[ lemiar @ 04.08.2007. 20:07 ] @
Imam problem sa kompom kad krenem da podizem sistem isformatira i krene da kopira sa diska na hard i na 11% izbaci gresku da CD nije uredu i ja sam promenio 6 razlicitih diskova sa Windows-om i nista na kraju sam prebacio disk u drugi komp i podigao sistem i vratio ali on krene da ucitava i kaze "Start Windows normal" i krece da odbrojava i ja pritisnem enter i on ukoci i nece da pokrene sistem

PS u pitanju je malo stariji racunar AMD Atlon 2000+ matsonic maticna 9250 graficka hard Maxtor 40gb i jos jedan od 80gb POMAGAJTE



Unapred hvala
[ Shevchenko @ 04.08.2007. 22:26 ] @
Pa kako ti mislis da instaliras sistem na jednom racunaru, pa da hard prebacis u drugi? :)
Bolje da si promenio CD rom, pretpostavljam da ti je to problem. Ako nije, onda ti je nesto od preostalog hardware-a u kvaru.
[ lemiar @ 04.08.2007. 23:00 ] @
menjao sam i cd-rom pa opet izbacuje gresku.
Da na drugom racunaru sam instalirao sistem bez drajvera i ubacio u ovaj
[ rgdrajko @ 04.08.2007. 23:34 ] @
Skini kratkospojnik sa hard diska i bice sve u redu.
[ Fuzz @ 05.08.2007. 11:01 ] @
Citat:
rgdrajko: Skini kratkospojnik sa hard diska i bice sve u redu.


Rajko, jel mozes to malo da pojasnis? Mislim, ne da mi treba, nego nikad nisam cuo za slicno resenje.
[ rgdrajko @ 05.08.2007. 13:25 ] @
Prvo skines kratkospojnik sa kojim biras master-slave na hard disku i onda krenes sa instalacijom xp sa butabilnog diska. Samo ovako za neke diskove mozes podici sistem i nikako drugacije. Prosle godine danima sam pokusavao da podignem xp i stalno je prijavljivao gresku kao i kod tebe, krene sa instalacijom i stane na nekom mestu, bilo da se zablokira bilo da prijavi plavi ekran, dok slucajno nisam skinuo(zaboravio) kratkospojnik i onda je instalacija prosla do kraja. Sada, cim se instalacija XP zablokira odmah skidam kratkospojnik i ispocetka instaliram xp. Do sada je to stotinama puta upalilo. Ne znam tacno zasto ali radi. Ovo se obicno desava zbog nekih virusa koji obore sistem.
[ Fuzz @ 05.08.2007. 14:44 ] @
Zanimljivo...hvala!
[ slavisa26101994 @ 30.01.2014. 10:08 ] @
pozz, ako može pomoć,

pri podizanju sistema, znaci ubacim cd resetujem komp on mi pokrene instalaciju i iskoci mi ovakva slika http://i60.tinypic.com/4dd3k.jpg
i kad hoću enter da nastavim on nece nece cak ni strelicom na tastaturi gore, a nmgu cak ni da izadjem na f3 kao da tastatura tu zabaguje nznm!! ako može pomoć?
[ gilopile @ 30.01.2014. 10:23 ] @
That's an OEM copy. The pre-installation CD is used by OEM's to install XP without having to enter the CD-Key or the user information. The OEM will keep the pre-installation CD and provide the other CD with the computer.

Pokusaj sa nekim drugim instalacionim diskom, pa ako imas product key, upisi ga naknadno.

Nadjes Untouched XP instalacioni CD ili .ISO pa narezes i ukucas serial...
[ slavisa26101994 @ 30.01.2014. 10:31 ] @
imam cda windows xp sp2 i sp3 ali opet mi se isto desava i sa jednim i sa drugim nije mi jasno samo kad mi to iskoci zasto nmgu prosto enter pa da nastavim nereaguje mi tastatura uopste kad ta slika iskoci pa moram restart.
[ calexx @ 30.01.2014. 11:24 ] @
Postoje i instalacije koje idu na 2 CD-a (ja sam imao XP MC u toj varijanti) i onda nema nastavljanja, moraš da ubaciš taj drugi da sa njega iskopira šta je potrebno pa će da traži prvi i nastavi. Ako ti Microsoft predstavništvo ne pomogne, nemoj ovde da tražiš rešenja ako su u pitanju kradene kopije.
[ Mord @ 01.02.2014. 16:55 ] @
Izgleda da ti je to onaj windows koji se instalira preko disketa kada ne može preko cd drivea. Preko dosa prave se četiri diskete sa xp but fajlovima pa se tek onda ubacuje cd sa xp-eom. Brate nisam ovo video već deset godina. Treba ti nov imga i butabilni PC preko CD drivea ili onaj usb stick. Ako može.