[ AleksandraI @ 26.07.2007. 15:04 ] @
Mene stvarno zanima da li iko od vas "klikce" na banere?
Recimo, evo bas ovi gore sto se non stop vrte na elitesecurity, meni samo smetaju i nikada ne bih kliknula na njih.
I jos ih ima previse, sareni su i blinkaju, stvarno ne vidim svrhu, sem da ce na njih kliknutu oni koji krenu redom na sve...
[ Vorador @ 26.07.2007. 15:24 ] @
Ja - APSOLUTNO NIKAD. Desi mi se ne retko da cak i pored pop-up blokera ne mogu da se izborim sa prozorima koji se otvaraju sami od sebe, jos mi i to treba da sam klikcem na banere :)
[ Zoran Rašković @ 26.07.2007. 15:36 ] @
Pitaš pogrešne ljude.... Ovde su svi mahom tehnički orijentisani, to je ciljna grupa koja NAJMANJE klikće na reklame, jer znaju o čemu se radi (jer se i sami time bave).

Inače... da, ljudi klikću na banere, kao što postoje ljudi koji vole da gledaju TV reklame, koji čitaju reklame po novinama i sl.
[ AleksandraI @ 26.07.2007. 15:36 ] @
Onda mi definitivno nije jasno zasto ljudi bacaju pare?
Zbog slucajnih prolaznika? I ljudi koji ne umeju da koriste internet?
[ Dragana Vukajlovic @ 26.07.2007. 15:44 ] @
Zbog ovoga ;)

http://www.google.com/search?h...rand+awareness&btnG=Search
http://www.google.com/search?h...nd+recognition&btnG=Search

[ AleksandraI @ 26.07.2007. 16:09 ] @
Hmmmm...mislim da se to radi na malo drugaciji nacin....a ne principom maltretiranja korisnika.
[ pancevac2006 @ 26.07.2007. 16:39 ] @
Pa niko tebe ne maltretira da kliknes na baner.
Jednostavno ih ignorisi.

Jel te tera neko da gledas reklamu na TV koja se emituje u sred filma?

Ne tera te. Ti jednostavno ustanes za vreme reklame i odes u wc da obavis fizioloske potrebe.
Vidis, cak moze da bude i zdravo.

:)
[ Zoran Rašković @ 26.07.2007. 17:34 ] @
Citat:
AleksandraI: Onda mi definitivno nije jasno zasto ljudi bacaju pare?
Zbog slucajnih prolaznika? I ljudi koji ne umeju da koriste internet?


Ko baca pare?

Ko "ne ume da koristi Internet"? Radi se samo o većoj ili manjoj tehničkoj pismenosti.... npr pre će ti na banner kliknuti ljudi koji se ne bave kompjuterima, ali se koriste Internetom da bi našli neku informaciju. Njima nije bitno da li će do te informacije doći klikom na tvoj baner, klikom na neki link, ili upisivanjem neke adrese u adres bar-u. Bitna je informacija i dolazak do iste.
[ Branko Santo @ 28.07.2007. 17:30 ] @
Ja klikcem kad vidim nesto interesantno :)

Nisam jos razvio potpuni add blindness sto me i cudi posle evo skoro 10 godina interneta.
[ Aifel @ 31.07.2007. 20:39 ] @
Kliknem kad pogresim....
[ gorancir @ 02.08.2007. 16:08 ] @
Baneri 768x90, ne morate da kliknete a ipak ste videli "reklamu"... kao i 042 konekcije... (btw na es-u ima 13 banera + Google Ads)

Moje pitanje:
Da li klikćete na plaćene Google oglase? unutar nekog sajta kao šro je na [es] i na samom Google-u Adwords...
[ tarla @ 05.08.2007. 22:55 ] @
Koje banere na ES-u. Ja ne vidim ni jedan *



Sto se tice Adsense reklama mislim da su pun pogodak za advertiser-e. Naime, vrlo cesto trazim neke stvari. Specijalizovani softver, mreznu opremu itd i pri pretrazi na google-u medju placenim rezultatima vrlo cesto nadjem bas ono sto trazim. na zalost jos uvijek nisam nista kupovao ali kliknem da reklamu i procitam barem 3-4 stranice na tom sajtu. To je par minuta posjete, informacije oko odredjenih cijena, ponekad cak i evidentiranje u bookmarks padne.

Ono sto sam ja primjetio je da reklamiranje na forumima nikako nije isplativo. Tu prvenstveno mislim na banere. Jednostavno forum cine stalni clanovi koji vrlo brzop razviju potpuno sljepilo na reklame. E sad drugi par opanaka je kad se zaposleni iz istih tih kompanija koje imaju banere, pojave kao sami clanovi pa se onda svakakavim diskusijama namecu. A posto je zabranjeno postovanje linkova, oni svesrdno upucuju na "plave banere", crvene banere, trepcuce netrepcuce itd... Jednostavno sami vide da baneri ne znace puno.


*
Koristim firefox uz adblock dodatak koji mi ubije 99% reklama na internetu. One koje on ne ubije ja sam definisem pa kasnije nauci. :)
[ Ilic Igor @ 05.08.2007. 23:26 ] @
Aleksandra samo sto si dosla ti se raskukala, polako malo.
Ceo marketing tim (skolovani ljudi) je odlucio tu da stavi reklamu zbog nekog razloga
i neko se pojavi da pita sta ce kolima menjac.
Da je bacanje para odavno ne bi bile tu te reklame.
Sto bi Bili Piton rekao "Ni meni se nesvidja , al takav je posao" .

Pozdrav i dobrodosla,
Igor.
[ AleksandraI @ 06.08.2007. 00:06 ] @
Citat:
Ilic Igor: Aleksandra samo sto si dosla ti se raskukala, polako malo.
Ceo marketing tim (skolovani ljudi) je odlucio tu da stavi reklamu zbog nekog razloga
i neko se pojavi da pita sta ce kolima menjac.
Da je bacanje para odavno ne bi bile tu te reklame.
Sto bi Bili Piton rekao "Ni meni se nesvidja , al takav je posao" .

Pozdrav i dobrodosla,
Igor.



Ne znam sta si mislio pod tim "...tek sto si dosla..."?
To sto do sada nisam mnogo ucestvovala u diskusijama na formu ne znaci da ga nisam pratila, vec da nisam bas imala vremena da piskaram.

Ne bih napisala nista lose u vezi sa tim da i sama nisam skolovana, tj. zavrsila sam fakultet u Americi i uza mi je specijalnost advertising.
Tako da, ako si pokusao ovom recenicom da me ponizis (tj da kazes kako nemam veze sa marketingom) - zao mi je ali nisi uspeo.

BTW. Skolovani profesionalci koji se bave marketingom u Srbiji se mogu izbrojati na prste i to jedne ruke.

Hvala i pozdrav i tebi!
[ Ilic Igor @ 06.08.2007. 07:21 ] @
Opa,
sputi malo loptu.
Nisam imao nameru da te ponizavam ili da te omalovazavam (sto bi to radio, posebno dami/gospodji!?).
Dobro umesto "tek sto si dosla" da promenimo u "tek sto si se registrovala", jel moze?

Bilo bi mi drago da kazes kako bi ti resila situaciju :
- uskladjivanja pozicioniranja banera i zelja oglasivaca koji zele prvi deo stranice iskljucivo,
- broj prikazivanja i adekvatan CTR uz to, dakle prisutnost na svim temama da bi se postigao taj broj prikazivanja
...
Kako bi ti to izbalansirala za [ES]?

Izgleda da tebi ne smetaju samo reklame .

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Ilic Igor dana 06.08.2007. u 08:32 GMT+1]
[ AleksandraI @ 06.08.2007. 09:37 ] @
Opet gresis.....:)
Ako kliknes na moj profil mocices da procitas: Datum registracije:13.06.2005.
Znaci ne ide to..."tek sto si dosla" ili "tek sto si se registrovala"...:)

A recicu samo, da nije poenta reklamirati paradajz na web stranama koje se bave slikarstvom.

Znaci, jedan je problem u ljudima koji se oglasavaju (uglavnom nisu skolovani za to), a drugi je problem u vlasnicima sajtova koji zele da po svaku cenu prodaju sto vise prostora za reklame, bez obzira sto im sajt posle toga ne lici ni na sta.
[ Marko Bijelic @ 06.08.2007. 10:24 ] @
Radio sam analize različitih komercijalnih sajtova, tipa e-commerce cvjećara, koje posjećuje prvenstveno non-geek publika (inače istrenirana da po navicu ignoriše banere), reda 80% posjeta dolazi sa pretraživača i gdje ljudi imaju potpuno sljepilo na ogromne banere. Potpuno ih ignorišu i radije se fokusiraju na 11px plave podvučene tekstualne linkove.
[ AleksandraI @ 06.08.2007. 11:03 ] @
Citat:
Marko Bijelic: Radio sam analize različitih komercijalnih sajtova, tipa e-commerce cvjećara, koje posjećuje prvenstveno non-geek publika (inače istrenirana da po navicu ignoriše banere), reda 80% posjeta dolazi sa pretraživača i gdje ljudi imaju potpuno sljepilo na ogromne banere. Potpuno ih ignorišu i radije se fokusiraju na 11px plave podvučene tekstualne linkove.


Imas pravo, moje iskustvo i analize govore vrlo slicnu stvar. :)
[ Ilic Igor @ 06.08.2007. 11:20 ] @
Citat:
AleksandraI: Opet gresis.....:)
Ako kliknes na moj profil mocices da procitas: Datum registracije:13.06.2005.
Znaci ne ide to..."tek sto si dosla" ili "tek sto si se registrovala"...:)

A recicu samo, da nije poenta reklamirati paradajz na web stranama koje se bave slikarstvom.

Znaci, jedan je problem u ljudima koji se oglasavaju (uglavnom nisu skolovani za to), a drugi je problem u vlasnicima sajtova koji zele da po svaku cenu prodaju sto vise prostora za reklame, bez obzira sto im sajt posle toga ne lici ni na sta.


Da probamo sa "tek što si rešila da učestvuješ u diskusijama" ?

Trenutno ne vidim "paradajz" reklamu među banerima.

Ljudi koji se oglašavaju: VIP, telenor, mts... šta je u njima problem?

Vlasnici sajtova:
Da ponovim:

"Bilo bi mi drago da kazes kako bi ti resila situaciju :
- uskladjivanja pozicioniranja banera i zelja oglasivaca koji zele prvi deo stranice iskljucivo,
- broj prikazivanja i adekvatan CTR uz to, dakle prisutnost na svim temama da bi se postigao taj broj prikazivanja
...
Kako bi ti to izbalansirala za [ES]? "

Naj lakše je reći ne valja.
[ AleksandraI @ 06.08.2007. 11:27 ] @
...mislim da sam ti vec objasnila, ko nije shvatio....
Drzacu se politike clanova ovog foruma (velikih samozvanih "magova" marketinga) : "Znam, ali necu da ti kazem, moje znanje kosta."

BTW. Naj lakše - se pise zajedno.
[ Ilic Igor @ 06.08.2007. 11:44 ] @


Da,
da razjasnimo nešto.
Čim sam primetio da se gomilaju baneri, mislim da sam jedan od prvih koji se raskukao na [ES]
tema mi je obrisana sa odgovorom: "tako je kako je".

Mislim da ovi baneri gore na [ES] imaju efekta, mislim da bi lepše izgledalo da nisi BAŠ navela [ES], za ostalo se slažem.



Citat:
BTW. Naj lakše - se pise zajedno.


Držao sam sina u krilu pa je on "stiso" space slučajno, nisam primetio .
[ AleksandraI @ 06.08.2007. 12:51 ] @
Ja mislim da nemaju efekta.
Navela sam ES zato sto smatram da je ovaj forum veliki potecijal sa jedne strane ali sa druge....12 banercina na jednoj strani...
I ne vidim razlog zasto bih njih izostavila...
Jedan ceo ekran zauzimaju reklame, to je previse i izgleda da se uopste ne vodi racuna o korisnicima tj. ljudima koji svakodnevno posecuju ovaj forum.
[ Ilic Igor @ 06.08.2007. 14:08 ] @
Citat:
AleksandraI:
Navela sam ES zato sto smatram da je ovaj forum veliki potecijal sa jedne strane ali sa druge....12 banercina na jednoj strani...
I ne vidim razlog zasto bih njih izostavila...
Jedan ceo ekran zauzimaju reklame, to je previse i izgleda da se uopste ne vodi racuna o korisnicima tj. ljudima koji svakodnevno posecuju ovaj forum.


Sto se tiče potencijala na kraju ima i odgovor glavnog i odgovornog, možda se nešto i promenilo.
http://www.elitesecurity.org/t172095-0#1117772

Za mene kao pojedinca ovo nije maltretiranje, na početku mi je smetalo što estetcki nije baš ok (što je poenta priče), posle drugog dolaska nije mi smetalo, ali sam primećivao oglašavače.

Možda odem u off, ali za mene recimo je veće maltretiranje kada bilbord sa polugolom/atraktivnom devojkom stave pored semafora ili pešačkog prelaza.


Pozdrav.
[ gorancir @ 08.08.2007. 12:41 ] @
Zašto onda nema manje banera po istoj ceni svih (npr. jedan rotirajući)... Složili smo se da nema efekta...
[ Rafael Pupovac @ 08.08.2007. 15:47 ] @
Sto se tice banera, njihov click-through opada ali to ne znaci da nemaju efekta.
Npr, reklamiranje putem bannera na nekom popularnom sajtu tipa ES moze da utice
na poboljsanje imidza kompanije koja se reklamira.

Na ovaj nacin bi mogli da postavimo i pitanje i za ostale (offline) vidove reklamiranja.
Na primer, pitanje za bilbord bi izgledao ovako:


/******************************************************************/
Mene stvarno zanima da li iko od vas zapamti neki telefon sa bilborda?
Recimo, evo bas oni pored Brankovog mosta sto se non stop menjaju i svetlucaju, meni samo smetaju i nikada ne bih
obratio preteranu paznju na njih.
I jos ih ima previse, sareni su i svetle, stvarno ne vidim svrhu, sem da ce na njih obratiti paznju samo oni koji gledaju redom na sve...
/******************************************************************/

Iz ovoga bi neko zakljucio da nema svrhe u (u nasem slucaju on-line) reklamiranju (putem bannera).
Da nemaju svoju svrhu niko ih ne bi ni koristio.

Sto se tice tekstualnih reklama na sajtovima, i ja sam mislio da ih ne klikcem ali onda sam pratio svoje aktivnosti
nekih mesec dana na par sajtova i video da kliknem reklamu na svakih 30ak poseta sajtu. click-through od 3% a ni
ne primetite :)

P.S. Nadam se da se AleksandraI nece uvrediti sto sam iskoristio deo njenog pocetnog posta ;)
[ AleksandraI @ 09.08.2007. 10:11 ] @
Naravno da se nisam uvredila. :)
Oko nekih stvari se definitivno slazemo.

Sigurno je da se brendiranje neke firme ili prozvoda radi i na taj nacin sto se (izmedju ostalog) reklamira na popularnim sajtovima kao sto je ES, ali ne na ovaj nacin. Da ovaj sajt ima 1-4 banera na strani efekat bi bio mnogo veci.
Ili recimo da, u zavisnosti koji forum otvorite npr. mobilni telefoni, da se prikazuju samo baneri firmi koji se bave prodajom i servisiranjem mobilnih telefona.
Mislim da baner neke firme u moru banera (15 na strani) nema nikakvog efekta tj. da cak ni ne utice na poboljsanje imidza firme.

Meni se licno dopada (a i pokazalo se da ima efekta) reklamiranje samo 1 firme na nekom popularnom sajtu.
Tako je recimo sajt clubcoyu.com sponzorisao Twix i cak je ceo sajt prilagodjen njihovom proizvodu, jedne godine je to bila Coca-cola, ili sajt izlazak.com koji sponzorise Mentos (mislim da se cak i na zurkama koje prave reklamira Mentos).


Niste izabrali prikladno poredjenje bilbordi-baneri.

*Mene stvarno zanima da li iko od vas zapamti neki telefon sa bilborda?*
Ni na baneru se ne pamti telefon, pamtite firmu/proizvod.
Sigurno da sam pre primetila neki kozmeticki preparat (i zapamtila ga) na bilbordu nego na baneru velicine 120x60 :))

*Recimo, evo bas oni pored Brankovog mosta sto se non stop menjaju i svetlucaju, meni samo smetaju i nikada ne bih
obratio preteranu paznju na njih.
I jos ih ima previse, sareni su i svetle, stvarno ne vidim svrhu, sem da ce na njih obratiti paznju samo oni koji gledaju redom na sve...*

Jos jedna greska, na ovom forumu ste, recimo ,da bi procitali nesto interesantno, napisali neki post....znaci nesto smisljeno radite...ne sedite i ne blejite u ekran...
Dok vozite, nema sanse da obratite paznju na bilborde, ali dok stojite na semaforu i cekate da Vam se uplali zeleno svetlo, sigurno cete da gledate okolinu a ne u volan. Takodje, isto vazi i ako se vozite autobusom i gledate kroz prozor....

Cisto sumnjam da iko otvori HP ES i sedi, gleda i cita banere sa prve strane.

Za tekstualne reklame se definitivno slazemo!

Pozdrav!
[ vuksh4 @ 09.08.2007. 13:04 ] @
Citat:
Da ovaj sajt ima 1-4 banera na strani efekat bi bio mnogo veci.

em je logicno em dokazano (u AdAge-u naleteh na tvrdnju) da prezasicenost reklamama umanjuje efektivnost svake od njih.
mada, dok god su oglasivaci zadovoljni, a ocigledno jesu, nema razloga za paniku.

licno sumnjam da bi se oglasavao na es-u sem ako je ppc. (izvinjavam se ako sam propustio da zapravo jeste.)

neko rece da nije kul da se 'proziva' es. daleko od toga da je izneseno prozivka, rigardles a fact is a fact. meni licno b92 vise smeta po tom pitanju, ovde se bar iskrola do relevantnog dela i onda si na miru :)

btw., meni su daleko heviji sami baneri, tj. uzas od kvaliteta istih imho. nigde benefit, svugde flashy/buzzy/annoyy...
[ Ilic Igor @ 09.08.2007. 14:51 ] @
Izgleda da se ovde malo kose teoretske i prakticne stvari (es je ćudo).
Koliko ja znam niko se nije zalio na reklamiranje na [es].
Ako nekog bas zanima, neka plati 6 meseci reklamiranja na [es] i to najveci baner sto moze (ali da ne prodaje maglu).
Da vidimo da li će imati efekta.
Nije mi jasno za sajt sa 60.000 poseta dnevno da nema efektam, mora da ima efekta.
[ gorancir @ 10.08.2007. 10:27 ] @
Pa naravno da ima... Ko bi čuo za hosting firmice da nisu ovde...
[ gedzet @ 10.08.2007. 12:27 ] @
Klikcu ljudi na banere. Idi na mondov sajt i pogledaj tamo njihove statistike. I naravno cene.
[ Gosovic @ 13.08.2007. 12:03 ] @
Evo ja ne klikcem na banere, samo mi smetaju. Duze se ucitavaju strane i manje su pregledne. Svakako verujem da je jedna od stavki u e-marketingu na pitanje kako sajt da bude popularniji, jedno od resenja da se izbace baneri i ostale reklame. Medjutim, ako vam zine dupe za pare onda nista od toga...
[ Ilic Igor @ 13.08.2007. 23:17 ] @
Citat:
Gosovic: Svakako verujem da je jedna od stavki u e-marketingu na pitanje kako sajt da bude popularniji, jedno od resenja da se izbace baneri i ostale reklame.

Šta kažu u e-marketingu kad Vam sajt postane popularan?
[ Rafael Pupovac @ 14.08.2007. 00:38 ] @
Citat:
Ilic Igor: Šta kažu u e-marketingu kad Vam sajt postane popularan?


[ Gosovic @ 14.08.2007. 06:44 ] @
Citat:
Ilic Igor: Šta kažu u e-marketingu kad Vam sajt postane popularan?


Sta ce ti marketing ako je popularan? Ne moras ti da koristis sve sto postoji samo da bi koristio, uzivaj u popularnosti.
[ nsmalesev @ 14.08.2007. 10:58 ] @
kazu: Nastavi da ulazes ...

a neuke ne slusaj, uzivaces u penziji...
a.





---------------------------------
For ideas on reducing your carbon footprint visit Yahoo! For Good this month.
--0-1378291608-1187085464=:36954
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<br><br><b><i>Gosovic &lt;[email protected]&gt;</i></b> wrote:<blockquote class="replbq" style="border-left: 2px solid rgb(16, 16, 255); margin-left: 5px; padding-left: 5px;"> &gt; (Ilic Igor: /p1668537 ):�&nbsp;�&nbsp;ta kažu u e-marketingu kad Vam sajt postane popularan?<br><br>Sta ce ti marketing ako je popularan? Ne moras ti da koristis sve sto postoji samo da bi koristio, uzivaj u popularnosti.<br><br><br>--<br>http://www.elitesecurity.org/p...r><br>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/liste<br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>esauth:277355:6dcb1842490aa39c9caac7edde1d2dfa<br>
[ AleksandraI @ 14.08.2007. 11:09 ] @
Citat:
Ilic Igor
Nije mi jasno za sajt sa 60.000 poseta dnevno da nema efektam, mora da ima efekta.


O kom sajtu govoris???
Koji sajt ima 60000 poseta dnevno?
[ Ilic Igor @ 14.08.2007. 12:36 ] @
Za [es].
[ AleksandraI @ 14.08.2007. 13:48 ] @
Tesko da je tako...
[ webex @ 14.08.2007. 13:53 ] @
Citat:
Gosovic: Sta ce ti marketing ako je popularan? Ne moras ti da koristis sve sto postoji samo da bi koristio, uzivaj u popularnosti.


Ako je tako šta će onda Koka Koli marketing? I ona je popularna... molim te pazi šta pišeš smejaće ti se ljudi...
[ Ilic Igor @ 14.08.2007. 14:06 ] @
Citat:
AleksandraI: Tesko da je tako...

Sto?
Svako moze da vidi koliko je bilo poseta.
[ inzenjer2005 @ 14.08.2007. 15:18 ] @
Citat:
Ilic Igor
Svako moze da vidi koliko je bilo poseta. :)


Kako?
[ acca3 @ 14.08.2007. 15:48 ] @
Citat:
webex: Ako je tako šta će onda Koka Koli marketing? I ona je popularna... molim te pazi šta pišeš smejaće ti se ljudi...


Verovatno su neki od vas culi onu anegdotu kad je neka novinarka u avionu intervjuisala jednog od direktora Koka Kole. I bas ga je pitala to - zasto ulazu toliko u marketing kad su jedna od najpoznatijuh firmi na svetu. A on joj kaze - Sta bi se desilo kad bi nas pilot sad pogasio motore? Avion bi pao. Isto je i sa Koka Kolom i marketingom. Marketing su nasi motori.
[ Ilic Igor @ 14.08.2007. 19:30 ] @
Citat:


Možda bi "neko" odgovorio: "znam ali neću da ti kažem", ali srećom nisam od tak(v)ih, a i ne košta ništa. :]
(svi likovi su izmišljeni, svaka slučajnost sa nekim je slučajna)

Ispod "famoznih" banera sa desne strane pise:

Teme: 137703
Poruke: 1217727
Broj članova: 154078
Jučerašnje posete: 40690
Online korisnika: 1171

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Ilic Igor dana 14.08.2007. u 20:53 GMT+1]
[ ChanMaster @ 14.08.2007. 20:04 ] @
Licno nikad ne klikcem na banere - osim ako me nesto pravo ne zainteresuje (sto se pravo retko do sad desilo)...

Sto se ovih banera na ES-u tice uopste mi ne smetaju i bas sa malocasnjim ulaskom sam sacekao da se dvaput izvrti reklama vezana za Vip ne bi li uspeo da procitam zadnju rec. Pretpostavljam da nas ima puno koje ova reklama ne interesuje ali takodje smatram da itekako ima onih koji bi rado promenili operatora i kliknuli bas na ovaj baner... To ce ES-u doneti sitnu paricu ne bi li i dalje odrzavao ovaj forum - a nama donelo to zadovoljstvo da ovaj forum sa zadovoljstvom posecujemo. Toliko o tome...

Mozes se slobodno naci uvredjena jer si i sama uletela i postavila pitanje ocekujuci BESPLATAN odgovor od svih ovde a svoj bi da naplacujes. Nakon svega sto si ovde rekla meni bi morala platiti da me reklamiras ne bi li se preko mene izreklamirala da MOZDA umes taj posao da radis!

Pozdrav...

Ako odem u Off nema veze bar sam rekao svoje misljenje :-)



//edit boccio: obrisan flame

[Ovu poruku je menjao boccio dana 16.08.2007. u 14:23 GMT+1]
[ Ilic Igor @ 14.08.2007. 20:48 ] @
Uze mi reč iz usta, šalim se naravno.

Ajd da budem đjentlmen,
to što se tiče studiranja tamo negde, ja sam je ne poznavajući nesvesno ničim isprovocirao i nisam uspeo da je isprovociram (?!) mislim da je tu počela tema da "skreće".

Bolje da se držimo teme, a naj više bih voleo da ode u lock, pošto je počelo nadmudrivanje.

Aleksandra je sigurno jedna fina devojka/gospođa i nije u redu da se sa lepšim polom tako ophodimo ipak smo mi muškarci u većini ovde i baš zbog toga treba da budimo džentlmeni (ne kažem da nismo).
Nadam se da će Aleksandra moje postove, a i druge shvatiti kao šalu, a ne nešto lični ili ne daj Bože uvredljivo.

Eto ja sam naučio da se naj lakše - pise zajedno .

Veliki pozdrav.
[ AleksandraI @ 15.08.2007. 09:57 ] @
Ok, nego da se vratimo na temu, kao sto su pomenuli acca3 i webex, Coca Cola, kao jedan od najvecih brendova na svetu i dalje se reklamira.
I svesni su toga da im je reklama neophodna.
Ne znam da li ste gledali nekada emisiju o "ratu" izmedju Coca Cole i Pepsi, sve u svemu jako zanimljivo i korisno.
Pre nekoliko godina sam imala prilike da u Francuskoj pratim rad jedne agencije, koja je dobila da radi celu marketisku kampanju (na godisnjem nivou) za Coca Colu, i pozitivno me je iznenadila cinjenica koliko se vodi racuna i analizira gde, kad i koliko ce se reklamirati. I mislim da bez obzira na to sto imaju toliki fond za marketing, nikako ne bacaju novac na nesto sto nema svrhu.



//edit boccio: obrisan flame

[Ovu poruku je menjao boccio dana 16.08.2007. u 14:24 GMT+1]
[ nsmalesev @ 15.08.2007. 13:17 ] @
pametan decko ovaj acca...

aleksandra



[Ovu poruku je menjao boccio dana 16.08.2007. u 14:24 GMT+1]
[ DR83 @ 16.08.2007. 03:20 ] @
Citat:
ChanMaster:ES-u doneti sitnu paricu ne bi li i dalje odrzavao ovaj forum - a nama donelo to zadovoljstvo da ovaj forum sa zadovoljstvom posecujemo. Toliko o tome...



hm pa i nije da je bas "parica" u pitanju. :wink:
a posto je vec tema otisla u ... meni se nimalo ne svidja ovoliko prenatrpanost esa banerima pogotovo onima na pocetku stranice [da napisem dok mi opet nisu obrisali poruku s istim sadrzajem] :)