[ Black Swans @ 22.07.2007. 10:40 ] @
Ljudi pomagajte
Vako'
Hocu da zavrsim MCSA i nisam siguran da li bih mi to obezbedilo neki posao (mislim na preko USA tacnije) Znam da ta diploma ima rok 3god, sto znaci da posle treba da nadogradjujem svoje znanje za ovaj kursic bi puko 1000e a mislio sam da zavrsim ako ne taj onda onaj znatno slabiji MCDST(Microsoft Certified Desktop Support Technician kosta 500e i traje svega dve tri nedelje), sta je to zapravo i kakav posao mogu dobiti uz tu diplomu u odnosu na MCSA, uzgred vec sam zavrsio poslovni paket jer nisam znao excel, office bas najbolje:) a pre toga sam zavrsio obuku za PC servisera USPESNO(mislim na to jer je predavac rekao imas potencijal ako hoces mogu ti naci neku firmu da nabijes praksu, i naravno ja budala odbio.al dobro) Uzgred sam i ja sam sklapao otvarao instalirao i konfigurisao neke racunare...
Molim vas da mi u sto kracem roku date so konkretnije odgovore.
[ Black Swans @ 22.07.2007. 15:43 ] @
OPk ljudi dajte pomozite hitno mi treba ovo- il bar recite sta znate o MCDST kakva vrsta posla u IT moze se ocekivati stim, znam da je ovo vec prezvakano 100 puta ali gde sad da trazim postove hitno mi trebaju odgovori.
[ nkrgovic @ 22.07.2007. 19:50 ] @
Citat:
Black Swans: OPk ljudi dajte pomozite hitno mi treba ovo- il bar recite sta znate o MCDST kakva vrsta posla u IT moze se ocekivati stim, znam da je ovo vec prezvakano 100 puta ali gde sad da trazim postove hitno mi trebaju odgovori.

Na primer ovde? Upotrebis malo pretragu, i nadjes odgovore na jako slicna pitanja? Pocnes odavde:

http://www.elitesecurity.org/t...ojim-sertifikatom-inostranstvo

Ja tamo napisah ovo:

Citat:
Prvo, ako mislis da ces lako naci posao, u dobroj firmi, uz finu platu, bilo gde - zaboravi na to. Svaki posao se nalazi posle dugog trazenja i nategnutih pregovora. Nijedan nije lak. Jedini "sertifikat" koji ti garantuje lak zivot u bilo kojoj zemlji bi bio sertifikat banke da imas par milijuna eura ili dolara na racunu :).

Sto se tice struke, moj ti je savet da prvo nadjes sta ti najbolje lezi i da uzmes to da radis. Kad to naucis zaposli se, i stekni godinu-dve iskustva u struci. Na svakom razgovoru za posao ce ti radno iskustvo biti visoko vrednovano. Ako se vec zelis baviti IT-jem ciljaj na strane firme ili rad preko neta, tako da se te reference mogu proveriti i tamo gde zelis da ides - mada to nije neophodno. Sertifikate spremaj onda kad to sto zelis da polazes naucis da radis, to je nacin na koji to treba raditi. Naravno, jednom kad krenes da radis, nemoj se iznenaditi ako odustanes od odlaska - i ovde se moze uzeti sasvim pristojna plata ako si dobar u onome sto radis. :) .


Ukratko, to da otvori i sklopi comp zna njih mnogo. Posao se svuda tesko nalazi, a papir bez iskustva ne vredi puno. Konacno, kao konkretan odgovor tebi: Ne, Nijedan sertifikat bez iskustva, ti NECE OBEZBEDITI POSAO.

Dovoljno jasno? :)
[ Miroslav Jeftić @ 22.07.2007. 19:52 ] @
Sasvim. Diskusiju nastaviti u temi koju je linkovao Nikola.