[ dejanc @ 05.08.2007. 13:03 ] @
Zdravo,

iz srbije kada hocu da pozovem bih (broj pocinje sa 63, znaci +38763... stvarno ne znam kako)
prvo malo zvoni pa kaze poziv ne moze biti ostvaren ili tako nesto, sta bi ovo trebalo da znaci?
[ mojke @ 05.08.2007. 14:22 ] @
Pretpostavicu da si MTSov korisnik. Imao sam isti problem i odmah sam zvao CC gde su me "testirali", proveravali imam li zabrane i slicno. Inace, ja sam na post paidu i sa moje strane je sve bilo u redu. Posle 20-ak (slovima: dvadesetak) sati obostranog zivkanja sa radnikom neke sluzbe sa kojom me je spojio CC, a to je trajalo 2 dana, lik mi je trazio da mu izdiktiram broj koji zovem (wtf!?!??!?!?!). Bila mi je frka pa sam morao da mu popustim, a on je posle 20ak min "rada" (ja pretpostavljam da je zavrsavao burek, a ne radio) otkrio u cemu je problem - ON MOZE DA POZOVE TAJ BROJ, ALI DOBIJA INFORMACIJU DA JE ISTI PREUSMEREN NA NEPOSTOJECI. ONI TU NE MOGU NISTA... Hvala, TUP
Srecno, i reci (k)ako si prosao
[ dejanc @ 05.08.2007. 14:36 ] @
da, jesam mts i jesam postpaid
koliko ja vidim ti nisi uspeo na kraju? milim broj je 100% tacan, nema koje kakvih preusmerenja itd..
samo ne kapiram kako moze biti 63 u bih?!
[ Slobodan Milivojevic @ 05.08.2007. 15:56 ] @
+38763 je pozivni kod za HTmobile mrezu, http://www.htmobilne.ba/ tako da je broj koga pokusavas da dobijes verovatno ispravan.

A sta se desava sa SMS saobracajem ka tom broju?
[ Catch 22 @ 05.08.2007. 16:37 ] @
Probaj sa 9938763...
?
Ovde imaš njihov Telefonski imenik online
Možda je u samom telefonu primaoca uključena neka zabrana ("Barrings" za pozive iz inostranstva, roaming...)
[ dejanc @ 06.08.2007. 12:05 ] @
pa, za sms nije mi stigao izvestaj
u svakom slucaju hvala svima na odgovorima zvacu cc pa nek oni rese to