[ cika007 @ 23.07.2007. 15:56 ] @
Citajuci po netu razne tutorijale o Landing page-u, procitao sam da se savetuje da se na toj stranici ne ostavljaju linkovi za navigaciju kroz sajt, jer je, kao, jedina svrha te stranice da posetilac uradi ono sta vi hocete. Zato, kazu, treba imati sto manje linkova, moze i bez njih, da posetilac ne bi imao mnogo mogucnosti.
E sad, kako ce ljudi u nasoj zemlji reagovati na stranicu koja nema na sebi ni jedan link a hoce nesto da vam proda? Da li ce pomisliti da se radi o nekoj prevari?
Ja licno mislim da za nase uslove treba ostaviti makar link do kontakt strane.
Kakva su vasa misljenja i iskustva o landing page?
[ ||NeX|| @ 24.07.2007. 11:07 ] @
Ma jok, nista ti oni ne gledaju. Samo ti stavi jedno vece dugme za "dalje" ili "naruci". U nas u glavnom pali kada stavis nesto da dobiju dzabe. Narod je povodljiv pa i nas. Ne razmisljao kao da ces ti kupiti. Nego daj mami svojoj neka sjedne za google, ako koristi internet, neka ukuca sto ona misli da bi ukucala kada bi to trazila. Ako se to potrefi, kada klikne na tvoju stranicu vidi hoce li se snaci i znati kupiti. To ti je najbolja provjera. Ili nekog vrsnjaka posadi koji apsolutno nema veze sa online businessom.

Drugi razlog sto landig pages nemaju externih linkova, jeste sto imaju tako jacu vrijednost.

ps. interesantno stivo: http://www.seomoz.org/ugc/increase-landing-page-conversion-rates
[ cika007 @ 24.07.2007. 12:13 ] @
Sve sto si naveo stoji, pogotovu ako je nesto dzabe. Ali ja ne verujem da bih ja kupio ista sa te strane, pogotovu ne karticom. Mislim da nije sve jedno ostaviti brojeve kartice nekome koga ne poznajes. To bi isto bilo kao kada bi placao karticom nekom ispred prodavnice ko se predstavlja kao prodavac a ne unutra za kasom. Sve sto si naveo kao sto rekoh stoji, mada... crv sumnje me izjeda :)
Recimo da ti na lending page dodje 100 posetilaca, od tih 100 nesto pazari 3, sto je 3% converzije (a to i nije tako mali procenat) a , recimo jedan nije hteo da kupi zbog nepoverenja jer ne zna sa kim ima posla. Taj jedan je celih 25% izgubljene konverzije (ili kako vec da se izrazem). A 25% na internetu je ooooooooooogroman procenat, zar ne?
[ ||NeX|| @ 24.07.2007. 12:43 ] @
Naplacujes u Srbiji preko kreditne kartice na internet stranici? Pa ti si majstor prodaje ako ti 3% kupi. Ne znam ti sta da uradis, to nepovjerenje tesko je ukloniti. Nasi ljudi i kreditne kartice, to je prica za sebe. Jedino da vidis da od banke nabavis neku online potvrdu i da imas na nekom spisku od banke. Pa da to dobro naznacis.
[ cika007 @ 24.07.2007. 13:58 ] @
Ne, ne. Jos uvek nisam implementirao online naplatu karticom. Sve o cemu pricam pricam hipoteticki.
[ ||NeX|| @ 24.07.2007. 14:51 ] @
Iskustveno - Rijetko ko - do skoro niko ne placa na balkanu sa kreditnom. Postom ide skoro sve ili ako su mali iznosi mobitelom.
[ old @ 24.07.2007. 23:15 ] @
Kako odrediti koja stranica će biti "landing"?

Može li se videti neki od pominjanih tutorijala?

Šta god ono značilo, važi princip da se linkovi mogu sasvim legalno udaljiti od pogleda živog posetioca, a da su ipak botovima pretraživača (mašinskih ) ispred nosa.
U prevodu, onaj link koji planiramo da slede istaknemo, a sve ostale usitnimo i zalepimo na dno.
[ cika007 @ 24.07.2007. 23:45 ] @
Landing page bi po tutorijalima trebala biti stranica na koju posetilac dolazi posle klika na placenu ili ne placenu reklamu i na njoj ima opciju da uradi nesto sto Vi zelite. Npr. da kupi, prijavi se na email listu, prijavi se na rss, registruje acount itd itd.
Tutore imas ovde http://www.seomoz.org/ugc/increase-landing-page-conversion-rates. Prelistaj ovaj sajt i nacices jos raznih tutorijala. I slobodno guglaj :)
[ cika007 @ 24.07.2007. 23:50 ] @
Umalo da zaboravim. Ovo je primer moje landing stranice www.paperart.co.yu/akcija.htm

Spreman sam da primim sve komentare. :)
[ ||NeX|| @ 25.07.2007. 17:34 ] @
1. Ponudi jedan produkt
2. Ponudi cijenu koju niko nema
3. Provoviši

Ovako ja ništa nisam shvatio. Onda ukloni sve ostale elemente i povečaj živ bio slova. Daj koju sliku. Napiši "jednostavni proces" u tri koraka itd. itd. Preko ovoga mislim da neće niko kupiti.
[ cika007 @ 25.07.2007. 19:09 ] @
Hvala na sugestijama. Pokusacu.