[ grozda @ 26.07.2007. 14:29 ] @
Drugar hoce da uzme kamkorder sa DVD-om ili HDD-om, nikako MiniDV ... nekako je uvteo da je to zastarela tehnologija i jednostavno ne dolazi u obzir.

Mozete li preporuciti neki DVD kamkorder ili HDD kamkorder.
Prvobitno je hteo da da do 500 eura ali je resio kao nesto bolje i spreman je da plati do 800 eura.

Hvala.
[ lord x @ 28.07.2007. 00:05 ] @

Vjerovao ili ne miniDV je daleko ispred i DVD i HDD kamera standardne definicije. A do 800 € mislim da ne može kupiti neku HDV igračkicu (koja takođe uglavnom koristi miniDV kasetice kao medij).

Za te pare Panasonic NVGS500 + dodatna baterija + torbica + stativ.

DVD je modni krik na zalasku a HDD prilično nepraktično rješenje. Takođe obje varijante snimaju u MPEG2 formatu, četiri puta kompresovanijem od DV-ja.
[ grozda @ 28.07.2007. 19:51 ] @
Citat:
Takođe obje varijante snimaju u MPEG2 formatu, četiri puta kompresovanijem od DV-ja.

A opet kada prebacujes DV na racunar a kasnije bilo koji medijum da bi gledao na standalone DV plejeru isto ce biti MPEG2 kako mi se cini ...

Sve je to OK, ali covek resio DVD ili HDD i nista drugo :)
I ja sam ga ubedjivao da je DV bolji ali mislim da mu je DVD varijanta prvensvena jer moze odmah da gleda na DVD plejeru bez ikakve montaze i gubljenja vremena u prebacivanju.

Ja bih mu preporucio nesto kao:
Panasonic HDC-SD1 High Definition SD Camcorder
http://www.trustedreviews.com/...igh-Definition-SD-Camcorder/p1
ali mislim da se te varijante jos ne mogu naci kod nas a i da su jos uvek preskupe a uz to povlace i druge komplikacije vezane za arhiviranje i sl.
[ guru @ 30.07.2007. 13:21 ] @
Ako ce on to da gleda na televizoru, nek kupi najjeftiniji Sony/Panaconic/Canon, jer nece provaliti razliku...
[ crnibombarder @ 31.07.2007. 19:46 ] @
@grozda
Sony SR290.