[ pici @ 16.07.2007. 22:19 ] @
Dobio sam PowerBook G3, ali kada ga ukljucim, na ekranu se prikazuje disketa sa znakom pitanja i nakon minut dva, racunar se iskluci. Citao sam slicne teme ali i dalje mi nije jasno sta treba uraditi da boot-ujem racunar.
Puna oznaka je: Macintosh PowerBook G3 Series 14.1TFT/233MHz-512K/32MB/2GB HD/4MB video/CD/Modem. Koliko moze to da vredi?
Molim Vas pomozite, ali imajte u vidu da sam ranije radio samo sa Windows-om.
[ PPZ @ 16.07.2007. 23:56 ] @
Pa da ga prodas ne vredi puno.Ako mu nadjes neku korisnu namenu onda ce da ti vredi.Mislim da taj malisa nece da podigne OS X.Dakle, nabavi install disc za OS 9.2, ubaci ga u laptop i ukljuci ga.Kad cujes karakteristicni zvuk (chimes) pritisni C i drzi pritisnuto, dok ne butuje sa CD-a.Dalje prati instrukcije....


Da si malo potrazio nasao bi gomilu postova na tu temu....
[ madamov @ 17.07.2007. 11:25 ] @
Nisi dobro čitao slične teme, na ovakvo pitanje sam samo ja odgovorio barem deset puta u protekle dve godine. Na disku nema validnog operativnog sistema, otud znak pitanja u disketici.
[ pici @ 19.07.2007. 23:07 ] @
Ok! Ok! Nemojte me grditi sto nisam rovio po forumu pre nego sto sam postavio temu. Svejedno, ja nisam ranije radio sa Mac OS. Dosta se razlikuje od instalacije windows-a, a u jednoj temi se kaze mnogo je lakse? Skinuo sam neke fajlove sa bin ekstenzijom (sa jednog linka postavljenog u slicnoj temi), narezao na cd, ubacio u g3 i nista. I dalje mi na ekranu stoji disketa sa znakom pitanja. Mozete li mi raci gde da nabavim instalacioni disk operativnog sistema koji ovaj PowerBook podrzava, jer u mojoj okolini jedva da je neko cuo za Macintosh, a kamoli da ga ima pa da njegov System Folder presnimim kod mene.

Pozdrav!
[ madamov @ 20.07.2007. 13:14 ] @
Citat:
Skinuo sam neke fajlove sa bin ekstenzijom (sa jednog linka postavljenog u slicnoj temi), narezao na cd, ubacio u g3 i nista.

Nije samo to dovoljno, prati kompletne instrukcije sa linka koji pominješ.