[ borismax @ 22.09.2001. 23:56 ] @
Imamo u firmi par racunara povezanih u Win NT 4.0 mrezu. Za izlaz na Internet koristimo ISDN liniju preko rutera Cisco 767 koji je na serveru. Znaci, nemamo stalnu vezu ni iznajmljenu liniju nego se konektujemo na dial-up. Ruter je setovan da prekine vezu ako nema saobracaja vise od 3 minuta. Medjutim, dosao nam je nenormalan racun za prosli mesec, u log fajlu stoje konekcije od po 100 i 200 sati!!! Naravno da ni na serveru ni na radnim stanicama nema programa koje drze otvorenu liniju i ne znam sta bi mogao biti uzrok ovome? Da li neko zna u cemu bi mogao biti problem i da li neko moze preporuciti neki programcic koji bi instalirali na serveru da znamo kad smo na vezi a kada ne...
[ Gojko Vujovic @ 09.11.2001. 00:10 ] @
Zna li neko? Prošlo je dosta vremena od postovanja ove poruke, a bez odgovora je..
[ U--G @ 09.11.2001. 08:12 ] @
pa da li korisitis tu liniju za email? ako ti email sporo stize.... ili imas korisnike koji skidaju MP3 ili sta ja znam sta...

Ja nisam radio sa tim Cisco routerom ali znam da 2500 serija kad otvori backup BRI port, zna neki put da ga ostavi otvorenog kad se leaseline vrati nazad, tamo je problem bio u IOS-u. Vidi koji IOS imas, mozda ga treba zameniti?
[ DjordjeRd @ 26.11.2001. 10:47 ] @
Pokusaj sa nekim antivirusom. Moguce je da je neki trojanac otvorio neki port i da tuda ide Bog-zna-kakav saobracaj. Pokusaj da to proveris na www.grc.com (Shieds Up!).
Srecno.