[ avala100 @ 26.07.2007. 12:55 ] @
Pre 10-tak dana su (bez cimanja i odlaska bilo gde) moj sestocifreni 063 postpaid broj prebacili na pre-paid i dali mi 300 din kredita.
Secam se da je to nekad bilo komplikovanije, morali ste da odete tamo, da vam daju novu sim karticu, pa onda da se nesto i plati, sad je sasvim jednostavno, sve su zavrsili putem telefona, a i to su oni zvali, dakle na njihov racun.

U stvari, da budem iskren, krenulo je malo drugacije. Otisao sam da raskinem ugovor, jer vec dve god. koristim drugi sluzbeni mob. i bio mi je smor da nosam dva fona, a ionako me vise niko nije zvao na stari broj. Onda su me nekoliko nedelja zvali i pokusavali da me odgovore od mog nesmotrenog cina i odjednom su mi ponudili da mi prebace broj na pre-paid.

I tako, sad opet nosam dva moba.

A pri svemu tome, toliko su ljubazni, jos sam u soku.

Zivela konkurencija.
[ Java Beograd @ 26.07.2007. 13:37 ] @
Mašala !
[ lukeguy @ 26.07.2007. 14:16 ] @
da li se to nudi i fizičkim licima kao korisnicima?
[ avala100 @ 26.07.2007. 14:32 ] @
Ja sam to i dobio kao "fizicko lice". Broj koji je "prebacen" na prepaid je bio na moje ime.

Inace, stvarno sve pohvale, koliko su ljubazni i brzi.

Doduse, koristio sam broj godinama, tako da je fer sto su mi to ponudili.

(mozda nisam objektivan, ja sam oduvek telenorov/mobtelov korisnik i planiram da tako i ostane)
[ BioSQUAD @ 26.07.2007. 15:54 ] @
Pa jel su omogucili to?
[ MMX @ 28.07.2007. 22:50 ] @
U kom Korisničkom servisu je to bilo? Koliko znam, još uvek aktuelna zvanična informacija je da nije moguće preći sa postpaida na prepaid.
[ Catch 22 @ 29.07.2007. 02:11 ] @
Prvi put čujem da je ovako nešto kod nas moguće (!???!)
[ vlada01us @ 29.07.2007. 10:23 ] @
Citat:
Secam se da je to nekad bilo komplikovanije, morali ste da odete tamo, da vam daju novu sim karticu, pa onda da se nesto i plati...

Tako sam i ja presao na pripejd nekad davno, samo nisam dobio drugu karticu, zadrzao sam istu sa starim brojem.
[ avala100 @ 30.07.2007. 09:45 ] @
Nije bilo ni u jednom korisnickom servisu.
Zvali su me na broj, za koji sam hteo da raskinem ugovor (4 nedelje posto sam predao zahtev za raskid).
Ponudili mi da me prebace na pre-paid. (prvo su me smarali, te zasto ste nezadovoljni, te hocete li da ne raskinete ugovor nego da probamo da izaberemo neku bolju tarifu, sve samo da ostanem korisnik, kad nisam pristao, ponudili mi pre-paid)
Ja pitao da li to znaci da treba da idem negde? Ne, ne morate, samo posaljite mejl na moju mejl adresu [email protected] i ja cu sve da zavrsim (i skeniranu licnu kartu i skeniran zahtev za prelazak, potpisan).
Ja napisao zahtev, potpisao ga, skenirao i mejlom poslao. (incl. licna karta)
Pozvali me sutradan, rekli mi sad vas prebacujemo, bicete nedostupni 24 sata (bilo je samo pola sata).
Ja ugasio i upalio mob, proverio stanje kad ono 300 din.
Doduse, u prvih 24 sata nije radio portal, odnosno kad se ulogujem sistem me je jos uvek smatrao za post-paid pretplatnika.
Posle toga, morao sam ponovo da se prijavim za koriscenje portala (stari je ugasen) i to je to.
Ne znam da li se to nudi svima ili imaju diskreciono pravo da odluce ali mislim pre ovo drugo.
Meni je ovo bila super fora i ja sam zadovoljan kakav odnos ima Telenor prema korisnicima. Sigurno ima i nezadovoljnih, ali meni su oni OK.
[ BioSQUAD @ 30.07.2007. 17:03 ] @
Super je to. Ali ja jos ne bi presao na prepaid.
[ pajaja @ 30.07.2007. 23:09 ] @
Citat:
Prvi put čujem da je ovako nešto kod nas moguće (!???!)

I ja sam jedan broj prebacio sa postpaida na prepaid (mada je to bilo pre 2-3 godine jos u mobtelu)
[ Srdjan Marinkov @ 03.08.2007. 17:13 ] @
Znači da odgovor koji sam dobio u ovoj temi i nije baš najtačniji?
[ pajaja @ 03.08.2007. 19:19 ] @
Nije bas da nije tacno. Tehnicki postoji mogucnost naravno, ali nemaju obicaj da to rade.
[ -Miki- @ 25.10.2007. 21:07 ] @
Hmmm upravo procitah ovu temu i besan sam kao ris ! Elem usled dugogodisnjih zezanja sa povremenim "cudnim postpejd racunima" u telenoru (a nekad i mobtel-u) kap je prelila kad sam dobio racun sa sve romingom u crnoj gori koji su na sva zvona objavljivali da je BESPLATAN ! Otisao sam u korisnicki servis u Valjevu i pitao o cemu se radi - dobio odgovor - dodjite sutra provericemo u listingu (koji valjda putuje brodom sta li ?!) Na sta sam ja odlepio (realno im treba 2 minuta da provere o cemu se radi) i trazio da def. raskinem ugovor !
Pokusali su da me ubede da uzmem drugi tarifni paket bla bla a ja sam pitao jedino dolazi u obzir da prebacim broj na pripejd (bio je lep sestocifren broj a i jbg 100 godina sam ga imao) dobio sam odgovor kao iz topa NEMA SANSE NIKAKVE !!! znaci tu je bio kraj .

Eto to je bilo moje iskustvo sa "Valjevskim telenor korisnickim servisom" u septembru 2007 (sve najgore ne znam gde ih samo nadjose ovi ce rasterati i ono malo 063 korisnika ako ovako nastave) .

Sad sam na mts-u i prezadovoljan sam pocev od bolje pokrivenosti i signala korektnijim cenama do besplatnog call centra (sto je i normalno) a ne kao one barabe iz telenora ! i ne bi vise u zivotu presao u telenor da mi daju besplatan broj i koriscenje godinu dana !!!! - Jednom recju banda !!!

Pozdrav Miki Valjevo (ex telenor korisnik za vjek i vjekova)
[ owim @ 26.10.2007. 22:27 ] @
Citat:
Pre 10-tak dana su (bez cimanja i odlaska bilo gde) moj sestocifreni 063 postpaid broj prebacili na pre-paid i dali mi 300 din kredita.


Molim te reci mi tačno gde si to uradio, gde si podneo zahtev, u kojoj poslovnici, želim istu stvar. Imam 063 postpaid kao fizičko lice 6 godina, uredno plaćane račune, ali taj broj toliko malo sad koristim. Pisao im preko Portala, napisao zvaničnu molbu da me prebace na pre-paid i negativno su odgovorili.

Želim tvojim stopama, pa šta bude! :-)
[ owim @ 27.10.2007. 00:46 ] @
Citat:
Otisao sam da raskinem ugovor, jer vec dve god. koristim drugi sluzbeni mob. i bio mi je smor da nosam dva fona, a ionako me vise niko nije zvao na stari broj. Onda su me nekoliko nedelja zvali


Ovaj deo nisam razumeo. Ako si otišao da raskineš ugovor, zar on nije - raskinut od tog dana, kartica van funkcije i -- kraj. Kako mogu "nekoliko nedelja" da te zovu?
[ acebzan @ 30.10.2007. 00:01 ] @
Pa covek je hteo da raskine ugovor, da im vrati karticu itd.
Medjutim, nisu hteli da izgube korisnika, pa su ga oni (telenor) zivkali i ubedjivali da ostane na mrezi, i tu mu ponude da ostane kao prepaid korisnik.
Nadam se da je jasnije.
[ lukeguy @ 30.10.2007. 12:45 ] @
I mene ovo interesuje. Onda ispada da moraš da blefiraš, pa sve zavisi od toga na koga naletiš u KS.
[ owim @ 31.10.2007. 16:30 ] @
Podneo sam zahtev za raskid ugovora u 23h preko 9868, zvali me sutradan u 10am da pitaju zašto to činim, i pitali me da li bih prihvatio da pređem na prepaid (yeah!). Javiće mi u roku od 2 dana da li je prihvaćeno.

Sad ću biti na mestu gde "imam prijatelje" i neću "misliti dalje" :-)
[ zALFex @ 04.01.2008. 12:58 ] @
Evo sta pise na Telenorovom sajtu,a vezano je za tarifne dodatke:

Prilikom prelaska sa postpaida na prepaid, korisnik gubi trenutno aktivirane tarifne dodatke. Nakon ostvarenog prelaska tarifni dodaci se mogu ponovo aktivirati.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3472
[ zzviktor @ 04.01.2008. 14:42 ] @
Znaci da je i zvanicno telenor omogucio prelazak sa post pajda na pre
pajd???

Da li ce i konkurencija copy /paste da uradi videce se...

Ovo je jos jedan od nacina za dobijanje starih ne povoljnih tarifa...
[ BioSQUAD @ 06.01.2008. 11:41 ] @
Jel su omogucili prelazak?
[ bond007bond @ 07.01.2008. 16:36 ] @
Citat:
BioSQUAD: Jel su omogucili prelazak?

kako za koga, ništa zvanično, lutrija, konkretno ja sam propišao maj.mleko dok sam prešao na prepeid sa šestocifrenim brojem a posle sam trepeo od istih go*ana uznemiravanje telenor bolesnika, moraš da platiš cenu prelaska i to debelo, oni su priča za sebe, nabijem ih sve na *urac.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 07.01.2008. u 17:57 GMT+1]
[ batancev @ 07.01.2008. 20:57 ] @
jemes, moze li malo konkretnije?
mislim taj deo oko uznemiravanja
[ avala100 @ 08.01.2008. 08:38 ] @
Bond je malo nervozan, sto ne prilici jednom smirenom kraljicinom namesniku.
Nagadjam da mu se desilo isto sto i meni:
Mene su zvali najmanje 10.-tak puta. Uglavnom nedeljom oko 10 casova i pokusavali da me odgovore od prelaska na pre-paid. Jako ljubazni, predusretljivi, nudili mi sve i svasta. (zapravo nista, tupili o svojim "savrsenim" tarifama...)
Proces prelaska je trajao oko 2 meseca (kao da sam trazio kredit za stan). Broj je sestocifren i pocinje na 2, moj staaari broj...
I onda potpuno neocekivano, pravo niotkuda, pozvali me zadnji put, dok smo pricali telefonom, prebacili me na pre-paid, samo tako, dali mi 300 din kredita, i ja ostao zabezeknut.
Jos mi pomalo nedostaju njihovi pozivi, sta ces, covek se navikne....
[ Reggie @ 02.02.2008. 19:03 ] @
E i ja sam zabezeknut da to moze jer sam pre neki dan raskinuo post pejd ugovor i broj jer sam hteo pripejd.Secam se da su mi bas rekli da ne mogu da predjem na pripejd.Je..m mu majku kako nisam ovo ranije procitao.A broj mi je od 2002.E bolje da ovo i nisam procitao.Mnogo su neobavesteni ti u Telenoru.Pre toga sam zvao da me sa novog paketa prebace na stari jedna cena i rekli ne moze,pa tek kada sam ih ubedjivao da moze onda kao pitala nekog i moze...E stvarno su ribe.
[ voja_pfc @ 02.02.2008. 22:18 ] @
Ja sam vec 3 puta zvao da pitam da li je to moguce, i svaki put su mi rekli da je to nemoguce i da takva usluga ne postoji.
Na moje pitanje kako je onda moguce da su neki ljudi presli na prepaid svaki put sam dobio slican odgovor tipa...
"Presli su tako sto su kupili novu karticu ili niste dobro razumeli (nisu hteli da kazu da lazu), jer je to tehnicki nemoguce i ne zna se kada ce moci".
Kod njih se nikad nista ne zna... naravno ni telekom nije bolji, opste rasulo...
Ako mi ne daju gasim broj, ako daju koristicu kao prepaid, uz 64 postpaid.

[ Reggie @ 02.02.2008. 23:49 ] @
Ma ja bi zvao i svadjao se tri meseca ako treba samo da me prebace.Al kasno vec,jbg bilo sta bilo.Mozda i bolje da se ne traumiram.Tako isto su i meni rekli stim sto ja nisam znao da je to moguce i da su ljudi vec prebacivali,
[ SasaDee @ 11.03.2008. 18:32 ] @
Kako rekoh, danas sam trazio ili prepaid ili raskid ugovora i sad me zvala neka riba i kaze da posaljem sto pre faks sa formalnim zahtevom i kopijom licne karte i ovih dana ce mi prebaciti broj na prepaid. To ce mi biti 4. skok izmedju ova dva sistema placanja :).

Do daljnjeg ce od mene da dobijaju samo minimalne uplate koliko da odrzavam broj u zivotu. Naravno, ako bude nekog organizovanog bojkota, pridruzujem se.

Edit: Sad sam se setio da nisam pitao i potvrdio da ce da me vrate na Standard prepaid paket a proverio sam i stanje na prenesi i vidim da sam jos u besplatnim minutima iz proslog meseca, doduse jos 4 min. Inace, riba mi rece da to uradim sto pre, u fazonu "ajd' dok smo raspolozeni da ti uradimo to".

@ Slobodan Milivojevic: Ne zuri sa potpisivanjem nikakvog ugovora posto ce odgovor MTS-a na zahteve i zelje korisnika tek da usledi a koliko vidim iz iskustava drugih ljudi da oni ispune zelju a da i ne primetis.


[Ovu poruku je menjao SasaDee dana 11.03.2008. u 19:50 GMT+1]
[ Mr One @ 12.03.2008. 14:31 ] @
Upravo me je zvala gospođica/gospođa iz Telenora da me pe pita zbog čega želim da raskinem ugovor sa Telenorom.
Rekla mi je da bez problema mogu da pređem na pre paid, ali da na na pre paid-u nisu bolji uslovi nego što su na post paidu i da nemam šta da tražim na pre paidu. Rekao sam joj da ću verovatno preći na neki od mix paketa MTS-a, jer se kod njih ne zakružuje prvi minut (doduše nisam još odlučio), a da 063 broj hoću da zadržim na pre paidu samo zbog toga što ga imam već 6 godina.

Ona mi je tada rekla, JESTE JEDINO SE MIX PAKETI TARIFIRAJU NA SEKUNDE, ALI I ONI ĆE USKORO UVESTI TARIFIRANJE NA MINUT. Tako da ne vidi razlog da prelazim kod njih. ccccccc.....

A pre toga mi se pohvalila kako je Telenor poslednji uveo zaokruživanje prvog minuta.
[ Touareg @ 17.03.2008. 18:08 ] @
Za Mr Onea:

Kako ti je uspelo da pokreneš proceduru prelaska sa postpaida na prepaid? Malopre ovde u Nišu sam hteo to isto, međutim na štandu Telenora su mi rekli da je to nemoguće. Kazao sam im da je čovek rekao na Internetu da ga je zvala neka žena iz Telenora i rekla mu da bez problema može da pređe na prepaid na šta su se ljudi na štandu začudili i poslali me u Korisnički servis. Tamo su mi takođe rekli da to nije moguće, ali da mogu da pišem molbu za prelazak, pa ako odobre, odobre, što sam i učinio.

Inače, juče sam cimnuo drugaricu iz Atine da joj dam signal da sam kući da me pozove na fiksni, ali ona je greškom prvo pritisnula dugme za razgovor pa se odmah isključila. To je trajalo dve sekunde i te dve sekunde iskoštaće me 60 dinara. Telenor je baš divan.
[ lukeguy @ 17.03.2008. 18:16 ] @
Kako sam razumeo taj prelazak ide na "blef" gde pretiš da ćeš da
raskineš postpaid ugovor, pa ti oni kažu da će te nazvati u roku od 24
h i onda te zovu da te ubede da ostaneš na postpaidu. Pa ako si
dovoljno tvrdoglav na kraju ti ponude prelazak.

Koliko pratim ovu temu, svakome ko je eksplicitno tražio prelazak je
rečeno da to nije moguće, a ovi koji su tražili raskid su prebačeni.
Luda kuća.
[ Cartman @ 18.03.2008. 16:35 ] @
Citat:
Kako sam razumeo taj prelazak ide na "blef" gde pretiš da ćeš da
raskineš postpaid ugovor, pa ti oni kažu da će te nazvati u roku od 24
h i onda te zovu da te ubede da ostaneš na postpaidu. Pa ako si
dovoljno tvrdoglav na kraju ti ponude prelazak.


Mogu da potvrdim, bio sam godinama sa njima, resio da raskinem ugovor i pozvao korisnicki servis.
24h nakon me zvali da me pitaju sto zelim da raskinem ugovor, da li sam upoznat sa novim paketima. Kad je videla da nema vajde ponudila mi da se prebaci broj na prepaid, i to je to. Ne treba ni druga kartica, samo se telefon ugasi/iskljuci i posle nekog vremena aktivirano.

Pozdrav
[ Mr One @ 20.03.2008. 01:02 ] @
Citat:
Touareg:
Za Mr Onea:
Kako ti je uspelo da pokreneš proceduru prelaska sa postpaida na prepaid? Malopre ovde u Nišu sam hteo to isto, međutim na štandu Telenora su mi rekli da je to nemoguće. Kazao sam im da je čovek rekao na Internetu da ga je zvala neka žena iz Telenora i rekla mu da bez problema može da pređe na prepaid na šta su se ljudi na štandu začudili i poslali me u Korisnički servis. Tamo su mi takođe rekli da to nije moguće, ali da mogu da pišem molbu za prelazak, pa ako odobre, odobre, što sam i učinio.


Stvar je u tome što sam ja podneo zahtev za raskid ugovora i ona me je zvala da vidi zašto želim raskid ugovora (tj. da me ubedi da ostanem Telenorov korisnik).
Ja sam je pitao da li mugu da pređem na pre paid i ona mi je odmah rekla da mogu (i odvraćala me od toga kao što sam već napisao).

Inače kad odeš u KS i direktno tražiš prelazak na prepaid nikada ti neće reći da možeš, šta god ti nijma rekao rećiće NE.
Takva im je poslovna politika.

P.S. Moram da napomenem da ako si postpaid korisnik manje od 6 meseci neće ti dozvoliti da pređeš na prepaid ni ako podneseš zahtev za raskid ugovora!


Citat:
Davor Vlajkovic: Zanimljivo je to da izgleda da 60+1 nije 'naš' izum - baš danas sam dobio T-mobile.de SIM prepaid karticu koja je, koliko sam shvatio, na istom režimu naplate:

http://209.85.135.104/translate_c?hl=en&langpair=de|en&u=http://www.t-mobile.de/tarife/0,10821,17773-_1022,00.html

http://www.t-mobile.de/downloa...arife/einzel_pdf_xtra_0208.pdf


Ne znam da li si primetio ali uspotavljanje veze se ne plaća!!!! Što je i normalno kada se razgovor zaokružuje na 60+1

[Ovu poruku je menjao Mr One dana 20.03.2008. u 02:23 GMT+1]
[ SasaDee @ 21.03.2008. 00:13 ] @
Citat:
Mr One:P.S. Moram da napomenem da ako si postpaid korisnik manje od 6 meseci neće ti dozvoliti da pređeš na prepaid ni ako podneseš zahtev za raskid ugovora!

[Ovu poruku je menjao Mr One dana 20.03.2008. u 02:23 GMT+1]


Meni su dozvolili da se vratim na prepaid posle nepuna 3 meseca ugovora.
[ Aleksandar Ilić @ 21.03.2008. 00:42 ] @
Citat:
SasaDee: Meni su dozvolili da se vratim na prepaid posle nepuna 3 meseca ugovora.


Je l' možeš da napišeš šta si tačno činio pa su ti dozvolili?
Ja bih hteo da se vratim na prepaid samo da bih sačuvao broj, inače ovo mi je tek 5. mesec. I onda bih uzeo najverovatnije mt:s-ov mix paket, jer mi ovo zaokruživanje nikako ne odgovara.
[ Touareg @ 21.03.2008. 08:34 ] @
Zahvaljujem na odgovoru, Mr One. Da li neko zna šta se u slučaju raskida ugovora dešava sa kupljenim brojem, onim što ga Telenor zove "specijalnim"? Da li se taj broj vraća Telenoru iako je plaćen, ili ostaje vlasništvo kupca i može da se dalje koristi na neki način?
[ zzviktor @ 21.03.2008. 12:20 ] @
Broj ostaje i uvek je i bio vlasnistvo telenora, kupac broja je samo
privremeni korisnik broja i telenor zadrzava pravo da iz nekih razloga
promeni ili ukine broj.
[ enthusy @ 21.03.2008. 13:50 ] @
Citat:
zzviktor: Broj ostaje i uvek je i bio vlasnistvo telenora, kupac broja je samo
privremeni korisnik broja i telenor zadrzava pravo da iz nekih razloga
promeni ili ukine broj.

Apsolutno tačno... s tim što bih ja dodao još dve stavke na ovo, a to je stavka: u Srbiji i stavka: još uvek
[ zemun88 @ 23.03.2008. 22:52 ] @
Zanima me za one koji su tek tako presli sa postpejda na pripejd
Kako mozete da predjete kad u ugovoru stoji da korisnik pri raskidu ugovora placa sve preostale pretplate.
Drugo ne moze da se predje sa postpejd broja na pripejd, nije moguce, jedino ako neko ima vezu, i to je nerealno.
Svi koji su se hvalili do sad nisu napisali kako su presli na pripejd i kako su uspeli da raskinu ugovor bez naknade.
Ako je to tacno neodgovorite, inace mojte pricati gluposti u lagati - bez uvrede
[ Slobodan Milivojevic @ 23.03.2008. 23:34 ] @
Pa mislim da postoji dosta korisnika (kao ja na primer) koji nemaju ugovornu obavezu na neki od paketa. Iako postpaid na Mobtel-u/Telenor-u koristim vec duze vreme.
[ avala100 @ 24.03.2008. 07:59 ] @
Citat:
bojance88: Zanima me za one koji su tek tako presli sa postpejda na pripejd
Kako mozete da predjete kad u ugovoru stoji da korisnik pri raskidu ugovora placa sve preostale pretplate.
Drugo ne moze da se predje sa postpejd broja na pripejd, nije moguce, jedino ako neko ima vezu, i to je nerealno.
Svi koji su se hvalili do sad nisu napisali kako su presli na pripejd i kako su uspeli da raskinu ugovor bez naknade.
Ako je to tacno neodgovorite, inace mojte pricati gluposti u lagati - bez uvrede


Pa Bojance, evo ja sam tri puta prelazio sa istim brojem, amo tamo, (i naravno opet sam se za***ao i vratio se na post paid bas dva dana pre zaokruzivanja- treba mi faks usluga a to moze jedino na post paidu)

Ne znam ko laze i prica gluposti, i o kakvim naknadama za raskid ugovora pricas?

Mozda mislis da su svi uzeli telefon na dve godine? Na te pretplate mislis?

Zadnji put kad su me prebacili na pre paid cak su mi dali 300 din kredita i nisam morao da vracam karticu ni da idem tamo, poslao sam mejlom svu dokumentaciju skeniranu. Medjutim sad kad sam sklapao ugovor, dali su mi novi sim.
Takodje, odmah su mi ukljucili roaming, to su objasnili kao starim pretplatnicima koji su i pre imali roaming, odmah ga ukljucuju.
[ Iva83 @ 24.03.2008. 10:52 ] @

Sa prepaida na postpaid mogu preci korisnici koji su sa tim brojem uradili prelazak sa prepaid na postpaid i onda iz nekog razloga ne zele da koriste postpaid.... Naravno ako imas ugovornu obavezu moras sacekati da se zavrsi ili u suprotnom placas preostale pretplate.
[ brzibg @ 24.03.2008. 11:17 ] @
Citat:
Iva83: Sa prepaida na postpaid mogu preci korisnici koji su sa tim brojem uradili prelazak sa prepaid na postpaid i onda iz nekog razloga ne zele da koriste postpaid.... Naravno ako imas ugovornu obavezu moras sacekati da se zavrsi ili u suprotnom placas preostale pretplate.


Ja sam u januaru dobio odgovor da kada se jednom predje sa pre paid-a na post paid, ne moze da se vrati na pre paid.
Doduse istom prilikom mi je obecano i da Telenor nece menjati tarifne pakete, vec ce samo uvoditi nove - bolje.
[ Slobodan Milivojevic @ 24.03.2008. 11:20 ] @
Obecanje, ludom radovanje Nazalost...
[ Nenad Vranjanac @ 24.03.2008. 20:15 ] @
prebacivanje na prepaid jeste moguce.

predao sam zahtev za raskid ugovora (zbog ovih novih ne-povoljnosti). prvo su mi nudili prelaz na druge pakete, to sam odbio jer su isto nepovoljni. na kraju mi je ponudjen prelaz na prepaid. uslov su izmirene sve obaveze. ne znam kolko je bitna mesecna potrosnja, prelaz je obavljen bez problema.
[ cimer @ 24.03.2008. 22:36 ] @
i to sam pitao ljude u cc i rekli su mi da zvanicno nije moguc prelazak ali da moze da se izvrsi prelazak na pre paid slanjem zahteva nekoj njihovoj sluzbi...

sta ti je ciniti,razmisljas da ostavis taj br kao pre paid i da uzmes mix 500 na mts-u gde je obracunski interval u sekundama u okviru besplatnog saobracaja ili imas neko drugo resenje?
pozz
[ SasaDee @ 26.03.2008. 13:18 ] @
@ Aleksandar Ilic

Izvini zbog kasnjenja odgovora.

Trazio sam da me vrate na prepaid pod "pretnjom" raskida ugovora a verovatno je imalo uticaja da sam korisnik vec skoro 9 godina (postpaid -> prepaid -> postpaid ->...).
[ -Miki- @ 04.04.2008. 00:18 ] @
Citam ovu temu i krstim se kakvi smo to ljudi i sta sebi dozvoljavamo !? Za rodjeni novac koji dajemo telenor derikozama mi moramo da se svadjamo pretimo,molimo,ubedjujemo i to samo da bi smo nastavili da im dajemo pare ali u drugoj formi (pripejd) uz zadrzavanje istog broja ??? a po obicaju kod nas za nekog moze a za nekog ne .... eeee zemljo dembelijo ! Zalosna istina veze su neminovne u drzavnim institucijama tipa opstina,bolnica,policija i ostale ali ne mogu da shvatim vas koji toliko uporno idete i moljakate "gospodu" iz telenora da vas ostave na pripejdu i da vam i dalje uzimaju debele pare !?! uopste nije cudo sto nas ceo svet smatra sosonima kad sami dozvoljavamo da nas za rodjene pare prave ovcama i jos se ubedjujemo s njima da nastave to da rade a oni nesto nece.

Alo bre ljudi idite na prvu trafiku kupite mts ili vip karticu bacite 200 kinti probajte,proverite njihove usluge cene ,pokrivenost itd. ako vam se ne svidja bacili ste tih 200 kinti i sta vratite se ubedjivanju sa ovima iz telenora , ali po meni su barem 2 puta korektniji od ovih sa 063 , jbg jedino sto moram priznati da im gprs bolje radi nego na 064 ali to nije toliko vredno u odnosu na sve ostalo i garant vam nece vise pasti na pamet da se vratite vise telenoru a kamoli da se smarate sa njima da li ce vam se smilovati i dozvoliti da zadrzite stari broj na pripejdu ... uostalom ovo je samo drugarski savet ojedjenog visegodisnjeg mobtel/telenorovca koji je ukapirao da je bio u zabludi a vi kako hocete :-D



Pozz Miki
[ Aleksandar Ilić @ 04.04.2008. 12:09 ] @
Citat:
-Miki-: ali ne mogu da shvatim vas koji toliko uporno idete i moljakate "gospodu" iz telenora da vas ostave na pripejdu i da vam i dalje uzimaju debele pare !?!


Ovde se radi o čuvanju starog broja, a ne prelazak na prepaid. Jednom postpaid korisnik - uvek postpaid korisnik, bar što se mene tiče. :)
[ enthusy @ 04.04.2008. 16:10 ] @
@-Miki- Nagovaraš ljude da se prebace sa Telenora na mt:s jer u Telenoru moraš da moliš i da pretiš da bi te prebacili sa postpaid-a na prepaid... Ali te ipak prebace na prepaid... A je li znaš šta se desi kada u mt:s-u moliš i pretiš da te prebace sa postpaid-a na prepaid??? U mt:s-u ti na to na kulturan način samo kažu da možeš da se j___š!
[ -Miki- @ 06.04.2008. 12:40 ] @
@enthusy
Cuj ne nagovaram ja ljude ni nasta samo iznosim svoja iskustva sa telenorom (koja su iz prilozenog negativna) i mislim da nije vredno moljakati ih i igrati njihove igrice samo da bi zadrzali stari broj a ujedno zadrzavati njihove usluge koje su najblaze receno nekorektne prema nama obicnim smrtnicima a sa mts-om za sad imam vise nego pozitivna iskustva.
Sto se tice mts-a i njihovog prelaska sa post na pripejd iskreno nisam znao ali i to im je jos jedan plus kod mene ! iz prostog razloga sto vise cenim firmu koja prema svim pretplatnicima ima isti arsin pa makar bio i negativan , tj imaju svoja pravila i za sve vazi isto to je po meni OK,mnogo korektnije nego kod ovih u telenoru - neko moze,neko ne moze,nekog otkace na prvu nekog ubedjuju da ostane - Hmmm eto meni to samo govori o kakvoj firmi se radi kad ne postuju svoja pravila i ono sto me najvise nervira za nekog moze a za nekog kategoricno "NE POSTOJE TEHNICKE MOGUCNOSTI ZA TAKO NESTO" a onda procitas ovde kako su ti isti telenorovci neke ljude vrbovali samo da bi ostali njihovi pretplatnici :-( i sta tebi to govori ? Verovatno da ih je puno ljudi napustilo i sad vec pocinju da se hvataju za slamke ...

Ja sam obican pretplatnik nemam nikakve veze ni sa telekomom,telenorom ni vip-om ali mrzim da me neko pravi budalom i to sam ovde i napisao a druge samo prijateljski savetujem da razmisle koliko je vredno zadrzavati stari broj u telenoru kad (po meni) ima korektnijih mob. operatera od njih i to je to.


Pozz
[ predragc @ 26.04.2008. 09:32 ] @
ja sam danas poslao fax...videcemo kada ce me pozvati...
[ predragc @ 09.05.2008. 15:51 ] @
konacno danas raskinuh postpaid...
[ finderetf @ 09.05.2008. 16:11 ] @
I da li su te prebacili na pre-paid?
[ predragc @ 09.05.2008. 20:08 ] @
da istog trenutka,samo sam morao da upalim i ugasim telefon...brzo i efikasno :) ...e a cudnovatno nisu me ni na koji nacin obradjivali da ostanem i dalje na postpaidu...
precicu na 064,mix 250, jos ako ga i oni utupe sa zaokruzivanjem...ja nemam neke duze razgovore tako da mi ovakvi paketi sa tarifiranjem na sekunde odgovaraju...mada mi sve govori da ce i oni da se "popismane" :)

[ momchilo7 @ 03.06.2009. 16:57 ] @
Problem oko prelaska na postapaid pa ponovnog vracanja na prepaid.

Naime, koristim tenenorov prepaid broj vec nekih 8 godina. U principu, malo koristim mobilni, tako da mi mesecna potrosnja ne prelazi 500 dinara. U nekom narednom periodu bi mi odgovaralo da uzmem postpaid paket Prenesi 150.

Kada sam pitao telenor da mi omoguce prelazak na postpaid uz mogucnost vracanja na prepaid (posle isteka nekog roka), odbili su me.
Znate li mozda na osnovu cega oni formiraju kriterijume kome su dozvoljeni ovakvi prelazi izmedju tarifnih sistema, a kome ne? Takodje, znam neke ljude kojima je omogucen prelazak sa postpaida na prepaid. Da li je ovo pravilo zabrane prelaska od nedavno uvedeno?


[Ovu poruku je menjao momchilo7 dana 04.06.2009. u 02:47 GMT+1]
[ espresso @ 04.06.2009. 09:50 ] @
Možda se gleda i potrošnja... A koliko vidim ovde na forumu, u nekim slučajevima može da pomogne ako ih moliš nekoliko puta i složiš priču.
[ momchilo7 @ 04.06.2009. 11:53 ] @
Meni je u principu bitno da to znam sa sigurnoscu sada, jer kroz godinu dana putujem u inostranstvo na duzi period, i tokom boravka tamo bi mi odgovaralo da drzim prepaid broj. Razlozi zbog kojih bih drzao prepaid broj su: nemogucnost placanja racuna odatle, potreba za koriscenjem istog broja prilikom povremenog povratka i povremeno uljucivanje telefona u romingu kako bih primio poneku sms poruku.

ali, evo da ne bude zabune oko zahteva, ovako sam se obratio telenoru

Moje pitanje:
Tema: Ostalo
----------
PODACI O PREPAID KORISNIKU
Broj telefona: 6386xxxxx
Ime i prezime: Momeilo Xxxxxxxx
Email: [email protected]
Datum rodjenja: 1986-xx-xx
Profesija: Student

Pitanje: Postovani, Video sam na vasem sajtu da je moguc prelazak sa prepaid-a na postpaid. Da li je nakon prelaska na postpaid i izmirivanja svih ugovornih obaveza moguce vracanje istog broja na prepaid? Postavljam ovo pitanje, jer bi mi u nekom ogranicenom periodu od oko godinu dana odgovaralo da budem postpaid korisnik, a kasnije da se vratim na prepaid. Hvala unapred, Momcilo Xxxxxxxx

Datum 3/Jun/2009 01:25


Telenorov odgovor:
Postovani Momcilo,

ukoliko odaberete da broj 063/86xxxxx koristite na postpaid-u, nakon izvesnog perioda ne bi postojala mogucnost povratka na prepaid. U tom slucaju u zavisnosti od potreba mozete pogledati i ponudu Kombinuj paketa na: http://www.telenor.rs/?section=private&page=6564.

Srdacan pozdrav,

Contact Centar
Telenor d.o.o
tel: +381 63 9863
fax:+381 63 311 311
e-mail: [email protected]


Moje dodatno pitanje:
Postovani,

u vasem prethodnom odgovoru ste mi rekli da ukoliko odaberem da broj 063/86xxxxx koristim na postpaid-u, nakon izvesnog perioda ne bi postojala mogucnost povratka na prepaid. Zanimalo bi me da mi preciznije kazete koliki je taj "izvesni period" u kome se mogu vratiti na prepaid? To jest, koliko meseci maksimalno mogu koristiti postpaid, bez gubitka prava ponovnog vracanja na prepaid?

Takodje bih dodao da bih se za slucaj prelaska na postpaid opredelio za paket Prenesi 150.
Nakon ponovnog vracanja na prepaid bih uzeo neki od paketa Poruke, Prica, Posle 4 ili Tako lako. Ne bih uzimao Kombinuj pakete.

Srdacno vas korisnik,

Momcilo Xxxxxxxx

Telenorov krajnji odgovor:
Postovani Momcilo,

broj na postpaid-u mozete koristiti koliko god da je potrebno. Bez obzira na vreme koriscenja povratak na prepaid nece biti moguc.

Srdacan pozdrav,

Contact Centar
Telenor d.o.o
tel: +381 63 9863
fax:+381 63 311 311
e-mail: [email protected]


Sve u svemu, odlucio sam se da uzmem postpaid. A, sta mislite, kakvi li su izgledi da mi se omoguci povratak na prepaid?
[ dejdza @ 04.06.2009. 12:35 ] @
nikakvi
[ espresso @ 05.06.2009. 07:47 ] @
U principu, znamo da je moguće jer su ljudima dozvoljavali da sa postpejda pređu na pripejd kada su zatražili raskid ugovora. Tako da možda postoji mogućnost da ti dozvole vraćanje onog trenutka kad zatražiš raskid budućeg postpejd ugovora. Ovo koriste samo kao poslednju meru da bi zadržali stalnog korisnika na mreži i verovatno ne žele da postane praksa.