[ Dwiz @ 02.08.2007. 09:26 ] @
Pozdrav,

Da li netko zna koje sve mreže u Srbiji i BIH podržavaju email to sms opciju? Znači da korisnik dobije svoju email adresu [email protected] i kada pošaljem mail na tu adresu da on to dobije putem sms-a.

Ovako ta usluga izgleda kod T-mobilea:

http://www.t-mobile.hr/2/20-20-40-40-00.asp

Hvala
[ dswalk @ 02.08.2007. 09:33 ] @
I ja bih to rado koristio, pa ako neko zna, eto i ja molim za odgovor.
[ Catch 22 @ 02.08.2007. 11:25 ] @
Samo klasične POP3 / SMTP email usluge podržavaju MTS i Telenor
MTS: 064(5)[email protected]
Telenor: broj_mob@063(2).telenor.co.yu

Usluga mora da se aktivira slanjem SMS-a:
MTS: Mail lozinka - na 770
Telenor: Ema lozinka - na 9830

Obavestenje putem SMS o prispelom emailu ne postoji.
Za vlasnike telefona koji nemaju email klijent u telefonu moguća je provera poštanskog sandučeta preko wap-a (online)

Vip Mobile - za sada ne podržava ovu uslugu...

MTS na svom sajtu navodi i SMS to mail uslugu, koju nikad nisam uspeo "da nateram da radi"...
Citat:
SMS to mail
Da biste poslali e-mail sa svog mobilnog telefona, potrebno je da na broj 767 (bez 064) pošaljete SMS poruku u ovom obliku:
(e-mail adresa na koju šaljete)((subject))(razmak)(tekst poruke)
Na primer, [email protected](pozdrav) tekst poruke.
Ukoliko ne želite da stavite subject, samo odvojite tekst poruke razmakom od e-mail adrese.
U slučaju da istu poruku želite da pošaljete na više adresa, ukucajte ih jednu za drugom tako što ćete ih odvojiti zarezima (bez razmaka). Pri tome, cena poslatog e-maila ne zavisi od broja adresa na koje se šalje.
S obzirom da se šalje kao SMS, ukupna dužina poruke ne može da bude veća od 160 karaktera.
SMS poruke poslate na e-mail se naplaćuju po ceni obične SMS poruke, u zavisnosti od tarifnog profila i tako se i tretiraju u okviru tarifa sa uračunatim SMS porukama u mesečnu pretplatu.


Ili Telenor SMS to mail:
Citat:
SMS 2 MAIL
Ova usluga može se koristiti tako što se na broj 9880 (bez 063) šalje SMS poruka sledeće forme: e-mail adresa na koju se šalje, predmet odn. subject poruke u zagradi i tekst poruke. Na primer: [email protected](vazno)tekst poruke.

Poruka može sadržati najviše 160 karaktera. Da bi imao više prostora za tekst poruke, korisnik može da izostavi predmet (subject), pa onda poruka ima sledeću formu:
e-mail adresa na koju se šalje poruka, razmak i tekst poruke. Na primer: [email protected] tekst poruke.
Umesto znaka @ može se koristiti zvezdica *.


Korisnik može jednu poruku poslati istovremeno na više e-mail adresa koje će pisati jednu za drugom, razdvojene zarezom ali bez razmaka.

Usluga SMS2mail, odnosno slanje e-maila sa mobilnog telefona naplaćuje se kao slanje obične SMS poruke, prema tarifnom paketu korisnika i uračunava se u besplatne SMS poruke obahvaćene Pro postpaid tarifnim paketima

Ovu uslugu nisam lčno proveravao

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 02.08.2007. u 12:57 GMT+1]
[ batancev @ 02.08.2007. 17:54 ] @
meni sms2mail na mts radi sasvim ok

usluga mail2fon postoji na mts biznet paketima

ali ne znam da li si na to mislio

evo i linka
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=32113&Type=2
[ Dwiz @ 02.08.2007. 20:35 ] @
Mislio sam baš na ovo što je Catch 22 odgovorio...

Također zanima me da li ova opcija (email2SMS) postoji kod neke mreže u BIH, Eronet, BHGSM ?

Hvala



[Ovu poruku je menjao Dwiz dana 03.08.2007. u 20:58 GMT+1]
[ Catch 22 @ 03.08.2007. 00:09 ] @
Citat:
Dwiz: Mislio sam baš na ovo što je Catch 22 odgovorio... Budući da nisam korisnik Telenora i MTS, molio bih ako netko može na sljedećoj stranici testirati ove dvije mreže i vidi da li će mu stići SMS poruka (potrebno je zatražiti aktivaciju usluge Tip Dana SMS):

http://www.bet-club.org/index.php?open=sms


Također zanima me da li ova opcija (email2SMS) postoji kod neke mreže u BIH, Eronet, BHGSM ?

Hvala

Ne hvala!
Čini mi se da je neki žešći spaming u pitanju... Radije ne bih zagađivao vlastitu e-mail adresu (i broj telefona!!!!) kojekakvim đubretom.
Sorry

PS
Mogli bi da ti lupe i zabranu na forumu zbog ovakvih "naivnih" predloga...

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 03.08.2007. u 01:21 GMT+1]
[ Dwiz @ 03.08.2007. 02:16 ] @
Nema tu spama, ne brini...

Aktivacija usluge je napravljena baš da se spriječi svaka mogućnost spama, jer kada ti uneseš svoj broj mobitela i ukoliko sve funkcionira, odmah dobiješ SMS poruku s aktivacijskih codom... tek kada uneseš taj aktivacijski code na onoj stranici onda si spremljen u bazu podataka i jednom dnevno dobivaš SMS s tipom dana. Ukoliko ne uneseš aktivacijski code onda se više ništa ne događa niti je tvoj broj mobitela/email negdje spremljen. Također kada se prijaviš za ovu uslugu u svakom trenutku je možeš deaktivirati i s time brišeš sve svoje podatke iz baze zauvijek!

Ova usluga već ima dosta pretplatnika iz Hrvatske i odlučio sam je ponuditi i ljudima iz Srbije i BIH. Samo netko sada treba samo testirati tj. zatražiti aktivacijski code da vidim da li mreže Telenor i MTS funkcioniraju ili sam sve uzalud radio...

Neznam zašto si tako skeptičan i nepovjerljiv, ako ne želiš pomoći ne moraš, ali opet nemoj tako vrijeđati, jer ne radi se o nikakvim "naivnim prijedlozima" !



[Ovu poruku je menjao Dwiz dana 03.08.2007. u 21:04 GMT+1]
[ ptiki @ 03.08.2007. 14:21 ] @
Citat:
Dwiz: Također kada se prijaviš za ovu uslugu u svakom trenutku je možeš deaktivirati i s time brišeš sve svoje podatke iz baze zauvijek!

Mislim da bi bilo lepo kada bi ljudi od kojih tražiš da testiraju dobili garanciju za ovo što si naveo.
Na primer neki pravilnik ili opšti uslovi ili barem privacy policy, napismeno (makar i na sajtu), sa odgovarajućim podacima o licima i tome slično, bi učinli da se ljudi sigurnije - odnosno manje naivno osećaju.
Ko se mlekom opeče i u jogrut duva, zato mislim da bi Ti mogao da počneš da ulivaš poverenje, umesto da se prepireš.
[ Ciprijani @ 03.08.2007. 16:12 ] @
Probao sam na 064 broj i ne dobijam poruku sa Aktivacijski code
To je zato sto na mrezi ne radi mail to sms? Jel?

[Ovu poruku je menjao Ciprijani dana 03.08.2007. u 17:34 GMT+1]
[ Dwiz @ 03.08.2007. 20:02 ] @
Nažalost ne radi :(

Pozdrav
[ Programer Offsite @ 26.09.2008. 02:53 ] @
Da li ima nekih novosti na ovu temu?
Ne mogu da verujem da u Srbiji ne mogu da posaljem email nekome kome ce to da stigne na sms...
[ VIDAKOVICV @ 26.09.2008. 21:50 ] @
Nema novosti, niti će biti. To je nekada radilo super i na mts-u i na mobtel-u, ali su mnogi to zloupotrebljavali, pravili skriptice za besplatne poruke pa stavljali na sajtove i ovi to naravno ukinuli.