[ Nedeljko @ 20.07.2007. 10:02 ] @
Imam jedan mali projektić, koji bih vrlo rado bacio pod GPL. Želim da što više ljudi za njega čuje i isproba ga (po mogućstvu u što kraćem vremenu). Dakle, jedini cilj je širenje.

Radi se o rešavaču sudoku mozgalica. Ovo je snimak prozora.



Karakteristike su sledeće:

1. Licenca: Izvorni kod bi bio pod GPLv2 ili GPLv3 po izboru korisnika, dok bi se izvršni oblik mogao koristiti samo pod GPLv2 zbog linkovanja sa bibliotekom Qt 4.3.0.
2. Prenosivost: Prenosiv je onoliko koliko je Qt 4.3.0 prenosiv (Win32, Solaris, FreeBSD, GNU/Linux, MacOS X,...).
3. Programski jezik: C++.
4. Korisnički interfejs: Grafički. Veličina prozora se može menjati na uobičajen način (mišem). Svi grafički elementi se automatski prilagođavaju novoj veličini prozora.
5. Korišćenje: Krajnje je jednostavno i interaktivno.
6. Namena: Ova verzija se može koristiti samo za automatsko rešavanje i ispitivanje jedinstvenosti rešenja sudoku mozgalica. Naredne verzije bi trebalo da dobiju mnogo više mogućnosti.

Ključna razlika između njega i postojećih rešavača je što u svakom trenutku u svakom polju prikazuje brojeve koji se mogu upisati u to polje, a da se konfiguracija može kompletirati do ispravne u kojoj su sva polja popunjena.

Ako bi mi neko pomogao da ga objavim, bio bih mu zahvalan.
[ broker @ 20.07.2007. 11:05 ] @
Ako ti treba mogu da ti obezbedim hosting da mozes to da stavis na sajt.
[ Nedeljko @ 20.07.2007. 11:25 ] @
Super!
[ Ivan Dimkovic @ 20.07.2007. 14:08 ] @
Nemam iskustva sa open-source resenja ali kada bih to radio odradio bih sledece:

1. Kreirao bih sajt, sa community-jem (forum/zahtevi za poboljsanjima, uputstvo za development itd.. i sl...) - eto Broker se ponudio za hosting sto je super - na sajtu bi obavezno drzao i izvrsne fajlove sa jednostavnim setup-om i dokumentacijom

2. Projekat bi bio hostovan na sourceforge-tu (koji jeste malo spor, ali je globalan)

3. Cim se odradi 1. i 2. obavestio bih sve sajtove koji se bave tom tematikom o projektu, kao i Linux distroe koji bi ga eventualno ukljucili u distribucije
[ Nedeljko @ 20.07.2007. 14:25 ] @
Ja nisam znao da je sourceforge spor. Koliko vidim Ivane, ipak imas neka iskustva, makar i iz druge ruke. Da li znas koliko se otprilike ceka na sourceforge-ov odgovor?
[ Ivan Dimkovic @ 20.07.2007. 17:16 ] @
A, ne - pod "spor" sam mislio na njihov SVN server i bazu koji nekad stvarno mogu da testiraju zivce. Elem, kolega sa posla odrzava jedan OSS projekat (audiocoding.com) pa cu ga pitati u utorak kad se vratim sa odmora o tome koliko se ceka itd...
[ Nedeljko @ 26.07.2007. 14:51 ] @
Aktivirali su mi projekat na sourceforge-u. Evo ga:

http://sourceforge.net/projects/freedoku/
[ Lord_Master @ 02.11.2007. 23:29 ] @
Super.

Moramo probati :)