[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.08.2007. 12:59 ] @
Malo sam se zaj, pa sam izgleda napravio klon particije sa Tigrom ali kao image koji nije bootabilan. Radio sam Carbon Copy Clonerom i dobio sparseimage, umesto DMG-a, ali kad je Restore-ujem na particiju predviđenu za vraćanje Tigra, tu istu particiju ne vidim pri bootovanju, pa pretpostavljam da sam u CCC-u rekao Create a disk image on target, što iz nekog razloga disejbluje opciju Make bootable :1

Ništa, probaću sad da od te restorovane particije na kojoj je Tigar i koja nije bootabilna, napravim novi sparseimage, ali ovaj put ću da čekiram Make Bootable, pa da vidimo da li ga mogu prevariti, ali me je zanimalo postoji li neki brži način, jer ovde žongliram sa imidžima od preko 20GB :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.08.2007. 10:13 ] @
Uspeo sam upravo onako kako sam rekao :)

Citat:
Ništa, probaću sad da od te restorovane particije na kojoj je Tigar i koja nije bootabilna, napravim novi sparseimage, ali ovaj put ću da čekiram Make Bootable, pa da vidimo da li ga mogu prevariti


Još jedino da provalim zašto mi se Leopard boot disk zove Leopard, a Tigrov "/Tigar"/ jer se ne sećam da sam ga nazvao "Tigar", pa da koristi / za prikazivanje navodnika.