[ Vuk Nikolić @ 15.08.2003. 19:10 ] @
ok... mozda neki znaju ali vec neko vreme pravim svoj forum. i sve je dobro islo.

isprobavao sam i na linuxu i na xp-u. na tripod.co.uk je takodje sve super radilo.


onda sam uzeo domen kod verata... sredio bazu, prebacio sve sto treba... i sada na veratu dobijam sledecu gresku:

Code:
Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /VDOMAINS/daska/web/www/pogledaj_forum.php on line 112



a ta linija je
Code:
$sql = mysql_query("SELECT * FROM ".$forum." order by datum desc LIMIT $from, $max_results");


a naravno $forum je ime tabele u bazi (ta tabela postoji).

u cemu je problem? jel mozda do podesavanja php-a na veratu?
sto radi na mom kompu (na oba sistema) i tripodu?
[ Goran Rakić @ 15.08.2003. 19:42 ] @
Pogledaj kako izgleda query. (Ubaci echo pre samog query-ja), pogledaj register_globals i slična podešavanja.
[ Vuk Nikolić @ 15.08.2003. 21:35 ] @
register_globals je off. (sto iskreno meni nista ne znaci)


a i nisam razumeo sa echo-om.
a jel imas mozda objasnjenje zato to radi cak i na tripod-u, a ovde ne?
[ Goran Rakić @ 16.08.2003. 00:22 ] @
da bacim pasulj i pogodim da $forum praviš ili prenosiš od varijabli iz GET HTTP zahteva? Pročitaj phpmanual ili pogledaj FAQ (ili koristi pretragu) za ključnom rečju register_globals.

što se echo-a tiče.. pa umesto da izvršiš query, pogledaj kako izgleda tako što mysql_query zameniš sa echo funkcijom. Pa vidi gde nastaje problem.
[ stsung @ 16.08.2003. 01:03 ] @
Mislim da ta poruka o greshci ne odgovara tom parchetu koda. Poruka kazhe da je funkcija mysql_fetch_row() pukla, jerbo joj je najverovatnije prosledjen pogreshan/nikakav result resource sql upita, odnosno da je moguce da taj sql_query (ako nakon njega imash neshto tipa while(mysql_fetch_row($sql))) nije vratio result resource vec se dogodila neka vrsta greshke te u varijabli $sql nemash result resource vec logichku vrednost FALSE.

Svako dobro.
[ popeye @ 16.08.2003. 13:44 ] @
Citat:
green day:
a ta linija je
Code:
$sql = mysql_query("SELECT * FROM ".$forum." order by datum desc LIMIT $from, $max_results");



U pitanju je register_globals. Probaj:

Code:

$sql = mysql_query("SELECT * FROM ".$_REQUEST['forum']." order by datum desc LIMIT $_REQUEST['from'], $_REQUEST['max_results']");


Ovde pretpostavljam da promenljive $forum, $from i $max_results dolaze preko GET ili POST zahteva.
[ overflow @ 16.08.2003. 16:56 ] @
Naivna grescica moze da bude u tome sto si na Veratu recimo kreirao tabelu imena malim slovima a u $forum imas ime tabele u drugom case-u (upper ili title)?!

Otkud ti to da je register_globals OFF na Veratu? Ja evo upravo gledam phpinfo() i stoji On.
[ Goran Rakić @ 16.08.2003. 20:10 ] @
verat ima petnaestak servera za VHOSTING, gde je na svakom druga verzija php-a i apache-a, naravno svaki put drugačije podešena...
[ Vuk Nikolić @ 17.08.2003. 14:14 ] @
Citat:
overflow:
Naivna grescica moze da bude u tome sto si na Veratu recimo kreirao tabelu imena malim slovima a u $forum imas ime tabele u drugom case-u (upper ili title)?!

Otkud ti to da je register_globals OFF na Veratu? Ja evo upravo gledam phpinfo() i stoji On.



case je skroz ok...

register_globals je off. bar kod mene... provereno.


i sredio sam problem... sad testiram da vidim da li sve radi :)