[ neXus2000 @ 09.08.2007. 14:44 ] @
Citam na forumu SBB-a oko "zatamnjivanja" kanala. Naravno u to spadaju OBN, HRT 1 i 2. E sad ovako covek lepo na forumu napisa nesto ovako, samo ja cu da preformulishem to pitanje.
Ako osoba koja npr. boravi ovde, ili hoce da zivi ovde, i da je slovenckog ili hrvatskog ili bosanskog govornog podrucja, a ovde npr, u isto vreme ide film ili utakmica ili serija ili kviz (za pravo cudo da to ne skrembluju), kao i na OBN/HRT, oni skrembluju isti zbog licence. Ali time osobi, npr. hrvatskog govornog podrucja, zabranjuju gledanje istog tog na svom jeziku. S' obzirom da svi ovde koji su stariji, iole znaju za dosta reci koje su u hrvatskom govornom podrucju, a one koje ne znaju, ili su novopecene reci i izrazi ili su dosta toga zaboravili.
To je obrnuto stanje i sa osobom/ama hrvatske nacionalnosti (naravno to je kod njih malo vise drugacije) i posebno od novonastalih klinaca.
I sad kada ta ista osoba gleda nesto sto je komentarisano, prevedeno(titl) i sl. moze da zbuni coveka i da na kraju u filmu, sportu, seriji ne skapira sta se dogadja i propusti potpuno uzivanje. E sad s' obzirom da mi placamo kanale, znaci ne dobijamo ih free, znaci mi imamo pravo za to placeno da gledamo 24/7.
[ plumbum013 @ 21.07.2008. 21:24 ] @
al si ga upetljao, a mogao si daleko jednostavnije da predstavis dotican problem... SBB se ogradjuje u trenucima kada doticna hrvatska ili bosanska televizija emituje prenos neke utakmice, i mora da prekine normalno emitovanje, ili reemitovanje kanala, jer je ta doticna TV platila licencu na prenos odredjene utakmice SAMO u svojoj zemlji, a ne i preko satelita, a jos gore ne ni preko kablovskih sistema.
[ ljubafm @ 24.07.2008. 17:31 ] @
Hrvatsko govorno podrucje...