[ dolke022 @ 29.07.2007. 18:51 ] @
Posedujem 3d kameru Kanadske kompanije InSpeck:

link: http://www.inspeck.com/products/3dcapturor/3dcapturor.asp

Ovo je vrhunska tehnologija, kojom se postize generisanje 3d fotografija! Pomocu mocnog softvera koji dolazi u paketu moguce je generisati 3d model bilo kog predmeta raznih oblika kao i osoba (uglavnom glave i gornjeg dela tela) i iskoristi ti ih u svakojake svrhe.

Moje je pitanje ustvari vezano za samo iskoriscenje ovakve kamera i njene primene, tako da su mi svakakve sugestije dobodosle kao i bilo kakvi kontakti, linkovi itd.

Ova tehnologija je prvenstveno namenja za SSLE (podpovrsinsko lasersko graviranje u providnim materijalima), posebno u kristalu, pa stoga bi molio svakog ko nalazi primenu ovakve tehnologije da mi se obrati i na kraju krajeva pomogne da ulozene pare sto brze vratim! Znaci zanima me gde bi se to sve i u kojim oblastima moglo primeniti.

Za vise info o samom SSLE (sub-surface laser engraving) Guglajte... Ima dosta linkova i sajtova posvecenih toj temi!


P.S. Ako nesto nije bilo jasno ili vam samo treba vise info obratite mi se na [email protected] ili [email protected].

Hvala

Dolic Dean
Dekom; www.dekom.co.yu

[ lisa 156 @ 29.07.2007. 21:20 ] @
Hajde okaci sta u stvari radi ta kamera i softver.
Okaci jednu fotografiju na pocetku i na kraju procesa.
[ dolke022 @ 30.07.2007. 15:22 ] @
Naravno... Znam da sam dao malo informacija o cemu se zapravo radi tako da cu to popraviti prvom prilikom.
Trenutno sam u guzvi , ali cu veceras cim nadjem vremena okaciti par fotki i screenshot-ova i napisati vise detalja.

Do tada pozdrav!