[ ventura @ 13.08.2007. 09:53 ] @
Pošto sam popunio 96% svog Gmail inboxa, a već sam obrisao nekih 150mb attachmenta, kad naleteh danas na link:

http://googleblog.blogspot.com...e-way-to-get-more-storage.html

Naime, moguće je dokupiti prostor na disku i to po sledećim cenama (u pitanju je godišnja pretplata):

Basic Plan - no extra storage (free)
6 GB ($20.00 per year) CURRENT PLAN
25 GB ($75.00 per year)
100 GB ($250.00 per year)
250 GB ($500.00 per year)

A link gde se može obaviti kupovina je:

https://www.google.com/accounts/ManageStorage
[ agasoft @ 13.08.2007. 12:27 ] @
Pa to uopšte nije skupo
Neki mail servisi za 20 dolara daju bre samo nešto malo, a ovi baš puno
puno.
[ aleksandaraleksandar @ 13.08.2007. 15:28 ] @
u pitanju je "flat". znaci taj prostor se ravnopravno deli sa Picasom.
u tu kvotu će uskoro da uđe Google Documents (očekivani novi naziv za Google Docs & Spreadsheets).

google je u potpunosti razvio tehnologiju za reprodukovanje muzičkih zapisa, o video zapisima se manje-više sve zna (youtube).

očekuje se puštanje u rad Google Presentation, koji bi trebalo da bude deo Google Documents (ekvivalent power point-u).
a ponovo su procurele informacije o internoj web aplikaciji za skladištenje dokumenata (web storage), tako da će po svemu sudeći taj dodatni prostor da bude mali test da vide koliko su ljudi spremni da plate za "web storage", kojih na netu ima u nekih 90+ različitih verzija.
[ ventura @ 14.08.2007. 13:57 ] @
Danas su mi i upgradeovali i onaj info bar na dnu gmail stranice:

[ koska @ 21.10.2007. 01:55 ] @
Sta se desava sa ljudima koji su platili prostor ako imamo u vidu da je od pre nedelju i kusur dana gmail poceo da primenjuje mnogo brze povecanje slobodnog prostora (5,37mb na sat)... Za par meseci bice izjenaceno sa ljudima koji su platili da imaju toliko slobodnih mb....

OK, kapiram da se isto tako povecava i pretplatnicima... ali u mom slucaju (dosao sam do nekih 98% ispunjenog inboxa) ovo me je sprecilo da se ne "za*ebem" i platim... Sad mi je, na primer, inbox na bezbednih 70%
[ aleksandaraleksandar @ 21.10.2007. 10:34 ] @
sa ljudima se na svu srecu nece desiti nista

izdali su saopstenje. novac ce biti preracunat kao da su sada kupili dodatni prostor. ako te bas zanima detaljno, potrazicu link.