[ deep1977 @ 05.08.2007. 16:06 ] @
Na Kanarevom Brdu, sa wireless laptopom imam odlican signal Tehnicom-KVT, kao i BCZ020, i nekih 10-ak slabijih AP-a. Moze li se wireless internet koristiti na taj nacin, naravno uz redovno placanje provajderu, ali bez instalirane dodatne opreme? Dobro ljudi iz LastByte dali su mi probni nalog preko vikenda (dva dana) i super funkcionise, ali na LastByte imam slabiji prijem signala i njih hvatam samo na terasi.
Ima li neko probno podesavanje sa kojim bih mogao da probam neke provajdere (Tehnicom ili BCZ) ?

Hvala unapred
[ konektor @ 10.08.2007. 08:20 ] @
Probni nalog provajderi obično daju korisnicima na par dana, da isprobaju kako funkcioniše internet. Ali moraš da ih pozoveš i da im daš MAC adresu wireless kartice (piše negde u propertiesu) da bi ti omogućili pristup, onda će ti dati probni user name i pass.
E sad korišćenje wifi-ja sa laptopa bez eksterne antene nije baš naj srećnije rešenje, jer su te kartice uglavnom vrlo malih snaga i namenjene za bežični prenos podataka u bliskom okruženju.
Bez obzira što imaš odličan signal u prijemu, pitanje je kakav će tvoj signal biti na strani provajdera. Zbog toga je sigurnije uzeti AP i koristiti eksternu antenu.
[ deep1977 @ 10.08.2007. 08:23 ] @
OK, hvala.

U medjuvremenu sam vec uzeo AP i spoljnu antenu, danas bi trebalo da dodju iz LastByte da postave.
U svakom slucaju, jos jednom hvala.
[ Milos038 @ 25.02.2008. 19:47 ] @
Jesi li uspeo da kontaktiras tehnicom
Ja sam nasao da im je adresa tehnicom.net međutim to ne radi
Zna li ko kako da ih kontaktiram
[ Baja Gaša @ 26.02.2008. 00:31 ] @
"Tehnicom" je kupila slovenačka "Sinfonika". Njihova adresa je www.sinfonika.co.yu, mislim da su zadržali imena Tehnikomovih AP-ova.
[ Milos038 @ 26.02.2008. 19:13 ] @
Hvala,pomoglo je
Nadam se da ce i ubuduce raditi kao sto radi ovaj probni nalog