[ milsmmm @ 05.08.2007. 17:27 ] @
E ovako hocu da vezbam i isprobavam neke stvari medjutim imam samo jedan komp, pa sam naisao na mogucnost koju nudi vmware workstation, e sad posto sam citao po forumu da host OS treba da bude win2003 da bih virtuelne XP-ove mogao da dodam u DC...bla bla ,uglavnom moje pitanje je prilikimo instalacije win2003 dal moja mrezna kartica mora da bude ukljucen tj prikacena na switch ili nesto slicno? dali treba da instaliram virtelnu mreznu karticu?

Ja zapravo hocu da preko vmware napravim 2 virtuelna XP i da ih dodam u DC pa da tu sve i svasta ekperimentisem.... pa bih zamolio nekoga ko je raspolozen da mi objasni kako to da uradim? dakle kakve adrese da dodelim hostu i klijentima?

i posto znate sta hocu otprilike da radim , jos jedno pitanjce, dakle prilikom podesavanja vmware-a sta da stavim od onih opcija , host only, bridging, ili nat?

malo sam nabacao sad ovde 100 pitanja u 3 recenice :)

Hvala unapred...
[ bdc01 @ 06.08.2007. 12:49 ] @
Ja bih ti preporucio da na tom PC-u instaliras XP, pa tek onda VMWare.
Poslije u VMWare mozes da instaliras nekoliko Virt. Masina ( Server, Client...). Sto vise memorije na tom PCu, to bolje. Kod mene rade 6 virtuelnih servera prilicno dobro na PCu od 3GHz sa 3GB memorije. Naravno to su samo test serveri.
Sto se tice Mreze prilikom instalacije Virt. Masina izaberi za pocetak opcijue "bridged networkîng", sto ce ti omoguciti da virt. serveri koje budes instalirao, mogu da komuniciraju izmedju sebe ( naravno ako su u istom mreznom segmentu ).

pozdrav
[ spidermany @ 07.08.2007. 00:48 ] @
Program je dobar i nije težak za naučiti samo prije instaliraj operativni sustav onda virtual namiri dovoljno memorije u PC pokreni program on ti ponudi listu operativnih sustava koje podržava, izaberi, ubaci CD i instaliraj windows. poslije imas START, TURN OFF..... itd (za virtual windows) uživaj...

Samo bez memorije ne pokušaji potrebno mu je memorije HRPAAAAAAAA

P.S. Za mrežu imaš već objašnjenjo!
[ bachi @ 07.08.2007. 12:35 ] @
... May the force be with you spidermany Skywalker, that is your destiny!

I obavezno nakon instalacije Windowsa i virtuelnoj mašini
instaliraj vmtools.
[ nikloa @ 07.08.2007. 17:56 ] @
tvoja mrezna karta pod win2003 server ne mora da bude prikacena ni na sta ali onda moras da instaliras "Microsoft loop back adapter" !!!!!

Odes u control panel-u na "add new hardware" pa pratis cika wizarda izaberes netvork adapter, pa onda microsoft loopback adapter. Dobices u network connections mreznu kartu koja se ponasa kao da je prikljucena na "Nesto" odnosno sama na sebe !
[ milsmmm @ 10.08.2007. 12:18 ] @
da hvala vam na objasnjenjima, uspeo sad da odradim sve u vezi vmware-a kako valja jos mi fali memorije... hmmm ja imam samo 512 MB to je ok kolko sam primetio ako hocu da podignem samo jedan XP , kad sam pustio jos jedan u rad ajooooj nije mu bilo dobro, sta mislite dal ce jos 1 GB preko biti ok za kolko tolko normalan rad par virtualnih masina?

thanks again!
[ bokiiiii @ 14.04.2008. 20:55 ] @
LJudi, ne mogu nikako da pokrenem win2003 preko vmware-a.

pokazuje mi da nije boot cd, i pise existing intel PXE ROM. sta mu to znaci?

cd je butabilan, cak sam i image napravio i uputio da cita sa njega ali nece. a prilikom startovanja virtual mashine ucitava dhcp... ne razumem zasto..

moze li neko ukratko da mi kaze sta treba redom da se uradi?

hvala
[ ljubodrag_t @ 15.04.2008. 00:16 ] @
Proveri da li je u podesavanjima za tu virtualnu masinu pravilno postavljen cd-uredjaj. To hoce da napravi problem. Potrebno je da koristi isti uredjaj koji koristi i host OS.

Pozdrav.