[ srdjanm3 @ 08.08.2007. 20:16 ] @
Da li postoji neka mogucnost da se namesti da mi u wordu default paragraph style bude onaj no spacing? Sve sam vec pokusavao, ali kad god ugasim word i upalim on mi stalno vraca onaj normal paragraph u kome je podeseno da razmak izmedju redova bude veliki. Odlepio sam...probao sam da modifikujem taj normal paragraph i da mu ugasim te razmake..ali kako ugasim i upalim word stalno vraca na pocetak...glupost teska..nemoguce da to ne moze negde da se podesi.

Molim vas za pomoc ako neko zna

Pozdrav
[ 3okc @ 09.08.2007. 00:26 ] @
A jesi pokušao i da otvoriš HELP?

— Pritisneš F1, a onda ukucaš nešto; u tvom slučaju, recimo Adjust spacing between paragraphs i pročitaš vrlo detaljno uputstvo; Microsoft je postao globalno prihvaćen 'standard' prilično zahvaljujući odličnom sistemu pomoći koji je olakšavao upotrebu i totalnim početnicima (u koje, reklo bi se, spadaš). Tako je bilo od ranih verzija Office-a a sa svakom novom, helpovi su im sve bogatiji ilustracijama; tako da sve više liče na tutorijale.

Kada promeniš vrednost vertikalnog rastojanja na 0, pre nego što klikneš na OK, pritisni jedan taster pored na kom piše DEFAULT. Tako će se sve izmene sačuvati u glavnom predlošku (ili obrascu) koji Word-u služi kao uzorak za svaki novi (blanko) dokument. Za ovo će se još tražiti potvrda da zaista to želiš i - to je to.

Ovaj obrazac se zove Normal.dot (tako je barem bilo u ranijim verzijama) i možeš mu i direktno pristupiti (OPEN, pa u file type izabereš document template) ali pre bilo kakve izmene glavnog obrasca bilo bi dobro da se obavestiš kako se šta menja.
[ srdjanm3 @ 09.08.2007. 07:14 ] @
Prijatelju nisam pocetnik...To sam radio...za tu opciju default znam jos od ranih verzija.To sam prvo i radio. Medjutim uvek vraca na pocetak. Vrlo je moguce da je mozda do "Cra...a" koji sam koristio pri "registraciji". Moguce da je neki bug. E sada je pitanje...da li se to samo meni desava ili kod svih? Znaci...odem u paragraph settings i kada podesim sve idem na default i YES (to sve znam)...I sve bude ok dok ne zagasim word...Kada ga ugasim i ponovo upalim on sve vrati na staro kao da nisam nista ni menjao. Kada sam video da to ne ide...onda sam u glavnim opcijama stavio da default paragraph bude No spacing...medjutim ne vredi...Nema sta nisam radio.

Pozdrav
[ srdjanm3 @ 09.08.2007. 08:52 ] @
Verovatno je do verzije koju ja imam instaliranu kuci posto evo sada sam na poslu uspeo da podesim bez problema.

Hvala u svakom slucaju
[ srdjanm3 @ 09.08.2007. 16:22 ] @
Ne mogu da verujem...sada sam kuci i reinstalirao office...stavio sam neku drugu varijantu ali opet isto. Na poslu imam Portable office 2007 i podesio sam default paragraph, a ovde ne moze...haos. Cak je sada i ono default dugme sivo...;(

Help???
[ srdjanm3 @ 09.08.2007. 16:39 ] @
Ako neko ima resenje za ovaj glupi problem...hvala...za sada sam fizicki promenio fajl normal.dotm (znaci napravio sam svoj template i zamenio original) i sada radi...ali to nije resenje...

Pozdrav
[ 3okc @ 09.08.2007. 22:01 ] @
Citat:
srdjanm3: Ako neko ima resenje za ovaj glupi problem...hvala...za sada sam fizicki promenio fajl normal.dotm (znaci napravio sam svoj template i zamenio original) i sada radi...ali to nije resenje...

1.Kako nije rešenje ako radi?! Ako može preciznije izražavanje, bilo bi od pomoći.

Citat:
srdjanm3: Ne mogu da verujem...sada sam kuci i reinstalirao office...stavio sam neku drugu varijantu ali opet isto.

2.Kad kažeš "drugu varijantu" to se odnosi na šta? "Druga varijanta crck-ovanog Office-a", jel' to?

Prijatelju, ja imam na laptopu trial verziju i ona nema ovakvih (fantomskih) problema. (Ono, istina je da ja O2007 za posao ne koristim, samo za "gledanje i mrštenje" i uskoro će da mi "leti" sa diska.) Drugo, ne znam kako možeš da očekuješ da ti neko pomogne sa piratskim softverom, pride još i loše ispiratiranim. (Čemu uopšte može da služi takav upgrade?) Mislim da si se obratio na pogrešno mesto, ali to govorim u svoje ime; za druge ne znam.

3.Zašto nisi doneo Normal.dotm sa posla i sa njim "prepisao" ovaj "fizički izmenjen koji nije rešenje"? Doduše, ako je problem u tom (ili nekom drugom) fajlu, trebalo bi i jedna reinstalacija Office-a da bude dovoljna (opcija REPAIR).

[ srdjanm3 @ 10.08.2007. 05:55 ] @
Citat:
2.Kad kažeš "drugu varijantu" to se odnosi na šta? "Druga varijanta crck-ovanog Office-a", jel' to?


Da. Jos kad sam ga skidao prvi put skinuo sam nekoliko verzija sa huba, jer vec mi se desavalo tako da skinem program i da ne radi kako valja. Onda skinem ponovo sa drugog mesta i sve bude ok. Btw, i meni je ovaj office bezveze, al kad tad cu morati preci na njega pa reko sto pre. :)

Citat:
Drugo, ne znam kako možeš da očekuješ da ti neko pomogne sa piratskim softverom, pride još i loše ispiratiranim.


Pa kada sam pisao ovaj post nisam znao da li je u pitanju bug u cracku ili je u pitanju neka opcija u novom office-u koju ne znam gde da ukljucim/iskljucim.

Sto se tice ovog normal.dotm, znaci njega sam zamenio sa template-om koji sam napravio. Napravio sam jedan dokument u kome sam podesio sve kako mi treba i onda sam ga snimio kao normal.dotm i stavio ga na hard disk u folder gde se nalazi originalni normal.dotm (sam ga overwrite-ovao) i sada radi sve ok.

A samo me zanima da li jos neko ima slican problem ili se to desava samo kod mene. Cisto da znam, pa cu da probam da trazim drugi crack ili tako nesto
[ rgdrajko @ 22.09.2007. 22:40 ] @
Pogledaj na http://office.microsoft.com/sr-latn-cs/default.aspx
Office online na hrvatskom.