[ bossy @ 21.07.2007. 19:37 ] @
Imad 2 PDF dokumenta koja treba da kompresujem da bi mogli da se okače na net za download. Svaki je po 30 mb. E sad, to se neki časopisi, tako da mi je bitno da kvlitet bude koliko toliko pristojan. Da li ima načina da ovo uradim bez editovanja svake strane u Adobeu...
Da li ima neki mali progrmčić koji to radi, ili neka fora? Tražila sam na netu, ali bezuspešno...
[ buljko @ 21.07.2007. 20:15 ] @
Mozes pokusati iz Adobe Acrobata opcijom Reduce File Size.
[ henrik @ 24.07.2007. 10:52 ] @
Reduce File Size će ti obaviti posao, samo imaj u vidu da rekompresija neće delovati na maskirane slike (u slučaju da ih ima). To možeš prevazići sa Extract Images, njihovim fletovanjem i vraćanjem u pdf.
[ NICS @ 25.07.2007. 18:35 ] @
Jos mi samo reci da li posle tih gluposti oko kompresovanja i smanjivanja fajla moze taj PDF posle da prodje na CTP i sve bude u redu
[ henrik @ 25.07.2007. 21:11 ] @
Citat:
NICS: Jos mi samo reci da li posle tih gluposti oko kompresovanja i smanjivanja fajla moze taj PDF posle da prodje na CTP i sve bude u redu


Citat:
da bi mogli da se okače na net za download.


Ponekad nije loše detaljno pročitati post.
[ Zmaj @ 25.07.2007. 22:27 ] @
ako je dokument pravljen u indesignu onda tamo ima opcija za eksportovanje u pdf gde manje vise ima istih opcija kao i acrobatu, a i moze se snimit profil za sledeci export.

Inace NICS je UVEK pun nepotrebnih komentara, tacnije svi komentari su mu takvi... pogledaj samo njegov profil...
[ NICS @ 26.07.2007. 12:27 ] @
Imas nekih problema
[ rgdrajko @ 05.08.2007. 19:05 ] @
Preko programa arj, zip, rar... pretvori taj fajl od 30MB u vise datoteka od onoliko megabajta koliko taj sajt dozvoljava po fajlu.