[ bytefx192 @ 29.07.2007. 22:22 ] @
Zdravo svima... !
Imam pitanje :)
Zeleo bih da u premiere ubacim animaciju, to jest GIF Animaciju i kada u tittle (F9) idem recimo insert logo ubacim animaciju tokom prewiew-a da se ta animacija krece. Ja ubacim animaciju ali samo stoji pocetna slika. U cemu je problem, i da li uopste moze da se koristi animacija u premiere. Pomoc....


PozZ !!!
[ NICS @ 30.07.2007. 11:16 ] @
Zdravo svima... !
Imam pitanje :)
Zeleo bih da u premiere ubacim animaciju, to jest GIF Animaciju i kada u tittle (F9) idem recimo insert logo ubacim animaciju tokom prewiew-a da se ta animacija krece. Ja ubacim animaciju ali samo stoji pocetna slika. U cemu je problem, i da li uopste moze da se koristi animacija u premiere. Pomoc....


PozZ !!!

Ne cudi me uopste jer GIF slika jeste animacija najcesce 2 slleke a imas i 5-6 imam nekoliko takvih GIF-ova. Kada ubacis u Premiere ili Photoshop program automatski ucita prvu sliku mora nesto da ucita :), sto je po meni i normalno a ako zelis da GIF sliku da postavis u Premiere moraces nekako da razdvojis GIF sliku kazem nekako jer najvervatnije si sliku skinuo sa neta tako da je GIF slika "spakovana" :) sem ako nisi koristio neki GIF animatr profram pogledaj na netu imas ih nekoliko.
Mozes da koristis animaciju samo ti moras da napravis
[ Cileinteractiv @ 30.07.2007. 13:26 ] @
Gif kao animacija nije podrzan za import u Premiere, to je pre svega format za web. Moze se gif dekomponovati na frejmove pa kao psd ili tga slike ubacivati u Premiere, to je malo vise posla ali izvodljivo je.
[ bytefx192 @ 30.07.2007. 14:24 ] @
- NISC - !!! :)

Kao sto sam rekao ne razumem se mnogo, pa sam valjda zato i pitao (logicno je da covek pita kada nezna). E sad ljudi, koji bi format trebao koristiti? Kako da napravim animaciju? Kako je to izvodljivo? Hvala unapred !!!
pozZ
[ bytefx192 @ 22.09.2007. 22:44 ] @
Dobro, javljam se kasno ali da upotpunim temu, uspeo sam da uradim to sto sam hteo, i da kazem da mi i GIF animacije rade u premiere...

pozZ