[ dufko @ 05.08.2007. 00:52 ] @
http://www.studiokit.co.yu

Kako vas ce cini, sta bi moglo bolje, hocu li se najesti 'leba od webdesigna:)?

Cheers!

[Ovu poruku je menjao dufko dana 11.08.2007. u 04:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dufko dana 11.08.2007. u 04:03 GMT+1]
[ kalimeroBench @ 05.08.2007. 09:25 ] @
Na prvi pogled veoma lepo.
Lepo su uklopljene boje i primetna je paznja na sredjivanje detalja.

Prva stvar koju probam kada vidim neki Flash na sajtu je desni klik. Svaka cast. Prosto mi pokvari utisak cinjenica da je neko ostavio mogucnost da se uradi ZoomIn - ZoomOut. Ono sto bih ja dodao u meni kad se klikne desni kliik je naki kontakt, ili ka firmi, ili ka dizajneru. (naravno ovo je nesto sto vecina nece nikad videti, ali... mnogo znace ti detalji).

Sam flash je prilicno jednostavan, tako da mislim da bi barem moglo malo da se poradi da se eliminise ono treskanje kada se zumira slika.

Takodje detalj, koji mi se ovde veoma svidja je to sto su one dve slike stavljene kao background image. Opet, svaka cast. Takodje mi se cini kao propust kad se dozvoli da se slika moze sa jednostavnim prevlacenjem pomeriti iz svog lezista (makar kao ''Duh'').

Daklje da rezimiram naslovnu stranicu. Poraviti ZoomIn efekat u flashu i OBAVEZNO odraditi justify na tekstove.


Generalno i na ostalim stranicama ja bih stavio justify na tekstove, ali mozda je to namerno uradjeno.


Na stranici sa tehnikom mi dve stvari bodu oci. Pre svega tekst u prvom paragrafu koji je ispao van okvira (firefox, mada vidim da je u exploreru to ok - proveri), a druga stvar je onih pet stavki koji se pojavljuju na toj stranici, pomalo neprimetno Ozvučenje, Rasveta, Konstrukcija, Bina, Binska oprema. Ja bih tu odradio neki Pop-Up meni koji bi pri samom pokusaju da se klikne na tehniku najavio da postoje ove stavke. Na nacin na koji je sada uradjeno, cini mi se da se to malo teze primeti.


Galerija je prilicno dobra, s' tim sto mi je malo napadno i nepregledno da se izlista gomila slika (kad se izabere neki dogadjaj). Ja bih pre odradio nesto ovako http://www.airtightinteractive.com/photos/ (cini mi se da bi ti se idealno uklopilo u tvoju temu i pozadinu). Ako te interesuje kako se ovo realizuje pogledaj link http://www.airtightinteractive.com/simpleviewer/.


Kontakt forma je OK, samo sto bih ja polja u koja se upisuje tekst stavio u neku drugu boju. Na ovakvoj postavci, ta polja su malo teze uocljiva.



Toliko od mene.
[ dufko @ 05.08.2007. 11:20 ] @
Hvala puno kBench, nisam ni primetio da mi ispada text na tehnici...
Sto se tice flasha na naslovnoj ne umem da ga napravim da radi lepo. Kad povecam framerate i broj frejmova onda mi se pojavljuje neko cudno meskoljenje na slici izglada kao da je jpeg jako nekvalitetan a kada smanjim naravno "secka". Pokusao sam da nadjem neku sredinu ali nisam zadovoljan. Nisam poklonik Flasha onda kada nije neophodan ali onaj Simpleviewer je stvaro lepo i elegantno resenje.
Hvala jos jednom!

[ kalimeroBench @ 05.08.2007. 21:15 ] @
Aj obavesti kad napravis neku izmenu i istakni sta je to promenjeno.
[ nocom @ 06.08.2007. 01:29 ] @
Pocetna stranica oko 450k (zbog flash-a)
Nice, ali mislim da treba da smanjis velicinu flash-a
i mozda koristis u flash-u samo slajd bez zoom efekta
Ili, visina velikog flash-a 1,5 H od donjih a sirina trenutna

Pozz
[ dufko @ 06.08.2007. 15:31 ] @
Eto, sredio sam flash (trebalo je samo da se ukljuci "allow smoothing" u properties-u... stupid me) i to mi je sad OK mada cu josh malo poraditi na njemu kad budem imao vremena. Hteo sam da ubacim jos neku sliku u njega ali posle kritike za velicinu mozda i necu. Sada je flash 276k velik a ceo home page je 375k ... mislim da to nije toliko strasno.
Stavio sam i justifu na sve i to mi rnjavo izgleda na vestima gde je uzak paragraf... videcemo sta ce gazdarica reci... Definitivno lepse izgleda al se teze cita.
I desni klik na flash sam doradio cisto da ne ispadne da me mrzi:)
[ dufko @ 08.08.2007. 15:26 ] @
Izgleda da glupavi eunet nije posle skoro mesec dana izbrisao domen sa njihovog DNSa iako sam ga promenio kod YUNICa tako da neki nisu mogli da vide website. Ako imate 404 Page not found ili nesto slicno molim vas da javite.
[ miodragjokic @ 09.08.2007. 11:18 ] @
Ovo je poruka koja mi se ispisuje, tako da nazalost nisam video sajt :((((


StudioKIT - Ozvucenje i Rasveta
This site is temporarily unavailable.
Please notify the System Administrator
Nemoguće je izvršiti povezivanje sa bazom podataka
[ dufko @ 10.08.2007. 01:16 ] @
Posle 10 meljova, sat vremena pricanja telefonam, 10 dana sam ih naterao da ipak izbisu domen studiokit.co.yu sa solair4.eunet.yu (ns4.nic.yu)... vec me 5 dana zavlace sa tim... naterase kulturnog coveka da psuje. Ladno su uspeli da obrisu hosting nalog koji je placen kod njih do 2.Marta 2008.(nekoliko puta sam ponovio da NE TRAZIM DA SE BRISE HOSTING) a da ostave na DNS record da pokazuje prema tom, posto su ga obrisali, nepostojecem prostoru kod njih iako sam uredno registrovao promenu DNS kod YUNICA. A i onog gospodina Zorana hostmastera co.yu domena apsolutno za...le ..... sto oni neovasceno raspolazu mojim domenom. Rekao mi je da je to njegova dobra volja da li ce da obavesti eunet koji administrira jednim od ns.nic.yu servera o promeni DNSa za domen (??!?).

I posle su krivi vanzemaljci za nerazvijenost interneta kod Srba...

Izvinjavam se svima koji su morali da vide taj error page na trudu za dzaba.

Sada sve radi.

(Savet svima: ustedite sebi zivce, registrujte internacionalni domen umosto co.yu, za posao kao sto je promena DNSa ce vam trebati 20 sekundi umesto 10 dana)

Pozdrav.


[Ovu poruku je menjao dufko dana 11.08.2007. u 00:42 GMT+1]
[ Azzrael @ 10.08.2007. 09:08 ] @
Ok je sajt, funkcionalan na prvom mestu, sem par teh. gresaka kao npr:

http://www.studiokit.co.yu/binska-oprema/ pise Bubnjavi

http://www.studiokit.co.yu/ima...1183204468_ceca_kopaonik_5.jpg vidi se Mitros


To sam uspeo da vidim na prvi pogled....

Cheers
[ dufko @ 10.08.2007. 23:36 ] @
Da...Bubnjavi... znaci najmanje cetvoro ljudi je gledalo i trazilo greske i niko nije video to.
Azzraele 10 bambija za tebe :) ..ne ozbiljno.. HVALA

Na tim monitorima pise mitros zato sto su tamo kupljeni... pitao sam i tako treba.

Uzdravlje
[ Azzrael @ 11.08.2007. 03:39 ] @
OK,
Pozz Branu i ekipu.
Cheers