[ erekoz @ 18.08.2003. 11:50 ] @
Pozdrav,

Ovako, imam program napisan u Pascalu koji radi pod DOS-om. Sta treba da uradim pa da on radi pod windows-om, ali ne da windows poziva dos-prompt, nego bas da radi kao windows aplikacija. Stvar je u tome sto mi to treba manje vise hitno, pa ako neko moye pomoci, hvala mu puno.

Hvala unapred, erekoz




[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 18.08.2003. u 17:21 GMT]
[ byTer @ 18.08.2003. 12:10 ] @
Malo sta od te aplikacije pod dosom moze da se iskoristi. Eventualno neka procedura koja racuna ali ako imas algoritam i znas kako program treba da iygleda prvo napravi UI u Delphiju i odradi program. Znas za Delphi, jel da?
[ erekoz @ 18.08.2003. 12:20 ] @
Pa , znam za delfi, ali nista nisam radio u njemu.
Recimo ovako, program koji sam napisao je filter za stringove, koji radi sa fajlovima.
Pod uslovom da sam dublje upoznat sa programiranjem u pascalu, koliko bi mi trebalo da provalim kako to radi u delphi-u. Mozda je glupo pitanje, ali bas mi je hitno.
[ Rapaic Rajko @ 19.08.2003. 09:24 ] @
Heh...
Vidi ovako: Delphi JESTE Pascal u osnovi, ali sa integrisanim VCL (Video Control Library) kontrolama. A VCL kontrole su sve sto vidis u Win programu.

Evo sta da radis, ako znas Pascal. Kupi prastaru knjigu od prof. Lasla Krausa "Programiranje u Delphiju" i to stariju verziju (postoje dve; ova je jeftinija). Ako stvarno ZNAS Pascal, za jedan dan ces proraditi slaganje komponenti na formu i rad sa njihovim event-ima; samo pogledaj par primera iz knjige. To je sve sto ti treba, posto algoritam vec imas. Sto je jos lepse, tvoj kod koji radi sa fajlovima u DOS aplikaciji radice i u Delphi-ju uz najvise 5(pet)% izmena.
Pa, sa srecom...

Rajko

P.S. I jos nesto: garantujem ti da ces se oduseviti Delphi-jem. Slobodno podeli to sa nama...
[ byTer @ 19.08.2003. 12:55 ] @
VCL je visual comment library
[ erekoz @ 19.08.2003. 14:05 ] @

Hvala na savetima, no imam jos jedno pitanje .

Taj program napisan u pascalu je filter koji cita jedan txt fajl, uporedjuje njegovu sadrzinu sa drugim txt fajl, i izmenjeni sadrzaj ubacuje u treci txt fajl. E sad, program radi fino, no, startovan iz windowsa, trosi neverovatnu kolicinu procesorskog vremena, po windows-ovom task manageru. Zna li neko zasto to radi?
[ erekoz @ 19.08.2003. 18:30 ] @

Hvala na savetima , vec sam uzeo knjigu u ruke...

P.S. VCL je, po knjizi, Visual Component Library, ;-)
[ byTer @ 19.08.2003. 19:00 ] @
Znam
[ carobnica @ 19.08.2003. 19:16 ] @
A gde si nabavio knjigu od Lasla Krausa, posto je svuda rasprodata? Hvala
[ Rapaic Rajko @ 22.08.2003. 09:22 ] @
Citat:
erekoz:

Hvala na savetima, no imam jos jedno pitanje .

Taj program napisan u pascalu je filter koji cita jedan txt fajl, uporedjuje njegovu sadrzinu sa drugim txt fajl, i izmenjeni sadrzaj ubacuje u treci txt fajl. E sad, program radi fino, no, startovan iz windowsa, trosi neverovatnu kolicinu procesorskog vremena, po windows-ovom task manageru. Zna li neko zasto to radi?


SVAKI program koji radi intenzivnu obradu ce okupirati kompletno procesorsko vreme. Ali, ako startujes neki drugi program, Win ce da podeli "procesorsku snagu" na obojicu. Ne treba da brines o ovome; za to je zaduzen sistem.

Rajko