[ mikevecoss @ 23.07.2007. 21:13 ] @
Interesuje me Vase iskustvo sa SAP-om(nije sapun)

STa je bolje,efektivnije i ekonomicnije za velika preduzeca?

.NET?

ORacle?

SAP?

NEsto cetvrto?

I koliko to takva preduzeca placaju?

Postoji li predstavnisto SAP-a za SRbiju?

HVala.
[ Miroslav Jeftić @ 23.07.2007. 22:18 ] @
Pitanje je uopšteno, pa ne znam kakav odgovor možeš da očekuješ. Takođe, ne vidim kako je .net završio među erp rešenjima, osim ako time nisi mislio na MS Dynamics.
Predstavništvo SAP-a postoji naravno: http://www.sap.com/westbalkans/index.epx

[Ovu poruku je menjao Miroslav Jeftić dana 24.07.2007. u 11:11 GMT+1]
[ spro @ 24.07.2007. 09:45 ] @
za pocetak procitaj neko objasnjenje sta SAP predstavlja , ono sa .net je vrlo zanimljivo...
ima odlicnih tekstova bas na ovom forumu erp sitemi.
da ne pomenu onaj .net sa oraklom bi ti prosla kombinacija...hahah jer moze da koristi njihovu bazu.
[ AX_ @ 10.08.2007. 12:57 ] @
Za firme kojima je SAP prevelik zalogaj (i organizaciono i finansijski) najbolje rešenje bi mogao biti Microsoft Dynamics AX. Čini mi se da postoji orgroman jaz između SAP-a i ERP rešenja koja su trenutno prisutna kod nas (i po pitanju kvaliteta ali i cene i trajanja uvođenja) i tu odlično 'uskače' AX da popuni taj jaz.
[ mirko.mirko @ 14.08.2007. 12:13 ] @

Niti će biti budućnost za sve, a sigurno će za nekoga biti budućnost.
Neko ga precenjuje, a neko ne.

A .NET se valjda našao kao M$ predstavnik ... Možda zato što će nekada Navision (za ko zna koliko decenija) preći sa Pascala na C# ...
[ totovic @ 15.08.2007. 08:26 ] @
ERP je budućnost za sve firme, a SAP za neke od njih.
Firme treba da biraju ERP rešenje prema svojim potrebama, tako da se ne može odgovoriti uopšteno.
[ momsab @ 15.08.2007. 12:52 ] @
ERP je sadasnjost za sve firme ;)

mozda u budusnosti bude nesto pod sasvim drugim imenom...
[ Miroslav Jeftić @ 15.08.2007. 13:00 ] @
^^ Ne verujem da će posle toliko godina razvoja neko odjednom da izmisli neku novu toplu vodu, ali videćemo.
[ totovic @ 15.08.2007. 19:36 ] @
Citat:
momsab: ERP je sadasnjost za sve firme ;)...

Kada sam rekao budućnost, mislio sam na one firme koje ga nemaju

Citat:
Miroslav Jeftić: ^^ Ne verujem da će posle toliko godina razvoja neko odjednom da izmisli neku novu toplu vodu, ali videćemo. :)

Nije bitno kako će se zvati i sigurno se neće izmišljati nešto novo. ERP je evulirao na ovaj nivo od malih programa, pa je sigurno da će se evolucija nastaviti.
[ 30zmaja12 @ 05.09.2007. 12:23 ] @
Mozda je bolje da ovde postavim pitanje. Kopajuci po net-u nailazim na razlicite nazive, pa sam malo zbunjena. Molila bih da mi neko lepo objasni koja su SAP-ova ERP resenja. Da li je mySAP ERP isto sto i SAP ERP, pa tu je i SAP All-In-One ERP (za mala i srednja preduzeca).......? Unapred se zahvaljujem.

PS. Hitan mi je odgovor!
[ Miroslav Jeftić @ 05.09.2007. 12:30 ] @
SAP enterprise rešenja (za velike kompanije): http://www.sap.com/solutions/business-suite/index.epx
SAP za srednja preduzeća: http://www.sap.com/solutions/midsize/index.epx
SAP za mala preduzeća: http://www.sap.com/sbs/index.epx
[ Java Beograd @ 05.09.2007. 13:18 ] @
SAP AG. Ime Nemačke firme koja proizvodi poslovni softver.
SAP - Akronim sa puno značenja (namerno), ili sveobuhvatni naziv za poslovni softver proizvođača opisanog gore.
ERP - Enterpise Resource Planing - Poslovno Planiranje Resursa. Šio mi ga Đura. Isto što i "poslovni softver".

"mySAP", "All-In-One ERP" komercijalni nazivi za specifično pripremljen (ovako ili onako) jedan te isti softver. Ne čitaj linkove sa objašnjenjima zato što je oko 99% tih reči generisano bullshit generatorima. Na primer:

[bullshit]
... Sveobuhvatno planiranje i izveštavanje u velikoj meri doprinosi kvalitetnim poslovnim odlukama ... On-line praćenje svih tokova novca, robe kao i ljudskih resursa ... Apsolutno siguran i pouzdan informativni sistem koji će pokriti sve poslovne procese ...

[/bullshit]

Da ne bude zabune, ja mislim da je SAP vrh kad su u pitanju ERP sistemi (pazim da ne počnem sa generisanjem bullshita) ali brate njihova komecijala je nešto posebno.
[ Miroslav Jeftić @ 05.09.2007. 13:42 ] @
Ne blati mi partnera. Gađaću te čovek-danom.
[ Java Beograd @ 05.09.2007. 15:03 ] @
Eh, da mi jedan iznos konsultant/dana padne u krilo !
[ Miroslav Jeftić @ 05.09.2007. 15:12 ] @
Hm... kad smo već kod toga, ne bih se ni ja bunio da mi padne koji. :P
[ spro @ 06.09.2007. 13:52 ] @
zapni malo pa mozda i otreses koji ''ojro''...
[ totovic @ 18.09.2007. 21:04 ] @
Citat:
Java Beograd:Da ne bude zabune, ja mislim da je SAP vrh kad su u pitanju ERP sistemi...


Činjenica je da je SAP verovatnije najkvalitetnije rešenje, ali je mnogo važnije kako je izvršena implementacija. Često se dešava da kvalitetna implementacija (koja pogodi pravo u centar ineresovanja klijenta) skromnijih ERP rešenja ispadne kvalitetnija od SAP-a koji je amaterski implementiran. Softver nije dovoljan sam po sebi da bi ste imali ERP u firmi, on je samo jedan od preduslova.
[ radenko @ 05.10.2007. 13:36 ] @
Citat:
totovic: Činjenica je da je SAP verovatnije najkvalitetnije rešenje, ali je mnogo važnije kako je izvršena implementacija. Često se dešava da kvalitetna implementacija (koja pogodi pravo u centar ineresovanja klijenta) skromnijih ERP rešenja ispadne kvalitetnija od SAP-a koji je amaterski implementiran. Softver nije dovoljan sam po sebi da bi ste imali ERP u firmi, on je samo jedan od preduslova.


Odlicno receno.
ERP je definitivno buducnost. Problem je sto su mi za nasu zemlju pre 10 godina govorili da smo 50 tehnoloshkih godina iza zapada.... A mentalnih jos vise...