[ sinabl @ 10.08.2007. 17:49 ] @
Kupio sam ovaj program i veoma sam zadovoljan s njim. Ima toliko mogucnosti a sve tako ''jednostavno''.
Interesuje me da li ima neko da jos radi montazu u njemu pa da cujem njegove komentare na program!!!
[ kolos @ 14.08.2007. 13:01 ] @
Evo... ja muku mučim sa njim...

Imam verziju 10.6

Uradio sam nekoliko "uvođenja" sa DVD-a i to je bilo OK, međutim, sad jednostavno dalje, ne ide!

Pokušavam da ubacim film dužine 1h 32' međutim on mi prijavljuje da je dužina 1h 7' Kad ga stavim na "tajm-lajn" ni tu mi ne prikazuje kompletan film... gde grešim, da li znaš?

Sem toga, užasno me nervira što je sve zaključano... Da li poseduješ neke ključeve za efekte, titlove i slično?
[ sinabl @ 14.08.2007. 13:53 ] @
Nije mi bas sve najjasnije...
Ti kopiras video sa DVD-a na racunar duzine 1h 32' a on ti prikaze samo 1h 7'...???
Probaj otvoriti fajl dirtektno sa racunara...( nadji avi file tamo gdje si stavio da ti ga napravi )
Ako je i tu snimio 1h i 7' onda ti je problem kod kopiranja sa DVD-a na racunar.
Probaj ponovo kopirati pa onda pogledaj hoce li biti OK!
[ kolos @ 14.08.2007. 20:22 ] @
Pa...
Pinnacle uvozi materijal potpuno isto, bez obzira da li je sa DVD-a direktno ili HDD-a... uslov je da se zada putanja (VIDEO_TS) i da materijal nije zaštićen...
Ovo gde ja zapinjem je konkretno sa HDD-a... presnimio sam nekoliko DVD-a ca COpY+PASTE...
Dakle, nisu zaštićene stvari... Jedan DVD je bio kraći od 30' i njega sam odradio bez problema... Uvukao, obradio šta sam hteo i dobio mpg fajl spreman za rezanje...

Što se otvaranja fajla tiče, tu je ista stvar! Uzgred, on direktno pravi mpg fajl (pri uvoženju DVD-a)... Na samom fajlu piše podatke npr. dužina 1h32', međutim kada se pokrene, fajl je dužine 1h07'...

Upravo sam završio n-ti način probe...
DVD sa HDD-a sam prebacio u DivX sa AutoGK... pokušao sam sa minimalnim gubicima to da uradim... i čudo!
Uspeo sam ovaj put da ga ubacim u pinnacle komplet... sad će obrada, pa mpg fajl i na kraju rezanje...
Ali, problem je što ovako traje mnogo, mnooogo duže!

Ima li nekih ideja, zašto ne mogu direktno da uvučem DVD u Pinnacle?
[ sinabl @ 15.08.2007. 11:00 ] @
Ja to adim na sledeci nacin;
File/Import DVD titles i to je to.
Izaberes gdje da ti ga snimi i stvar gotova...
[ kolos @ 15.08.2007. 20:45 ] @
Ma, OK, tako radim i ja... ali nešto nije kako treba!

Da li možda ima neke veze sa frejmovima?
[ sinabl @ 16.08.2007. 11:49 ] @
Kada ides na Import DVD Titles i kada ti otvori onaj prozor moras zakaciti sve titlove sto ti ponudi...
Ako si i tako radio onda mi nista vise ne pada na pamet...
Pozdrav
[ kolos @ 16.08.2007. 19:53 ] @
Naravno, i to sam radio...

Ja ipak mislim da je caka u sistemu... ne znam tačno šta, ali mislim da veliku ulogu ima da li sa dvd-a uvozim 25fps ili onaj 29, ne znam koliko fps...

Da li postoji program koji konvertuje 29fps u 25fps?
[ sinabl @ 22.08.2007. 21:45 ] @
Ne znam bas da li to ima veze...
Ako ne koristis registrovan program mozda ima neki limit na duzinu. Probaj neki dvd preko 1h 7' pa vidi hove li njega uspjeti i i sto tako probaj neki oko 1h.
Ne znam stvarno sta bi moglo da bude.

Kada sam ja koristio neregistrovan Pinnacle meni se desavalo kada kopiram sa dvd-a da mi ne sinhronizuje ton i sliku ali takvih problema stvarno nisam imao niti se sjecam da je bio duzi dvd od 1h 7'.
Ajd sa srecom, valjda ces nesto rijesiti!!!
Pozdrav
[ sinabl @ 27.08.2007. 14:42 ] @
Moguce je i da je DVD zasticen...
[ kolos @ 29.08.2007. 17:48 ] @
Ne, DVD koji želim da uvezem NIJE zaštićen...

Takođe, moj Pinnacle je "original" sa šifrom, i registrovan na moje ime...

Definitivno je problem u FPS-ima...

Inače, rešio sam problem na sledeći način:

Priključio sam DVD na pinnacle box (preko koga inače ubacujem VHS na HDD) i uradio sam "capture" direktno sa DVD-a na HDD...

Malo seljački, ali nema gubitka kvaliteta i definitivno radi!!!
[ Mijat Loznica @ 30.08.2007. 18:16 ] @
Evo da se i ja prijavim kao korisnik. Mada se sad javljam Studio koristim od verzije 7 do 10 a verziju 11 nisam probao. Kod mene sve radi bez (većih) problema...
[ sonyD @ 13.09.2007. 09:50 ] @
Jel probao neko verziju 11,moze li nesto o tome
[ ccollibri @ 23.09.2007. 08:02 ] @
Ja koristim verziju 11, meni sve radi perfektno...
[ bytefx192 @ 04.10.2007. 22:03 ] @
Veoma lako mozes da otkljucas pinnacle studio. Ali posto pravila ne dozvoljavaju cimni me na PP ako hoces detaljnije objasnjenje...
pozZ
[ sinabl @ 22.10.2007. 20:33 ] @
Evo i meni se pojavio problem za 10...

Dakle, imam jednu VHS kasetu koju trebam snimiti na racunar i evo sta je problem...
Sinhronizacija tona si slike!!!

Kada stavim slusalice u video i pratim film u Pinnacle-u dok snima sve je u dure, ali kada pogledam
snimak nije nikako dobra sinhronizacija... Naravno kada snimam sa digatalne kamere sve je u redu!!!

Imam jos jedna problem!!!

E sada... Ja imam tzv. Cameo Conert-or...
Kada spojim video preko njega i onda posaljem u racunar sve je u redu i racunar mi vidi kao dig ulaz...
Ali na svim mjestima na kojima je kaseta malo ostecenja pojave mi se neke zelene linije...

E zna li neko odgovor na bilo koji moj problem...
[ sinabl @ 22.10.2007. 20:35 ] @
http://videoen.terratec.net/mo...s&file=article&sid=216

Ovaj Convert-or je u pitanju...
[ sinabl @ 23.10.2007. 19:09 ] @
Rjesio sam!!!