[ alex @ 24.09.2001. 13:15 ] @
U zelji da povecam kvalitet Java foruma, sproveo sam malo strozije cistke poruka u ovom
forumu, i unapred se izvinjavam svima koji misle da sam greskom ili bez razloga obrisao
njihove poruke.

Pocinjemo ispocetka - ovaj forum se, kao sto mu i samo ime kaze, zove Java forum
i bavi se Java programskim jezikom, odnosno platformom. Ukoliko imate bilo kakvo
pitanje vezano za Java platformu ovo je pravo mesto da ga postavite. Vas ponizni
moderator a i ostali prisutni na ovom forumu ce se potruditi da vam pomognu i
odgovore na vasa pitanja.

Sada malo informacija o vasem moderatoru: Bavim se Java platformom vec dugi
niz godina. Iako mi nije primarni programski jezik, odnosno nije mi primarna platforma
za razvoj, iza sebe imam nekoliko vecih i ozbiljnijih projekata realizovanih u Javi
(vecinom web i J2ME aplikacije).

U poslednje vreme ponajvise se bavim J2ME platformom, tako da vam tu najvise
i mogu pomoci.

Eto, ukratko, to je to.

Krenite sa pitanjima...

Pozdrav,
alex.
[ anon676 @ 12.12.2003. 22:36 ] @
Fundamentalne stvari o Javi koje bi trebale biti poznate - http://www-106.ibm.com/developerworks/java/newto/#1
[ salz @ 15.01.2004. 12:18 ] @
Jedno pitanjce. Gde moze da skine neko dobro okruzenje za pravljenje j2me aplikacija? Skinuo sam SUN on studio 5, ali nesto je spor i traje 60 dana, znaci od okruzenja mi ostaje samo notepad, ili malo napredniji wordpad :) . Posto sam skoro poceo da se zanimam sa j2me, i uglavnom citam iz nekih mizernih tutorijala, zanima me moze li se naci na nasem trzistu neka knjiga domaceg ili divljeg autora na srpskom ili engleskom jeziku?
[ NikolaVeber @ 19.01.2004. 18:12 ] @
Da li ti treba kompletno razvojno okruzenje, ili ti je dovoljan editor sa integrisanim opcijama za prevodjenje i pokretanje programa?
Ako vazi ovo drugo, proguglaj JOE (Java Oriented Editing). Mi to imamo na faxu. Mnogo je prakticnije od kombinacije notepad + dos prompt.
[ filmil @ 19.01.2004. 22:26 ] @
Citat:
znaci od okruzenja mi ostaje samo notepad, ili malo napredniji wordpad :) .


Taman posla. Uzmi Emacs i skini za njega Java Desktop Environment. Odličan!

Ili skini Eclipse.

f

[ leka @ 21.01.2004. 10:43 ] @
Ja ipak predlazem NetBeans IDE, koji se razvija pod pokroviteljstvom
SUN-a. URL: http://www.netbeans.org . U pitanju je besplatna, veoma
mocna aplikacija (kao i pomenuti Eclipse uopstalom)...
[ filmil @ 21.01.2004. 10:55 ] @

Koja god bila odluka, teško da se može reći da ostaje jedino „notepad“
okruženje. :)

f