[ igorsa @ 22.07.2007. 20:47 ] @
Meni za sada stoji samo Hard Drive ali kako da postavim i My Computer kao na ovoj slici:

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.07.2007. 01:52 ] @
To je .app fajl koji verovatno radi nesto drugo, umesto sto predstavlja precicu do My Computer-a :)
[ DS_Store @ 23.07.2007. 08:24 ] @
:)
Vidi se u sidebaru na levoj strani da je naziv diska i dalje Macintosh HD. A to možeš da preimenuješ u My Computer najnormalnije.

Ili, možeš da skineš taj My Computer.app i staviš na mesto hard diska a pod Finder > Preferences > General isključiš da ti se HD prikazuje na desktopu. Ovako ćeš imati situaciju kao na toj slici.

Inače, za to što radi My Computer u Finderu ima shortcut Cmd Shift C.
[ igorsa @ 23.07.2007. 11:21 ] @
A kada u finderu ukljucite (recimo kod mene pise Igor Salindrija's Computer), to mi stoji samo u sidebaru findera. Da li to moze da se ukljuci na desktopu?
[ cikaKosta @ 23.07.2007. 12:19 ] @
cenim ja to shto ti hoces, mada ne verujem da moze, ali i da moze, ti kad kliknesh 2x na My computer dobijash prozor sa particijama, pa ponovo kliknesh 2x na particiju da bi usho u nju....po difoltu u osx-u su particije vec na desktopu, tako da ne vidim svrhu kliktati 4x kad mogu 2x... mislim ako shvatash to shto hocu da ti kazem. veruj mi, ja sam zbog meka i na vinu skrivao my computer sa desktopa i pravio precicie paricija na samom desk topu.
ne zameri na komentaru, samo mi nije jasna potreba za tim...
[ madamov @ 23.07.2007. 12:44 ] @
Iskreno, ni meni nije jasno. B)
[ DS_Store @ 23.07.2007. 19:06 ] @
Osim što ni meni nije jasno šta će ti root direktorijum na desktopu :) takođe ne vidim ni šta to nije u redu sa spomenutim My Computer.app? On radi baš to što ti hoćeš, eventualno možeš da mu promeniš ikonicu.

Bolje batali to, uključi spring loaded folders i uživaj ;)