[ karas1000 @ 19.07.2007. 19:17 ] @
Moze li neko da mi pomogne da dodjem do literature za koriscenje programa Solid Edge 17/19 i postoje li kursevi za njih negde u zemlji.
[ cirra @ 27.07.2007. 13:26 ] @
Imas knjigu Modeliranje pomocu Solid Edga
autora Radise Cirkovica
Poz
[ socrato @ 01.08.2007. 15:00 ] @
Literatura za SolidEdge V19:

http://rapidshare.com/files/46332433/SEV_-19_.zip
[ cirra @ 16.08.2007. 13:01 ] @
Kako da skinem ove tutorijale
[ socrato @ 16.08.2007. 20:46 ] @
1.Klikni na gornji sajt.
2.Izaberi varijantu free.
3.Ukucaj trazenu sifru - obrati paznju na velika slova i brojeve.
4.Idi na varijantu save as jer sa drugim programima za download ne moze skinuti.
[ cirra @ 21.08.2007. 20:38 ] @
Nikako ne mogu da skinem ovaj tutorijal za SE V19
Ako neko moze da skine neka ga zakaci na moj mejl.
Unapred hvala
[ perfag @ 23.08.2007. 18:09 ] @
> Imas knjigu Modeliranje pomocu Solid Edga autora Radise Cirkovica
Šta to, zar i Radiša živi u Kanadi?

Jer Miroslav Mitrović rodom iz Banja Luke je vlasnik http://www.bluming.com/-a, i veoma je cijenjeni stručnjak u svojoj oblasti u mehaničkom dizajnu.
Jedan od njegovih mnogobrojnih dizajna našao mjesta na kutiji programskog paketa Solid Edge v.18.

Što se "Radišine knjige" tiče:
http://technology.calumet.purd...olid_edge_19/solid_edge_19.htm
To su PowerPoint prezentacije profesora Sham Tickoo, sa Purdue University.



[ cirra @ 01.09.2007. 21:33 ] @
kako vam se svidja knjiga Radise Cirkovica
[ ptak 13. @ 03.09.2007. 14:58 ] @
Odgovor za cirra:
Ja sam skinuo ove tutorijale koje ti ne mozes ako ti trebaju javi se na [email protected] ili na [email protected] da ti ih posaljem ili ako hoces da ih negde uploadujem pa posaljem link ili ostavim na sajtu.
Pozdrav od Nikole ! ! !
[ cirra @ 03.09.2007. 19:14 ] @
Kolega
Iyaberi varijantu koja ti najvise odgovara
Mozes poslati na [email protected]
ili postavi negde ja cu skinuti.
Mozda je najbolje da ih okacis da ih i drugi forumovci mogu skinuti
Samo te molim obavesti me sta ces uraditi
Unapred hvala
[ karas1000 @ 04.09.2007. 10:55 ] @
Da li neko moze da mi pomogne da kupim knjigu o modeliranju sa Solid Edge na srpskom jeziku.
Hvala unapred
Djura
[ perfag @ 04.09.2007. 11:39 ] @
Na sprpskom nemaš, samo na engleskom.
http://www.cadcimtech.com/order_form_solid-edg.htm
Naruči Solid Edge for Designers Version 16, sad košta samo 9$+poštarina.
[ tibetanac @ 14.04.2008. 22:08 ] @
Ja sam skinuo sa rapid-a bez problema. Cirra poslao sam ti mail. Gde moze da se kupi knjiga Radise Cirkovica.
[ tibetanac @ 14.04.2008. 22:17 ] @
Što se "Radišine knjige" tiče:
http://technology.calumet.purd...olid_edge_19/solid_edge_19.htm
To su PowerPoint prezentacije profesora Sham Tickoo, sa Purdue University.


Ako je ovo tacno za to se odgovara. Ipak je to intelektualni rad nekog coveka.
To nije lepo.
[ karas1000 @ 18.04.2008. 22:43 ] @
I dalje nisam nabavio knjigu o Solid Edge-u na srpskom, ako je nema ima li neko u elektronskom obliku i zna li neko nekog ko drzi barem osnove o koriscenju, pa bi ostalo nadgradio. Hvala unapred.
[ cirko @ 21.04.2008. 11:21 ] @
Ne razumem knjiga power point.
Video sam u pdf knjigu na srpskom o solid Edgu
[ Jablan 11 @ 25.04.2008. 13:02 ] @
Knjiga Radise Cirkovica je dobra za
pocetnike i naprednije korisnike Solid edga
[ tibetanac @ 26.04.2008. 19:46 ] @
Aman bre cirra gde mogu da kupim knjigu.
OCU BRE DA KUPIM ALI GDE ?
Moze i elektronskom obliku platicu kao stampanu.

POZDRAV!
[ stormman @ 06.05.2008. 08:04 ] @
Karas, razumem da ti je cilj da nađeš literaturu na srpskom ali u okviru samog programa imaš help koji u sebi sadrži jako dobar tutorial. Nije ti potrebno neko posebno znanje engleskog jezika jer je sve na principu klikni tu...
[ zarelik @ 17.05.2008. 18:57 ] @
Citat:
stormman: Karas, razumem da ti je cilj da nađeš literaturu na srpskom ali u okviru samog programa imaš help koji u sebi sadrži jako dobar tutorial. Nije ti potrebno neko posebno znanje engleskog jezika jer je sve na principu klikni tu...


Slažem se...
SolidEdge ima jako dobar tutorijal tipa jedna slika govori 1000 riječi tako da i nekome sa slabim engleskim neće biti problem da koliko-toliko savlada tematiku...
[ tibetanac @ 22.02.2011. 22:52 ] @
Posle PROE izgleda da i Solidedge ode u penziju.

Ostase samo: Inventor i Soldworks

:-)
[ aleksim @ 22.02.2011. 23:12 ] @
>

A CATIA V5? :)

--
sasa

--0016364ed5de1a35ae049ce71dfe
Content-Type: text/html; charset=UTF-8

<br><br><div class="gmail_quote">2011/2/22 tibetanac <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">
Posle PROE izgleda da i Solidedge ode u penziju.<br>
<br>
Ostase samo: Inventor i Soldworks<br>
<br>
:-)<br><font color="#888888">
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2817377" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2817377</a><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/liste" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/liste</a><br>
<br>
Deaktivirajte rich-text formatiranje u svom mail klijentu ili webmailu kada odgovarate na poruku. Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:276423:2f565bf3a4252d9e45d179d8782bb5cc<br>
[ tibetanac @ 23.02.2011. 09:34 ] @
Neznam za Catia-u. Ali samo znam da neki profesori i dalje forsiraju PROE i SOLIDEDGE u nekim srednjim školama i na višim školama. Možda ja nisam u pravu ali i ovo što priprema PROE mislim da neće ništa doneti bolje toj kompaniji. Isti interfejs ista filozofija rada. A cira bi sad tu svoju knjigu modao da da free. u stvari da li je cirko i cirra jedan te isti čovek ovede meni se čini da jeste i još svoje knjige reklamira. Prvo programiranje pa sad solidedge.
[ cirko @ 23.02.2011. 12:00 ] @
Cirko nema nista sa imenom cirra
Sto se tice Solid Edga ST3 nemam nameru da reklamiram
softver ali molim samo one koji hoce da uce da pogledaju
malo po netu.
Siemens kao vlasnik Solid Edga i NX debelo gazi.
Vreme ce pokazati ko je u pravu.
Sto se tice profesora koji kako kazes ,,Tibetanac,, forsiraju ove softvere
to se moze reci i za druge (vazi i obrnuto)
Ja sam licno za svaki softver koji moze da zavrsava posao
i koji korisnik nauci i moze da se s njime sluzi u svojoj ili tudjoj firmi.
Verujte znam coveka koji radi u Acadu R14 i nema nameru da menja.
Pa zar da kazemo da on nezna nista da postoje bolji itd...
[ enigma78 @ 23.02.2011. 19:13 ] @
Citat:
tibetanac: Posle PROE izgleda da i Solidedge ode u penziju.

Ostase samo: Inventor i Soldworks

:-)


Mislim da je ova informacija potpuno pogrešna i daleko od istine, jer upravo SE već tri godine nudi ono što ni SW ni Inv ne mogu još ni danas da ostvare. Pročitaj malo post jednog iskusnog korisnika i poznavaoca programa SolidWorks (u kome radi oko 15 godina, koliko se sjećam) i programa Solid Edge, čovjek je analizirao rad i u jednom i u drugom programu i SolidWorks-u daje 75% prednosti a Solid Edge-u 90% prednosti. Evo link:

http://www.dezignstuff.com/blog/?p=4052

Kao što reče cirko vlasnik programa Solid Edge i NX, kompanija Siemens PLM trenutno "gazi" konkurenciju i o penzionisanju Solid Edge-a mislim da nema govora. A i za ProE ti je netačna informacija, ne zna se da li će i kakav izgled novog programa Creo da bude, jer ovo sad nije pravi Creo već stari ProE sa izmijenjenim imenom, a potpuno novi program Creo 1 dolazi na ljeto, kako će izgledati i koliko će moćan biti, tek ćemo da vidimo.

Lijep pozdrav
[ emirfatkic @ 09.12.2011. 09:40 ] @
Ja imam skriptu za primjenjeno korištenje SE ST3. Takodjer moja firma nudi edukaciju u SE ali nisam procitao da je neko spomenuo koliko je bitno imati PDM program ako se misli baviti konstruisanjem ili modeliranjem...
[ cirko @ 10.12.2011. 19:34 ] @
Ima knjiga Prof. Cirkovica o Solid Edgu

Poz




[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 12.12.2011. u 03:27 GMT+1]
[ MaliBatica @ 22.12.2011. 20:55 ] @
Ehh nesto sam se zapustio na forumu,pa bar dve poruke danas ,
Citat:
cirko: Ima knjiga Prof. Cirkovica o Solid Edgu

Poz




[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 12.12.2011. u 03:27 GMT+1]


Danas sam detaljno prelistao doticnu knjigu,profesora Cirkovica knjiga me je veoma razocarala.O samom autoru,profesoru Cirkovic Radisi nisam nasao nista na netu,osim informacije da je napisao knjigu za II razred srednje skole programiranje.E tada sam se jos vise razocarao(pod uslovom da je to isti prof.).Super sto je covek uzeo da pise knjigu o SE,mislim da je to mnogo dobar softver koji kod nas nije mnogo zastupljen,ali...Knjiga je kao i vecina slicnih(nebitno da li za SW,INW,PROE,CATIA...) obino presipanje iz supljeg u prazno i mlacenje prazne slame,izbije iz dzepa pare a naucis da crtas osnona geometrijska tela,i sl. ono sto si mogao i za 0,00 din samo odes na youtube i nadjes mnogo bolje stvari i jos snimak kako se radi ;-) .
U naslovu knjige stoji konstruisanje masinskih elemenata u SE, a voleo bih da vidim tog koji predje knjigu za jedno mesec dana da konstruise kaisnik a ne zupcanik sa evolventom.Jedan profesor je za ProDesktop napisao slicnu knjigu,samo sto je jako detaljno razradio i proces konstruisanja masinskih elemenata i njihov proracun pomocu c++,knjiga je korisna prinip moze da koristi za bilo koji drugi cad program.
Elem Cirra i Cirko mnogo nesto reklamiraju knjige doticnog autora,i "c za pocetnike" i za solid edge tako da je stvarno providno kao kesa za zamrzivac.

[ tibetanac @ 23.12.2011. 14:13 ] @
cirko = Radiša Ćirković.
Inventor gazi sve pred sobom. Trenutno najjači program za proizvodno mašinstvo.
[ enigma78 @ 23.12.2011. 16:30 ] @
Citat:
tibetanac
Inventor gazi sve pred sobom. Trenutno najjači program za proizvodno mašinstvo.


Prva stvar, kad nešto tako tvrdiš, iznosiš svoje privatno mišljenje. Druga stvar, na čemu si još radio osim Inventora, sa čime si ga uporedio, kad iznosiš taj svoj stav, na koji naravno, imaš pravo, što ne znači i da je tačan!

Lijep pozdrav!
[ NePitajteMene @ 24.12.2011. 01:00 ] @
Citat:
tibetanac:
Inventor gazi sve pred sobom. Trenutno najjači program za proizvodno mašinstvo, po meni.


Treba samo da dodas "po meni", da ne pocne flame war u threadu
[ tibetanac @ 25.12.2011. 21:49 ] @
Po meni.