[ James @ 13.08.2007. 09:42 ] @
Pozdrav svima,

zeleo bih malo da prodiskutujem sa vama u vezi Win moblie uredaja. Konkretno krenucu sa svojim frustracijama. Pre par dana sam u inostranstvu uzeo HTC 4350 - Herald. Posle provbitnog odusevljenja sa kliznom tastaturim i integracijom pocket pc-a sa mobilinom (vec par godina imam asus 620bt) poceo sam da primecujem mane koje me nerviraju. U pitanju su sitnice ali opet mi idu na zivce. Trenutno na nejmu imam wm5 pa ako zna neko kako da sredim ovo bio bih mu zahvalan.

Dakle lista sitnica koje opasno idu na zivce:

1. Neko vas zove, odbijete mu poziv - pritisnite crveno dugme, taj poziv ce biti obelezen kao propusten i svetlece crvena dioda i biti poruka na telfonu. kod svi normalinh mobilnih (imao sam pre njega n73) to se ne belezi kao propusten poziv,

2. Kacenje na net preko Edge-a. Prvo mu treba uzasno dugu da otvori prvu stranu, znaci nadje je sbrzo ali ono pening stoji po mint, a kada je najazad otvori sve ostale nisam imao zivaca da cekam da se otvore posto je trajalo predugo. Mozda je do Edge konekcije, je li ima neko ideju kako da samo prebacim da se iskljucivo konektuje preko GPRS-a

3. MMS, stigne notifikacija da imam MMS ali non stop stoji download 0%.

4. Vibracija, znam da je ovo bolidno ali uredjaj non stop vibribra, nema onoga bzzz pauza bzzzz. Da li zna neko progrma koji to omogucava jer je uzasno odvratni kliktati olovkom po ekranu dok ovaj bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

5. Do sada sam kao melodiju za sms ima retro zvuk modema koji se kaci na net. Secate se onga tltltltl piiiiiiiiiiiizzzzzz. Kada sam ovde postavio tu melodiju, stigne poruka ja klknem dismiss ili read on i dalje pisti dok ne ispisti tu meledoju do kraju, nece da stane. Ako je jos uljucena i vibracija on vibrira i pisti sve vreme.

Ovo je par stvari koje sam primetio, koja su vasa zapazanje, sta vas nervira i da li imate rezenje za ove moje probleme.

Hvala

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.08.2007. 15:25 ] @
1. Stvar logike. Meni nije na Nokijama bilo logično da mi se odbijen poziv beleži kao primljen, jer se na njega nisam javio :)

2. Nije do EDGE konekcije, jer je ona brža od GPRS-a, a kada nema EDGE signala ili je slab, telefon se sam prebacuje na GPRS.

3. MMS ne koristim. Koja si mreža?

4. A što bi radio išta sa telefonom, dok ti on na nešto skreće pažnju vibracijom? Odbij/primi poziv, ugasi alarm, pa onda nastavi. Nisam video da postoji program koji bi menjao učestalost vibracije.

5. Tako je to sa melodijom za poruke na WM i UIQ platformama. S60 Symbian tu ima mnogo logičnije rečenje. Kad te prekinem, ti se prekini :)

Kao što vidiš, rešenja uglavnom nema (osim onog za spor EDGE/GPRS..nemam predstavu do čega je to..možda ima veze sa podešavanjima koja si zadao), to je filozofija i logika WM-a, koja se ni meni nije ni najmanje svidela. UIQ3 se u međuvemenu pokvario, tako da sam sada na S60 Symbianu :)
[ James @ 13.08.2007. 17:19 ] @
1. U pravu si sto se tice logike, kada se covek navikne. Tesko odvikavanje ide
2. I ovde si upravu, posle je proradilo i pici ko ludo. kada smo kod toga preporucujem operu mini za surfovanje, mnogo brze radi od explorera. Je li ima jos neka druga alternativa, ko je rekao Firefox
3. U pitanju je 064 i bas me nervira. Znaci regularno se zakaci na Edge pojavi se ikonica da svlaci mms, kada kliknem na nju vidim prvih par reci mms-a ali uvek stoji download 0%
4. Pa recimo ona melodija za poruke, ako traje dugo ovaj vibrira pa ubija
5. Znaci nema resenja, bas . Ja moram da se naviknem na njega puko sam velike pare i moram da se naucim

Hvala na odgovorima. Ajmo dalje sa manama. Sta Vas nervira kod WM?
[ Ivan Dimkovic @ 13.08.2007. 17:24 ] @
Tvoji "problemi" su u stvari navike - svako ima neku, tako i ti vezano za rad telefona.

I ja sam u WM svet "zakoracio" iz Symbian S60 sveta - i mnoge stvari mi na pocetku nisu bile logicne, a sada bi bilo upravo obrnuto :-) Sve zavisi kojim stvarima dajes prioritet - meni je racimo najvaznija stvar sinhronizacija mailova i kalendara bez potrebe da budzim neki dodatni softver (kao recimo onaj ogavni Nokia-in connection sw.) , pa mi je WM najbolji mobilni OS :-)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.08.2007. 17:47 ] @
2. Ima alternativa u vidu prave Opere (ne Mini, koja je Java i koja ide preko Operinih proxyja) i ima Minimo..nastao od Firefoxa (uslovno rečeno).
www.mozilla.org/projects/minimo
http://www.opera.com/products/mobile/