[ yovanna @ 16.08.2003. 11:56 ] @
Naime radi se o sledecem . Prijavljena sam i radim preko sajtova koji organizuju marketplace iz oblasti gr. dizajna i do skoro sam resavala problem naplate preko prijatelja iz inostranstva i tu nije bilo problema. Sada zbog objektivnih razloga nisam u mogucnosti koristiti njihove usluge pa imam par pitanja.

Sta je potrebno da taj novac stigne do mene.
da li je dovoljno imati racun (devizni ) u nekoj od nasih vrlih banaka i kakav (posedujem VISA Virtuon ) sa sve racunom . Da li to pije vodu.

da li postoji problem ako u SCG nisam tz. pravno lice neko fizicko (nemam firmu)

molim Vas da mi neko sa iskustvom u ovakvim stvarima pomogne jer poslovi stoje.

P.S sajtovi omogucavaju tz. elektronski transfer, da li to sta pomaze (nadam se da pitanje nije smesno jer o finansijama i sl. stvarima pojma nemam)

Hvala

[ drdrksa @ 16.08.2003. 12:06 ] @
Citat:
P.S sajtovi omogucavaju tz. elektronski transfer, da li to sta pomaze (nadam se da pitanje nije smesno jer o finansijama i sl. stvarima pojma nemam)


Recimo, http://www.2checkout.com/ radi kako treba ... probaj ga ...
[ MaRaToNcI @ 16.08.2003. 12:43 ] @
pa krajnje je vreme da otvoris svoje naloge:)

-ukoliko imas novca na Virtuonu preporucujem 2checkout 49$ kosta clanarina, i posle toga nista vise osim njihove provizije (.45$ po transakciji i 5.5%) i sto je najbolje nakon par meseci mozes poruciti ATM card , tako da direktno mozes dizati novac preko bankomata ( ne cekajuci cekove ili wire ) inace cekove salju 2x mesecno 1 i 15 i to samo ako se nakupi dovoljna suma (koju sama odredjujes od 50-pa do ....$) ali se ne ispalti stavljati ispod 200 $ (radi provizija nasih banaka, da ne spominjem da se treba cekati do mesec dana za naplatu:(
ovde imas link sa mojim referalom: http://www.2checkout.com/cgi-bin/aff.2c?affid=60140

- www.bestcashcards.com nudi slicnu uslugu -otvaranje naloga besplatno ( rade sa e gold) a da bi se dobila njihova kartica potrebno je 59 $

- sto se tice deviznog racuna mozes ga otvoriti u bilo kojoj banci samo zavisi koliko traze za otvaranje : SG trazi 200 evra, HVB 500 itd. svako moze otvoriti racun:) nije bitno dali je fizicko ili pravno lice. nikakvih problema nemas sto nemas firmu ionako se ne placa porez (za izvoz usluga:)

-devizni racun od RFB (virtuon-a) ne mozes koristiti jer je namenski ( sluzi za zaobilazenje nasih glupih pravila da se ne moze slati novac u inostranstvo:)

-i na kraju ako je hica-western union zakon:)
[ yovanna @ 17.08.2003. 02:35 ] @
hvala, puno ste mi pomogli.