[ Bojan Basic @ 20.08.2003. 23:21 ] @
Koristim verat, 042/110-011. Bio sam prezadovoljan do pre nekoliko dana, a onda su počele teškoće. Kada se konektujem, veza radi otprilike 1 minut, nekad i duže (ako "budem dobar i kulturno surfujem", a ne startujem neki program tipa DAP), a onda stane i neće ni da mrdne. Pomaže samo diskonektovanje i ponovno konektovanje, a ako to ne uradim onda sama pukne posle nekoliko minuta. Kada se ponovo prikopčam sledi novi minut "užitka", i onda "pa-pa". Skenirao sam najnovijim antivirusom, kao i najnovijim Ad-Aware-om, i ne pomaže. Kad probam nekog drugog provajdera (na primer ptt) sve radi bez problema. Može li mi neko reći ima li sličnih problema i šta da radim?
[ broker @ 21.08.2003. 08:39 ] @
Desava se to u poslednjih dve tri nedelje sa Veratom i na obicnim brojevima...
[ Bojan Basic @ 22.08.2003. 00:56 ] @
Hvala na odgovoru, bio sam ubeđen da je problem kod mene. Zna li neko (prozivam Predraga ) kad će početi da rade nešto po tom pitanju, jer ako je svima tako, to je zaista neshvatljivo. Na primer, juče (tačnije prošle noći) sam skidao najnoviji nVidia Detonator, i to mi je uzelo 00:00-04:00. Na internet se kačim skoro samo noću, jer mislim da je tad mreža najmanje opterećena, šta bi tek bilo preko dana??? Stvarno mi je perfektno radio i bio sam oduševljen, veratovci nemojte sad da razočarate!!!
[ Trunks @ 22.08.2003. 01:50 ] @
Eh sad, ne može i jare i pare. ;)
[ broker @ 22.08.2003. 11:44 ] @

Ne vredi ti mnogo mene da prozivas :)

Strpi se neko vreme. SMIN je skoro pusten pa jos uvek vazi da je u test fazi sto ce reci niko ne garantuje da ce da radi kako treba. Kad pitas podrsku na VEratu odmah ce reci da to niej do njih nego do Telekoma cak i kada nisu u pravu.

Verat je jos povrh toga navalio da se okiti etiketom pionira u uvodjenju ipv6 tako da im je ruting dobar deo vremena prilicno rasturen. Treba sacekati da se to sve kao sredi pa kukati kad bude redovna situacija.

Moja preporuka je da otvoris nalog kod nekog drugog provajdera pa da ga koristis kad god imas problema sa Veratom sto ce biti cesto.
[ boom @ 22.08.2003. 16:03 ] @
kad smo vec kod smina , od sinoc ne mogu da se konektujem na svoj nalog .... stane na verifying username and password i stoji dok ne pukne veza . Preneki dan mi je celu noc govorilo wrong password ..... mnogo se tripuje taj smin.
[ kime1 @ 23.08.2003. 01:16 ] @
Ista stvar sa Beotel sminom mi se desila,istina samo zadnja dva dana,baš sam mislio da ih okrenem...mada par sati u najgorem sl trajala blokada,na kraju opet nekako prođe,noću nije bilo problema,zasad,da ne baksuziramo.Ja pomislio da nije od ovog virusa kažu na tv zagušena mreža...
[ boom @ 23.08.2003. 15:52 ] @
sad mi i na obicnim dialup brojevima kaze WRONG PASSWORD ... alo bre Radovicu ucinite nesto ... a 042 je i dalje pod blokadom ... verifying username pola sata .. i tako vec 3i dan.
[ Predrag Damnjanovic @ 23.08.2003. 17:13 ] @
cudno...
od kad sam poslao onaj vic na njihov racun - verat smin radi odlicno, vec 5-6 dana...
nesto sa tvojom sifrom nije u redu
[ Slobodan Milivojevic @ 23.08.2003. 17:41 ] @
Meni SMIN na veratu ne pravi bogzna kakve probleme, jedino što se dešava da ponekad ne mogu da se ulogujem, ali to je uglavnom to.

E, sad, u poslednjih mesec dana, od kako koristim verat SMIN, samo se par puta desilo da se posle 10-15min online sam od sebe diskonektuje. Da kucnem u drvo još uvek radi prilièno solidno, a pošto nemam provajdera u lokalu, za te pare radi odlièno.

SMIN jeste u test fazi, ali bi telekom morao u skorije vreme to da sredi, i da onda imamo normalan FLAT DialUp.
[ formeye @ 24.08.2003. 16:50 ] @
Citat:
boom:
sad mi i na obicnim dialup brojevima kaze WRONG PASSWORD ... alo bre Radovicu ucinite nesto ... a 042 je i dalje pod blokadom ... verifying username pola sata .. i tako vec 3i dan.


Meni se isto to desava ovih dana...
Ako sredim nesto, javicu...
[ Slobodan Milivojevic @ 25.08.2003. 20:46 ] @
Uročio sam ga

Pazite ovu nebulozu danas:
Oko 16:45 desilo se standardno da ne mogu da se ulogujem, a nešto mi hitno trebao NET. Konektujem se na 041.511.511 i odem na proveru vremena. Standardno pita login, ali kad ukucam tačne podatke, NIŠTA, ponovo pita login. Prvo što mi je palo na pamet je da mi je neki krele promenio šifru, ali sam onda probao da unesem login od druga, i ponovo nije radilo. Laknulo mi je.

Izgleda da su imali problema ne samo sa SMINom, već sa celim serverom za logovanje korisnika ???

btw. Jel još neko primetio da je kritično vreme za konektovanje između 16 i 18h?
[ Bojan Basic @ 25.08.2003. 21:14 ] @
Ja nisam mogao da se ulogujem u navedeno vreme, od tada do sada sam se konektovao desetak puta, i uvek je radilo perfektno, bez onih problema koje sam naveo u prvom postu!!! Ne verujem da su imali problema, možda su samo oborili server na dva sata da bi izvršili popravke.
[ tOwk @ 25.08.2003. 21:49 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
btw. Jel još neko primetio da je kritično vreme za konektovanje između 16 i 18h?


Da, ja sam primetio, i važilo je i za druge brojeve (bar za 2071777 — tu sam zapravo i primetio problem, pa sam tek zatim probao SMIN). Ipak, kada sam se ulogovao preko 041, mogao sam bez problema da proverim vreme na users2.verat.net, tako da problemi nisu išli tako daleko.
[ Predrag Damnjanovic @ 25.08.2003. 23:43 ] @
tacno, kao da neko gleda u bob, oko 17h se uvek nesto smrcka... :(
[ UroS @ 26.08.2003. 06:56 ] @
Nestalo je struje pa su pali neki serveri pa je bilo potrebno vreme da se dignu... E sad kako toliko dugo ne znam.
[ Buum @ 26.08.2003. 08:43 ] @
Juče sam otvorio nalog kod Verata i pazario 40h Interneta, međutim nije baš najslavnije počelo...

Prvo im je trebalo više od pola dana da mi naprave nalog - kažu baza im pravi probleme. OK, reko dešava se. Doduše, čuo sam da su počeli da koriste novi softver koji podržava veći broj korisnika, pa reko mora da je zbog toga.

Posle toga sam jedva uspeo da promenim lozinku i da se ulogujem na Web mail. Linkovi na matičnoj strani su im bili slepi, kao da serveri nisu radili neko vreme...

Nadam se da su ovi problemi kod Verata prolazni i da nisu redovna praksa.
[ UroS @ 26.08.2003. 13:23 ] @
Pa tek u skorije vreme su uvedeni novi pristupni brojevi kao i smin mreža pa dok se sve to uhoda verovatno treba malo vremena, al inače pre ovoga nije bilo nikad nekih većih problema u dial up-u.
[ Buum @ 26.08.2003. 14:43 ] @
Hej, pa oni su postavljali novi sajt! :)

Odličan redizajn! Mnogo mi se više dopada kako izgleda sada.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.08.2003. 21:29 ] @
Za site si upravu :) Mnogo je lepši sadašnji...

Samo se nadam da nisu samo sajt menjali, već i druge delove njihove mreže, i da č će se ovi problemi polako rešiti.
Radoviću, ajde kaži da li je samo sajt promenjen, ili i nešto drugo...
[ manca @ 27.08.2003. 22:16 ] @
ma sajt je sad mnogo bolji....mada ne mogu da nadjem web mail nigde????
[ Buum @ 28.08.2003. 00:02 ] @
A bre Mančo, šta ti je?!? Pa imaš link za webmail na SVAKOJ strani Veratove prezentacije :) Odmah je iznad "Pričaonice" na početnoj strani...