[ niktza @ 27.07.2007. 15:13 ] @
Naime uspjesno sam obavio istalaciju postgresa i pgAdmina i db server radi u redu. Napravio sam neku bazu u njemu sa desetak tablica nekoliko triggera, funkcija i sl. Problem nastaje kada pokusam ostvariti konekciju sa serverom putem java programa. Naime prijavljuje mi gresku u driveru. Problem je mozda u classpathu ali probao sam staviti "postgresql-8.3dev-600.jdbc4.jar" u svaki moguci poddirektorij u jdk1.6.0 direktoriju i svejedno prijavljuje ClassNotFound exception. Ima li itko iskustva s najnovijim verzijama jave i postgresa, i ako ima molio bi pomoc pri instalaciji svega skupa. OS je WinXP + SP2. IDE je eclipse.


Hvala.

P.S.
Problem moze biti u classpathu (tj. nalazenju drivera od postgresa za JDBC) ili u spajanju sa serverom koliko sam ja shvatio iz dokumentacije. Meni problem predstavlja to sto ja ne znam koji od ta dva nastupa :).
[ chachka @ 27.07.2007. 19:38 ] @
1. 'postgresql-8.3dev-600.jdbc4.jar' je jos u razvoju (dev). Zasto ne koristis 'postgresql-8.2-505.jdbc4.jar'?

2. Da li si uopste dodao direktorijum u kom ti se nalazi 'postgresql-8.3dev-600.jdbc4.jar' u CLASSPATH?

[ niktza @ 28.07.2007. 03:33 ] @
Stavio sam taj file u direktorij koji je vec definiran kao CLASSPATH... jel se to moze? :D
[ chachka @ 28.07.2007. 07:00 ] @
U CLASSPATH-u mora biti puna putanja i ime tog jar fajla:
Code:

c:\neki_dir\neki_pod_dir\postgresql-8.3dev-600.jdbc4.jar