[ aleksandar_matic @ 23.07.2007. 11:13 ] @
Imam miksetu sa snagom.Ima dva izlaza za zvucnike i pise Paralell Speaker Outputs.Minimal Loads [email protected] miksetu povezujem dva zvucnika od po 8oma,koji imaju 2 paralel inputs.u mojoj slucaju imam jedan ulaz na zvucniku slobodan,da li mogu da povezem iz zvucnika u zvucnik i koliko ce to da utice na zbirni otpor.gledao sam prospekt tamo pise da moze snagas na main line output pa na njega da vezem zvucnike.meni je neko rekao da moze da se poveze jos dva zvucnika,kako da budem siguran da necu ostetiti mixer...znaci interesuje me kako da povezem jos 2 zvucnika iz zvucnika u zvucnik....poz i hvala svima.
[ Mr.Hyde @ 23.07.2007. 23:47 ] @
Ovako...

Ta dva zvucnika od 8 Ohm-a, u slucaju da su vezana paralelno, iliti oba zvucnika na jedan izlaz, imaju impedansu od 4 Ohm-a, shto je , kao shto si i rekao minimalna impedansa koju mozesh koristiti.

Ako imash dva izlaza na mikseti (levi-desni ili kako vec) mozesh vezati 4 zvucnika od po 8 Ohm na gore pomenuti nacin,
znaci po dva zvucnika na svaki izlaz u paralelnoj vezi.
[ aleksandar_matic @ 24.07.2007. 09:24 ] @
znaci iz izlaza miksete u zvucnik pa iz njega u drugi.tako i za ostala dva.i nece biti problem-a...vazi znam otprilike kako to da odradim.poz
[ Mr.Hyde @ 24.07.2007. 19:58 ] @
Da, ali nemoj da se zeznesh pa da povezesh na jedan izlaz sva 4 zvucnika, jer ce ti 100% pregoreti kad malo "odvrnesh"
[ aleksandar_matic @ 25.07.2007. 08:34 ] @
vazi,ima zastitu necu forsirati...poz