[ Srdjan Marinkov @ 03.08.2007. 17:31 ] @
Razmišljao sam o prelasku sa starog PRO30 paketa na novi "PREESI" paket i poredeći karakteristike nisam uočio nijedan nedostatak novog paketa, osim razlike u ceni započetog razgovora!





Da li je "PRENESI" definitivno povoljniji paket ili možda baš i nije!? Malo sam nepoverljiv prema Telenoru, pa i ono što je očigledno ne mogu baš tako lako da prihvatim kao istinu kada su oni u pitanju!
[ Zekica @ 03.08.2007. 18:53 ] @
Pa pretplata je za 59 dinara manja, 50 minuta važe nezavisno koja se mreža zove, imaš 50 sms poruka umesto 30, tako da se dok si u okviru besplatnih minuta definitivno isplati.

Sad, za pozive, naknada za "uspostavu veze" je veća za 1.829dinara. Cena minuta u Telenor mreži je manja za 0.708dinara, a za pozive van mreže 2.478dinara. Cena poruke je veća za 0.944dinara.

Što znači da će ti ovaj paket biti jeftiniji ako ga koristiš u okviru besplatnog saobraćaja, ili malo više od toga.

Recimo, kad bi samo slao poruke (i koristio pozive dok si u uračunatim minutima), Prenesi bi ti bio jeftiniji do 292 poruka - sa uračunatim porukama.

Za kad bi koristio pozive, posle potrošenih minuta, pozivi u mreži na Prenesi bi bili jeftiniji tek ako su duži od 2m34s, dok je za pozive izvan mreže jeftinije ako oni traju duže od 44 sekundi (moraš da računaš i da je pretplata jeftinija za 50 dinara, i da minuti važe svuda).

Ne znam, paketi nisu baš laki za upoređivanje, ali evo, valjda će ovo da posluži nekako.

(sve cene su sa uračunatim PDV)
[ Srdjan Marinkov @ 03.08.2007. 20:23 ] @
Hvala, Zeko, na analizi! Interesuje me još jedna stvar... Da li se računa fixna naknada na pozive u okviru besplatnih minuta?
[ pitikovski @ 03.08.2007. 20:32 ] @
Citat:
SrDJaNN:Da li se računa fixna naknada na pozive u okviru besplatnih minuta?

Ne.

mod: Skracen citat.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 03.08.2007. u 22:11 GMT+1]