[ Kachy @ 27.07.2007. 17:55 ] @
Trebao bih iz video fajla (format .avi ili .wma) napravim "sadržaj" tj. da se na neki način indeksiraju delovi tog fajla
Radi se o video zapisu na kome se nalazi neka obuka pa bih da omogućim da se vide delovi tj da imenujem celine i da se klikom na te celine preskaču delovi zapisa koji nas ne interesuje. Da li neko zna jajednostavniji nain za to
Unapred hvala
[ Cileinteractiv @ 30.07.2007. 14:00 ] @
Pozdrav. Koliko sam teorijski upucen to je moguce samo u H/X 264 foramtu videa i MP4 kontejneru. Da u okviru jednog fajla MP4 postoje delovi, slike i objasnjenja, visestruki audio zapisi i vise titlova na razlicitim jezicima. U praksi nisam isao toliko daleko, ako se ne varam MeGUI enkoder za kompresiju u X264
ima takve mogucnosti.
[ Shon3i @ 30.07.2007. 15:39 ] @
Chapteri su moguci nevezano za format komresije, ocu reci da su potrzani nebitno da li se radi o DivX, XviD, H264, MPEG2 ... kompresiji, bitan je kontejner koji podrzava chaptere. Nazalost AVI ne podrzava chaptere po standardu, ali se mogu spetljati preko VirtualDubMod-a sto opet nije merodavno jer ni jedan program za reprodukciju nece prepoznati chaptere u opste. za WMV stvarno nisam siguran da li podrzava tu ces morati malo da ispitas, ali postoji toliko boljih kontejnera koji podrzavaju vise metadata kao sto su mp4 i mkv. U slucaju da ti oni ne odgovaraju predlazem ti da se vratis starom DVD sistemu (.VOB) ali si tada limitiran na MPEG2 kompresiju vide-a.

Pozdrav
[ Boki70a @ 31.07.2007. 09:05 ] @
Konvertuj u DVD/MPEG2/VOB i preko autorizacije napravi ceptere. Najsigurniji i najkompatibliniji nacin. :)
[ Stranger2 @ 02.08.2007. 00:50 ] @
Citat:
da imenujem celine i da se klikom na te celine preskaču delovi zapisa koji nas ne interesuje. Da li neko zna jajednostavniji nain za to

DivX verzija 6 nudi bas to sto ti treba ali ces video prethodno morati da iseces na delove
http://www.divx.com/divx/windows/
downloaduj DivX 6.6 i dobices paket koji ukljucuje DivX converter (trial verziju koja radi 15 dana) i besplatan DivX player i ostale potrebne komponente.

DIvX converter je program sa kojim mozes to napraviti na sledeci nacin:
prevuci sve delove video snimka u converter,
klikni na taster VIEW LIST i otvorice ti se lista fajlova koje si prevukao
stavi kvacicu na opciju "Combine videos into single DivX file and include menu"
sada klikni na taster CONVERT i sacekaj da program odradi posao.

Dobices DivX Media fajl koji treba da pustis u DivX plejeru i imaces bas takav meni koji si trazio i reprodukcija radi odlicno.
ako ne budes zadovoljan kvalitetom videa onda malo cackaj po opcijama dok ne dobijes zadovoljavajuci kvalitet.
ako negde slucajno zapnes javi pa cu ti pomoci


Slozeniji nacin je da koristis program DivX Author (trial verzija radi 30 dana)
http://www.divx.com/divx/windows/author/
malo slozenije ali ces meni moci da podesis po svom ukusu a video zapis neces morati prethodno da seces na delove...
[ Boki70a @ 03.08.2007. 01:07 ] @
Ovo sto je Stranger2 naveo zaista radi, al cemu sve to kada si ogranicen samo na DivX player?!

S druge strane cepteri napravljeni autorizacijom DVD-a radi ce u vecini softverskih i na svim hardverskim DVD plejerima. Posto je u pitanju obuka i zelja da se to indeksira sa imenovanjem ceptera (znaci pridaje se znacaj sadrzaju), ne vidim trenutno ni jedan bolji i univerzalniji nacin od navedenog.
[ Stranger2 @ 03.08.2007. 01:47 ] @
Kachy nije naveo da li im je video potreban da radi svuda ili će ga gledati samo na kompjuteru. Pretpostavljam da je mislio na komp jer spominje reči kao što su AVI, WMA, klikove po meniju...
a u tom slucaju divx plejer i nije neko ograničenje jer je besplatan i odlično radi veruj mi. i ja sam bio malo skeptičan dok nisam probao. divx je zaista pouzdan i osmišljen je da sve bude najjednostavnije moguće.
inace divx media je skoro isti kao avi i možeš ga puštati i u BSplayeru, ViPlayu i ostalim plejerima ali radi funkcionisanja menija koji je bitan za ovaj slučaj, preporučujem da se taj video ipak gleda u divx plejeru.

p. s.
u vezi tvog rešenja sa DVD-em predlažem da napišeš kratko uputstvo kako najjednostavnije napraviti dvd (sa chapterima naravno). to i mene zanima

[ Cileinteractiv @ 03.08.2007. 12:56 ] @
Što se tiče kreiranja čeptera za DVD, sve zavisi od izbora softvera za DVD autoring ali, ako se shvati suština biće lako u svakom autoring alatu.

Ono što se meni čini kao velika prednost čeptera u DivX videu umesto na DVD-u je mogućnost da korisnici sa interneta skinu jedan video fajl i u njemu imaju posebne delove dok, kao što znate DVD ima dugačiju strukturu, dva foldera i mnoštvo posebnih fajlova (VOB, bup, ifo...) te bi DVD trebalo pakovati u ISO, zatim korisnici treba da otpakuju itd što malo komplikuje stvari.

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 03.08.2007. u 14:07 GMT+1]