne uključuju PDV."

Izvor: http://www.poslovnimagazin.biz...postpejd-paketi-do-sada-1-1919
[ night-shift @ 29.02.2008. 19:41 ] @
Znači spremaju nam nešto gadno, čim su povećali broj minuta :S
[ Laki024 @ 29.02.2008. 23:42 ] @
Objavili su na sajtu i obracunski interval im je isto kao i na Vipu 60+1 , jedino sto se moze prenositi i dalje na 3 meseca
[ Slobodan Milivojevic @ 01.03.2008. 01:35 ] @
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879

Dakle, imate ovakvu situaciju

250din, Prenesi 50, 50 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
250din, Prenesi 60, 60 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

500din, Prenesi 125, 125 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
500din, Prenesi 150, 150 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

1000din, Prenesi 250, 250 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
1000din, Prenesi 325, 325 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

2000din, Prenesi 550, 550 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
2000din, Prenesi 700, 700 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

Plus sto se prenose u naredna 3 meseca kao i do sada.

Necu da zurim, ali ovo je najbolja ponuda za postpaid u ovom trenutku. Svako moze da izabere sta mu odgovara.

Ja nemrdam sa paketa Prenesi 125.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 01.03.2008. u 09:21 GMT+1]
[ scylerx @ 01.03.2008. 09:41 ] @
nek me posle ubeđuju da postoji konkurencija. Jeste da je ovo povoljan preokret, ako gledate da provajder sa kvalitetnijim uslugama pruza za iste pare kao Vip, ali opet 60+1 s tarifni interval je u suštini poskupeo realne usluge. Mene boli duša kada pogledam Telenorovu firmu u CG, šta sve pruža u odnosu na ovaj ogranak u Srbiji. Stvarno...
[ Slobodan Milivojevic @ 01.03.2008. 09:51 ] @
Pa sad je ponuda operatera raznovrsnija od one koja je vazila do danas.
[ espresso @ 01.03.2008. 17:59 ] @
Ja vidim da se ponuda samo homogenizovala pod uticajem ponude vipa.
[ batancev @ 01.03.2008. 19:41 ] @
upravo tako
[ boban779 @ 01.03.2008. 20:23 ] @
Meni ovo izgleda ok. Svaki razgovor mi je duži od 1 minuta tako da mi se isplati. Ovo se ne isplati za one koji računaju u sekund koliko su potrošili.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.03.2008. 20:50 ] @
Evo dobio sam potvrdu iz Telenora da Telenor nece menjati uslove bilo kojem korisniku koji se opredeli za neki od tarifnih paketa, osim u koliko sam korisnik takvu promenu ne zatrazi. Tj Telenor nece menjati uslove koriscenja mimo volje korisnika. Isto tako moguce je sklopiti ugovor za bilo koji tarifni paket u ponudi telenora, sem nekih od starih mobtel-ovih paketa.

To meni uliva dovoljno poverenja.
[ agasoft @ 01.03.2008. 22:45 ] @
da da, kao i za prepaid...
[ Mr One @ 04.03.2008. 15:37 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879

500din, Prenesi 125, 125 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
500din, Prenesi 150, 150 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)


Ja nemrdam sa paketa Prenesi 125.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 01.03.2008. u 09:21 GMT+1]


"Zagolicao" me ovaj paket od 150 minuta (sa prenošenjem) pa sam rešio da u svom listingu saberem sve sekunde koje bi mi bile obračunate u potrošnju kod razgovora kraćih od 60 sekundi. Bio sam ubeđen da imam više razgovora dužih od 1 minut, ali prilikom analize listinga video sam da je njihov udeo 1/3.
Elem, da se vratim na sekunde koje bi bile obračunate kod kraćih poziva od 60 sekundi kod paketa Prenesi 150 došao sam do sledećeg rezultata:

Prenesi 125 koristim kod koga je obračun na sekunde i moja realna potrošnja u februaru iznosi:
156 minuta i 23 sekunde (inače se potrošnja kreće oko 105 min., u februaru sam trošio i prenete minute...)

Penesi 150 da sam koristio, kod koga se prvi minut zaokružuje na 60 sekundi, imao bih sledeću potrošnju:
239 minuta 58 sekundi

Razlika je neverovatna! Da sam koristio ovaj paket kod koga se svaki razgovor kraći od 60 sekundi zaokruži na 60, zbog tog istog zaokruživanja bilo bi mi obračunato 83 min. i 35 sek. više nego što sam realno potrošio!!!!


Preporučujem svima da pre nego što pređu na neki Prenesi paket sa zaokruživanjem minuta dobro analiziraju svoj listing, bez obzira na to što misle da su im skoro svi pozivi duži od minut!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 04.03.2008. 17:10 ] @
Mr One, ista situacija kod mene:

Imam 8600 sekundi razgovora (143 minuta)
Da je kojim slucajem zaokruzivan prvi minut imao bi: 13587 sekundi (226 minuta)

Razlika je svega 4987 sekundi ili (83 minuta).
[ BioSQUAD @ 04.03.2008. 17:42 ] @
Ja do sad sam koristio paket "Moje vreme" sa omiljenim brojem. Cim su promenili omiljeni broj, sad sam na "Prenesi 125". Dok ne predje neki mesec, ne mog da dajem utiske kako i sta!
[ enthusy @ 04.03.2008. 19:46 ] @
Ja sam na mt:s MIX 1000 (Telenorov "prenesi 325", ali bez zaokruzivanja dok traju besplatni minuti), ali mogu vam dati primer sta bi bilo sa mojom potrosnjom na Telenor "prenesi 250" i "prenesi 325" koristeci moj januarski listing:

-Razgovora kracih od minut: 75
-To bi mi zbog zaokruzivanja na "prenesi 325" oduzelo: 40 minuta i 26 sekundi
-Tako da bih ja prelaskom sa "prenesi 250" na "prenesi 325" u datom mesecu bio u PLUSU: 34 minuta i 34 sekunde

Mada, ja bih se u takvoj situaciji ipak radije odrekao tih 30-ak minuta, ali bar da uvek znam da je svaki sekund mog razgovora naplacen samo kao sekund razgovora!
[ Catch 22 @ 04.03.2008. 22:46 ] @
Da li vi to svi sumnjate u račundžijske sposobnosti operatera? Valda je potpuno jasno u čiju korist ide zaokruživanje na minut i na pripejdu i na postpejdu - nema tu baš nikakve dileme! Možete do mile volje razglabati o dužim / kraćim razgovorima narednih 20 strana ove teme... ali činjenica je da je ovim telefoniranje poskupelo, kakvom god oni to maglom pokušavali da sakriju.
[ scylerx @ 05.03.2008. 00:51 ] @
lol, pa naravno da je sve ovo u korist naših bajnih operatera. Da ne pričam da "vrhunski operater" i dalje naplaćuje pozivanje call centra. Čisto vam kažem, pogledaj te ponudu ProMonte-a, isti je vlasnik, znači ista je poslovna politika, ali opet je to daleko u ponudi i u uslugama. Nekako su navikli da su ovde veće ovce za šišanje, čak najveće u regionu.
P.S. Nadam se da se neće povampiriti D.Krstić da me banuje. :-)))))
[ synn @ 05.03.2008. 22:39 ] @
Upravo posetih sajt Promontea i ne vidoh da nude nesto vise nego Telenor.
[ BioSQUAD @ 05.03.2008. 23:35 ] @
Ma ovde u Srb navikli su da nas jase. Pogledam VIP MK, imaju mnogo bolje uslove nego ovde, pa tako i sa drugim operaterima. Ne se cudite, nasli su, pa zato!
[ enthusy @ 06.03.2008. 14:06 ] @
Citat:
synn: Upravo posetih sajt Promontea i ne vidoh da nude nesto vise nego Telenor.


U potpunosti se slažem sa ovim! Ne bih baš menjao naš Telenor za Promonte (Telenor u CG).
[ MP3MP3 @ 09.03.2008. 22:30 ] @
Izgleda da Telenor vise ne nudi t.p. prenesi sa sekundarnim tarifiranjem.U ponudi su samo novi prenesi sa povecanim brojem minuta i sms poruka ali sa tarifiranjem 60+1.Pise i na sajtu, Link : http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879
[ malisha @ 09.03.2008. 22:52 ] @
nije tacno >> http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5495

proveri malo bolje na sajtu pre nego sto plasiras ovakve zakljucke.
[ MP3MP3 @ 09.03.2008. 23:18 ] @
malisha, verovatno nisi primetio da pise 'STARI' T.P prenesi.
Kada Telenor t.p. proglasi starim to znaci da ga povlace iz prodaje!
Ali neznaci da oni koji su na njemu moraju da predju na nove prenesi!
Osim toga sam rekao "izgleda da Telenor vise ne nudi...", nisam rekao 100% ne nudi,do sada su sve proglasene za STARE t.p. povlacili iz prodaje,tako da...
[ malisha @ 09.03.2008. 23:47 ] @
DA, jesam primetio da je u STARI paketi

eto baš ću proveriti da li je moguće kupiti Prenesi 125 paket npr. Ako nije.. onda sam napravio pravi potez pre nepunih mesec dana kad sam sa prepaida prešao na isti
[ Slobodan Milivojevic @ 09.03.2008. 23:51 ] @
MP3MP3

Apsolutno netacno.

Prema informacijama sa 9863, u ponudi Telenora nisu jedino neki od starih mobtelovih paketa (Junior, Fun, Zone paketi...) dok su paketi Jedna cena/Vise price/Moje vreme/stari prenesi, pa cak i Pro paketi, jos uvek u ponudi Telenora.

Na sajtu lepo pise kod paketa za koje nije moguce sklapanje novog ugovora:

Citat:
Napomena - od 11.12.2006. godine, ne postoji mogućnost sklapanja ugovora za ovaj tarifni paket, kao ni mogućnost prelaska sa drugih tarifnih paketa na pakete koji više nisu komercijalni: Max, Fun, Junior, Senior, Family, Biznis tarifa, Ekonomska tarifa, Vlasina, Pešter i Nišava.


Jedino navedeni paketi nisu u ponudi telenora.

Cak i prepaid korisnici vec neko vreme imaju mogucnost da se vrate na stare pakete.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 10.03.2008. u 01:04 GMT+1]
[ MP3MP3 @ 10.03.2008. 09:26 ] @
Prema informacijama sa 9863, u ponudi Telenora nisu jedino neki od starih mobtelovih paketa (Junior, Fun, Zone paketi...) dok su paketi Jedna cena/Vise price/Moje vreme/stari prenesi, pa cak i Pro paketi, jos uvek u ponudi Telenora.

Za pohvalu.Svaka cast Telenoru, ne unistavaju i ne menjaju postpaid pakete tek tako kao mt:s ...
[ Slobodan Milivojevic @ 10.03.2008. 12:50 ] @
Kao sto na sajtu pise, nije moguce uzimanje telefona uz stare prenesi pakete.

Dakle, moguce je potpisati ugovor za stare prenesi pakete, ali nije moguce uzeti telefon uz neke od ovih paketa.
[ batancev @ 10.03.2008. 17:37 ] @
Citat:
MP3MP3

Za pohvalu.Svaka cast Telenoru, ne unistavaju i ne menjaju postpaid pakete tek tako kao mt:s ...



ahahahaha, ma jok
evo pa stavi prst na ...
http://www.telenor.co.yu/?section=about&page=5497
toliko o tome
[ MP3MP3 @ 10.03.2008. 18:50 ] @
Citat:
batancev: ahahahaha, ma jok
evo pa stavi prst na ...
http://www.telenor.co.yu/?section=about&page=5497
toliko o tome


Znaci najbolje je da ne izjavljujemo bilo sta jer se mozda tog trenutka nesto izmenilo!
Svake sekunde nesto novo!!!Mozda sad uveli 5-o minutno zaokruzivanje.Bolje je cutati ... :-)
[ batancev @ 10.03.2008. 19:20 ] @
u tome i jeste trik sto oni mogu da govore kako oni nista nece menjati ali "kad ja tamo a ono medjutim"
nije ih iopste briga ako donosi veci profit
[ finderetf @ 10.03.2008. 21:55 ] @
A da li je moguce sada sa postpaida na
prepaid???????????????????????????????
[ zzviktor @ 10.03.2008. 22:22 ] @
1. Mislim da je pre pajd jedino resenje akoi mts uvede ovaj skandalozni
nacin tarifiranja za post pajd...
2. Milsim da mts ima razlicitu politiku u odnosu na telenor vs vip...

Mts vas svojom tarifnom politikom tera da planirate troskove, a telenor i
vip vas teraju da dugo pricate.

Mts tarifiranje
PO SEKUNDI DOK STE U KVOTI BESPLATNOG SAOBRACAJA, A POSLE ZAOKRUZIVANJE
60+1.
TELENOR VS VIP ODMAH 60+1.

Cemu ih vodi ova odluka da copy paste radi ponovo???

Zar se ovo zove liberalizovano trziste???

Prelazak sa post pajda na pre pajd bar po zvanicnom site telenora i call
centru, nije moguc, ali su meni prebacili broj prejedno tri meseca...

Za sve ovo ja licno krivim RATEL koji ne radi posao regulatornog tela i ne
zanima ih da li su korisnici ovim potezima osteceni ili ne...

Naj jeftinija varijanta je Vip pre pajd...
[ Slobodan Milivojevic @ 10.03.2008. 22:43 ] @
Pa ovako, a Telenor prenesi 150 je prvi i svaki sledeci minut 3,93din (dok ste u kvoti), a Vip prepaid je 8.1din prvi minut i 1.18svaki sledeci (dok ste u kvoti od 1000 minuta).

i jos jednom cu da kazem nesto sto sam vec rekao na drugom forumu:

60+1 je losa stvar zato sto kad mi neko kaze: "u guzvi sam zovi me za 5min" i prekine, meni ode ceo minut, kad mi iz nekog razloga uglavnom pri pozivu na mt:s mrezu "pukne" veza posle 4-5sec, pa ja ponovo zovem, i tu ce mi otici ceo minut.

Druga stvar je kad se sa nekim nalazite u gradu, i pozovete "jesi stigla, gde si tacno" ili "stigo sam, izadji cekam te u kolima", opet ode ceo minut, a smaranje sa SMS porukama u tom slucaju je skroz ne efikasno.

Ja nazalost imam poprilicno takvih poziva, svakog dana po 1-2 minimum. A ponavljam da smaranje sa SMS porukama je prilicno neefikasno. Zamislite vozim i pozovem samo da kazem da stizem za 2-3 minuta, naravno bt handsfree, a kako da kucam poruku i da vozim?!

E to se ja pitam, i upravo zato sam i bio na Telenoru, a sad sad cete lepo da mi uzmete sve prenete minute zacas, i onda ja lepo odoh na neku drugu mrezu, ako ponuda mt:s-a na Mix paketima ostane 1s.

Nemojte me terati da pricam duze od minuta ako za to nemam realno gledano potrebe.

I nije mi jasno uopste sta tolko operaterima smetaju korisnici kao ja, oni koji obave 5-6-10 poziva dnevno, neki od njih budu 20sec, neki budu i 25 minuta, i ne vidim sta Vama to smeta, ja pricam kad mi je to potrebno i kolko mi je potrebno.

Jos jednom, smanjite mi paket na 100minuta, ali me nemojte terati da pricam ceo minut.

Ali koga to jos zanima?!
[ Bik Koji Sedi @ 10.03.2008. 22:53 ] @
Ovo je samo jedan način da se poskupi bez poskupljenja. Trenutno je 60+1 postala "standardna" ponuda. Za neki mesec će se pojaviti nova senzacionalna tarifa sa tarifiranjem po sekundi, po malčice višoj ceni. I tako u krug.

Ja lično bih voleo da sam uzeo ugovornu obavezu 24 meseca + neki žešće skup telefon. Sad bih imao razlog za raskidanje ugovora bez penala.
[ enthusy @ 11.03.2008. 08:21 ] @
Operaterima smeta to što u Srbiji velika većina koristi mobilni telefon za neophodnu komunikaciju, a ne za "ćaskanje"! Pa bi da kazne svakoga ko štedi kada im daje pare! Zbog toga je ta politika "Hoćeš da pričaš 10 sekuni? Pričaj slobodno, ali si kažnjen sa dodatnih 50 sekundi!". Više se oni pitaju o tome šta ću ja od njih da kupim nego što se ja pitam o tome. Zar to ne narušava moja prava potrošača?
Telenor bar svaki put kada promeni tarifni paket dopusti korisnicima da ostanu na starom paketu ako im se više svidja, dok mts prebacuje korisnike sa tarife na tarifu, a da ih pri tome ništa ni ne pita!
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 09:14 ] @
Ovoga puta ce nas na silu prebaciti na nove pakete. U tome je i najveci problem.
[ MP3MP3 @ 11.03.2008. 09:51 ] @
Stvarno su ludaci!U Srbiji se i onako korisnici plase postpaida.A oni posto vise vole da obavezuju korisnike postpaidom umesto da uvedu povoljnosti i da postuju ugovor,neprestaju da kvare t.p.-e
Sada sam sigurniji vise nego ikad, da necu NIKADA biti postpaid korisnik!
A pogotovo ne Telenorov postpaid korisnik!
Jednostavno su neozbiljni i neodgovorni!Doduse ni mt:s nije fer!
Daj boze da ne uvedu za prepaid tarifiranje 60+60 (kao za poruke i posle 4 kod Telenora).
Bice na njihovom sajtu u skorije vreme:U skladu sa tendencijama(nas lopova) uvodimo jedinstveno tarifiranje 60+60...
Bice veselo, mozda i uspostava veze 16din + pdv sa tarifiranjem 60+60...JUPI :-)
[ finderetf @ 11.03.2008. 10:01 ] @
A kako si se prebacio na prepaid,preko call centra ili si isao u
poslovnicu.Cuo sam da tako neke hoce da zadrze na mrezi,pa se nadam da ce
i mene!
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 10:17 ] @
Moja dilema rasena:

Specifikacija za februar:
obracun 1s - 130:57 minuta
obracun 60+1 - 232:24 minuta
odbracun 30+30 - 184:30 minuta

Povecanje broja utrosenih minuta: 77.4%!
Povecanje broja besplatnih minuta: 20%

Majko moja, odracete vi meni kozu, ali ja cu da pobegnem od vas pre nego sto mi to uradite!

mt:s mix - 150 minuta (ja potrosim 130:57)
Telenor zaokruzeni prenesi - 150 minuta (ja potrosim 232:24)!!!

Primecuje li neko razliku?!

mt:s Mix 500 + moj broj na Telenoru na Junioru ili prepaidu, plus Vip prepaid dok im traje ova promocija... 3 telefona jbg...
[ zzviktor @ 11.03.2008. 10:25 ] @
Isao da raskinem ugovor i uz put pitao da li mogu preci na prepajd, rekli mi
da napisem zahtev, ja to ucinio i posle dva dana me zvala neka cica iz
telenora i rekla da mogu preci na pre pajd i da ce me prebaciti samo da mi
nece biti aktivan broj 24 casa.

Ɲi�(��h��.q�ڲ�3���rz'z��zv��׶J֣z ��֤���jx�zƩ��Z�J&��kz��v�,���r(d����)
[ MP3MP3 @ 11.03.2008. 10:29 ] @
Citat:
finderetf: A kako si se prebacio na prepaid,preko call centra ili si isao u
poslovnicu.Cuo sam da tako neke hoce da zadrze na mrezi,pa se nadam da ce
i mene!


Nigde nisam napisao da sam presao sa postpaid => prepaid.
Neznam ni dali moze i pod kojim uslovima...
Ja sam na prepaidu od uvek.Samo sam rekao da je postpaid neizvesna robija (blago receno).
[ Ell Diablo @ 11.03.2008. 10:54 ] @
Sad sam zvao KS i na zalost, smraovi (po prvi put to kazem za njih) ce nas prebaciti na nove prenesi pakete. Jbt, zesce sam se izjebao, jer sam skoro uzeo fonkod njih i sad ne mogu da odem, a otisao bih jos "juce". Veliko razocarenje u norvezane...
[ zzviktor @ 11.03.2008. 11:26 ] @
TOLIKO O TRANSPARENTNOSTI TELENORA??

R ekli su da ce sve biti TRANSPARENTNO kada su dosli na Srpsko trziste a
gde je sada transparentnost. Za vise godisnju vernost su korisnici dobili
zaokruzivanje i naplatu uspostave veze...

Da li je ovo osveta za mpn???

ZIVEO MOBTELOV MENADZMENT
[ staticInt @ 11.03.2008. 12:20 ] @
Toliko o onim pricama kad dodju stranci sve ce biti bolje, eto dosla je konkurencija, dosli su stranci a ovi su ispali jos gori nego nasi, Karic nas bar nije ovako drao a ovi bukvalno skidaju kozu sledja.
[ Mr One @ 14.03.2008. 01:51 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Moja dilema rasena:

Specifikacija za februar:
obracun 1s - 130:57 minuta
obracun 60+1 - 232:24 minuta
odbracun 30+30 - 184:30 minuta

Povecanje broja utrosenih minuta: 77.4%!
Povecanje broja besplatnih minuta: 20%

Majko moja, odracete vi meni kozu, ali ja cu da pobegnem od vas pre nego sto mi to uradite!

mt:s mix - 150 minuta (ja potrosim 130:57)
Telenor zaokruzeni prenesi - 150 minuta (ja potrosim 232:24)!!!

Primecuje li neko razliku?!

I ja sam tako nešto planirao.
Ne znam da li se sećaš, pisao sam u nekoj od tema, u istoj situaciji smo ti i ja.

Ali šta ako se obistini ovo što sam napisao ovde:
http://www.elitesecurity.org/t314222-5#1885337

Pošto isključivo koristim svoj 063 broj 6 godina veliki mi je problem da se prebacim na MTS, no planirao sam da uzmem isti takav broj samo sa prefiksom 065 i da na 063 ostavim poruku na govornoj pošti da ljudi kucaju 065 umesto 063.
A 063 bih čuvao na prepaidu pošto mi je gospođica (koja me danas zvala 6 puta da vidi šta sam odlučio!!!) rekla da mogu na prepaid ako to želim.

No ne znam koliko mi je MTS "dobra" alternativa... za sada DA, a da li će to tako i ostati?
[ enthusy @ 14.03.2008. 03:42 ] @
@Mr. One, ja verujem da ce i mt:s veoma skoro da pocne sa zaokruzivanjem i da bi ti eventualno jedan mesec prosao bolje nego na Telenoru. I cisto mala napomena sto se tice uzimanja tog 065 broja, ti brojevi su 7-cifreni... ako si od pocetka na 063 postpaid tu imas cifru manje...
[ Mr One @ 14.03.2008. 15:14 ] @
Pa ne znam, taman dok potrošim prenesene i tekuće minute i sms razmisliću još (ostavili su mi vremena Telenorci). Imam i jedan 062 post paid broj koji sigurno gasim (rekao sam im), samo da potrošim minute/sms.

A za 065 znam da su sedmocifreni, moj broj je 063/8****** bio sam prvo dve godine na pre paidu, pa 4 na postpaidu - do sad. Tako da se uklapa :)
[ Mr One @ 16.03.2008. 17:37 ] @
Promenili su - povećali broj minuta i poruka koji se dobijaju uz STARE prenesi pakete:

Sada to izgleda ovako:
Prenesi 50
60 minuta + 60 SMS
Prenesi 125
150 minuta + 150 SMS
Prenesi 250
325 minuta + 325 SMS
Prenesi 550
700 minuta + 700 SMS

http://www.telenor.rs/?section=private&page=5495

Tako da nema potrebe da menjate stare tarifne pakete Prenesi u nove i bez razloga gubite akumulirane besplatne minute i poruke iz predhodnih meseci!!!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 16.03.2008. 18:51 ] @
Daju ti kao povecanje a ustvari ti duplo uzmu na zaokruzivanje Bolje da nista nisu dirali!
[ Mr One @ 20.03.2008. 00:52 ] @
Gospođica/gospođa koja me zvala u vezi raskida ugovora mi reče da to važi tek od sledećeg meseca, mada mi se čini da ona nije baš najboje upućena.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.03.2008. 09:33 ] @
Po vanrednom listingu koji sam dobio u Telenor KS- lepo se vidi da pored svakog poziva kraceg od 60s pise 8.80din, znaci zaokruzuju.
[ zzviktor @ 20.03.2008. 10:01 ] @
pOSTOVANI OTISAO SAMPRVI DAN PO OBJAVLJIVANJU VESTI O ZAOKRUZIVANJU, TJ
12.03.2008 U KORISNICKI TELENORA I TAMO NISU ZNALI NI DA LI TA PROMENA VAZI
ZA STARE KORISNIKE... oVO MI SE DESILO I U BUL KRALJA ALEKSANDRA I U
KOSOVSKOJ ULICI. Mislim da je telenorova korisnicka sluzba daleko losije
organizovana nego za vreme Karica, sto se vidi iz vremena potrebnog za
odgovaranje na mail. O cemu seradi ako je vecina zaposlenih u telenoru ista
kao i u Mobtelu?
[ Mr One @ 22.03.2008. 01:47 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Po vanrednom listingu koji sam dobio u Telenor KS- lepo se vidi da pored svakog poziva kraceg od 60s pise 8.80din, znaci zaokruzuju.

Nismo se razumeli.
Ona mi je rekla da ćemo mi na starim prenesi paketima dobiti više minuta (tj. kao bićemo prebačeni na nove tarife???) tek od sledećeg meseca. A u ovom mesecu kao imamo broj minuta po starom tj. za naš paket 125. Tako mi ona reče.
A zaokruživanje, naravno, važi od 12.3. za sve pozive.
[ Aleksandar Ilić @ 22.03.2008. 15:11 ] @
Meni sad čovek iz Call Centra reče da ću od Aprila meseca dobiti po 150 minuta umesto dosadašnjih 125. Pitao sam ga šta se dešava u tekućem mesecu jer je zaokruživanje počelo 12.03, on mi je odgovrio da sam tog dana dobio novih 25 minuta. Prenešene poruke i minuti se i dalje prenose.

Dakle, po ovom čoveku, u Martu ipak imamo po 150 minuta i 150 poruka samo što je to stupilo na snagu 12.03.
[ Slobodan Milivojevic @ 02.06.2008. 10:43 ] @
Od danas u ponudi Telenora i Prenesi 1500:
http://www.telenor.rs/?section=private&page=3879