[ webMAESTRO 402092 @ 21.07.2007. 14:31 ] @
E ovako. Imam AirLive Wireless AP WL-5460APv2. On mi služi za bežični internet. Za podesavanje u browseru treba ukucati određenu IP adresu, ali to funkcioniše u Windowsu, nikako u Linuxu. Instalirao sam Zenwalk 4.6.1 pošto imam malo (više) stariji hardver. Adresa je tipa 192.168.xxx.xxx. Kad nju otkucam u Windowsu otvori se stranica za podešavanje, a u Linuxu ne otvara ništa. U priručniku koji sam dobio uz AP piše da je default adresa 192.168.100.252, čini mi se. Međutim, neće ni to. U Linuxu u Network Settings-u otkucam ovu adresu u polju IP address, popunim subnet mask i gateway, ali opet neće.
Kako ovo podesiti u Linuxu?
[ subzone @ 17.08.2007. 07:52 ] @
Imam sličan problem. Imam ap WL5460 od ovislinka i on mi je gateway za internet. Podešavanja ip, subnet i gateway-a pod windowsom rade bez problema. Istim principom sam se pokušavao povezati na ubuntu i slackware. Moram priznati da nisam neki linux guru, ali par puta mi je uspelo, međutim ni sam ne znam više u čemu je problem. Pratio sam help i man uputstva međutim nekad to funkcioniše a nekad ne, iako nisam dirao conf fajlove od uspostavljanja konekcije. voleo bih i ja da čujem nekog pametnijeg da mi objasni u čemu je stvar.
[ jorganwd @ 17.08.2007. 13:24 ] @
Probaj prije svega da dobijes postavke preko dhcp-a. Znaci:
Code:
dhcpcd

ako ne radi, onda istu komandu kao root.
onda javi ako ne uspije.
[ subzone @ 17.08.2007. 23:21 ] @
Hvala na pomoci i sam sam nekako skontao da probam preko dhcpa, Kad se povezem na net trebalo bi da na 192.168.0.1 vidim mikrotikov web sw, sa isp-ovog rutera. I to mi je uspelo, medjutim par minuta kasnije je veya pukla i mogao sam samo da vidim web sa svog ap-a. Onda sam malo podesavao host.conf i ostale fajlove i ponovo je proradilo. I kako vidis sad postuje sa slackware 12 i imam key od uva do uva jer sam skidao iso fajl preko windowsa 5 dana. Trud mi se ipak isplatio i hvala na pomoci.