[ brcha @ 20.08.2003. 18:02 ] @
Novi kernel 2.6.0-test3 ima ugradjenu podršku za NSA SELinux (Security Enhanced Linux - http://www.nsa.gov/selinux). Inace sam isprobao taj SELinux jos odavno (na 2.2.x kernelu) i deluje OK, samo sto maksimalno komplikuje konfiguraciju sistema, ali kome treba, dobra je stvar. Barem na prvi pogled. Ali ipak je to NSA, National Security Agency, a njima generalno nije dobro verovati.

Javicu utiske o kernelu kad ga iskompajliram i isprobam (upravo ide make bzImage).

I da, sada postoji i komanda make help koja izlista sve moguce targete.
Takodje je program za konfiguraciju izmenjen. Postoji make oldconfig (pogadjate, stari tekstualni konfig), make menuconfig (dialog based konfiguracija), make xconfig - novi konfiguracioni program koji koristi Qt biblioteku i make gconfig koji koristi GTK. Postoje jos i defconfig, allmodconfig, allyesconfig i allnoconfig, ali mi nije jasno kome to moze da zatreba.

Pozdrav
Filip
[ dr ZiDoo @ 20.08.2003. 23:08 ] @
Ne vidim šta je problem. NSA ima svoju distribuciju Linuxa koja je 100% open source i koja je kako sam čuo jako kvalitetna.
Kernel je takođe opensource (jao jesam pametan ;)) tako da ne mogu ništa podvaliti, može samo dobro doći. Ako nešto sumnjaš ti uzmi pa čitaj...

...svi mi znamo da za vladu USA rade najbolji ljudi, može samo na dobro doći.
[ igac @ 20.08.2003. 23:13 ] @
zido lupi jos nesto :)

a oldconfig xconfig i menuconfig imas "oduvijek" :)
[ brcha @ 20.08.2003. 23:52 ] @
nije oduvek, a novost je to da xconfig koristi Qt.
[ tOwk @ 21.08.2003. 00:43 ] @
Citat:
dr ZiDoo:
...svi mi znamo da za vladu USA rade najbolji ljudi, može samo na dobro doći.

Jeste, a ti najbolji ljudi mogu da urade i ono što se radi i u „Obfuscated C“ takmičenju ;-)

Ne bih ja koristio ono što dolazi iz NSA!
[ salec @ 21.08.2003. 10:44 ] @
Citat:
Ne bih ja koristio ono što dolazi iz NSA!

A po cemu prepoznajes da nista od onog sto sad koristis ne dolazi iz NSA?
[ TiXo @ 21.08.2003. 10:58 ] @
stara dobra melodija: ti-ru-ri-ru-ti-ru-ri-ru :)
[ tOwk @ 21.08.2003. 15:06 ] @
Citat:
salec:
A po cemu prepoznajes da nista od onog sto sad koristis ne dolazi iz NSA?

Pa... ;-) Uporedio sam sav kod sa onime na Obf.C contest-u, i nema sličnosti ;-)

Uh, vreme je da se „vratim“ na pisanje operativnih sistema... Izgleda da je to jedino rešenje :-)
[ brcha @ 21.08.2003. 18:15 ] @
Citat:
tOwk
Uh, vreme je da se „vratim“ na pisanje operativnih sistema... Izgleda da je to jedino rešenje


I've decided to take my work back under ground... to stop it falling into the wrong hands again

C U @ PiWo-Fest
[ mikis @ 22.08.2003. 02:10 ] @
Citat:
tOwk:
Uh, vreme je da se „vratim“ na pisanje operativnih sistema... Izgleda da je to jedino rešenje :-)


A otkud znaš da NSA putem zračenja mikrotalasa ne utiče na tvoj mozak da napišeš taj OS ;)
[ salec @ 22.08.2003. 11:18 ] @
Citat:
tOwk:
Pa... ;-) Uporedio sam sav kod sa onime na Obf.C contest-u, i nema sličnosti ;-)


Ustvari, to je dobro pitanje: OS kod je otvoren, svako moze da ga pregleda, ali da li ga iko temeljno pregleda?

Na http://www.stanford.edu/~engler/p401-xie.pdf mozes naci rad na temu otkrivanja bagova pronalazenjem redundantnog koda, jer postoji prilicna korelacija izmedju pojave redundanse i lose napisanog (mada sintaksno "bezgresnog") koda, sto je posledica zbrke u glavi programera. Ovo samo po sebi naravno nema veze sa ovom temom, ALI, kao primer je dat izvestaj linta za Linux kernel koji je pokazao da toga ima tusta i tma, sto ce reci, niko nije procesljao kod kako valja i shvatio sta njegovi pojedini delovi rade. Sve je vidljivo, ali niko nece da gleda!