[ pcb.izrada @ 13.08.2007. 20:12 ] @
Skupio sam nesto para na rentacoderu i sad bi zelio da ih dobijem!
Odabrao sam Western Union.. sad me zanima kako cu ja dobit one informacije sto trebaju za dizanje para (ime platitelja, adresa platitelja, moje ime, moja adresa, sifra..) => dal ce mi to na email poslat ili sta??

I kolko para uzmu sebi?? Ako mi recimo rentacoder salje 50$, kolko od toga ide Western Unionu i dal te troskove placam ja od tih novaca koji mi stizu ili to placa sam rentacoder??

Pozdrav
[ VRider @ 13.08.2007. 23:08 ] @
Odmah da ti kazem da Western Union zaboravis ako na RACu nemas bar 500 dolara. Uzimaju fiksno $10 plus sto ti naplati WU.
Na 500 dolara izgubis jedno 70. U Srbiji isplacuju samo u evrima (ne znam kako je u Hrvatskoj), a preracun vrse po nekom ludom kursu, tako da ces i tu da izgubis deo para. Kad na sve dodas i to da je dolar sada rekordno slab prema evru, ispasce da si radio za dzabe. :)

Za one koji ozbiljnije rade na RACu, postoji nezvanicna 4. opcija za placanje, a to je wire transerom. Uslov je da imas preko 4000 dolara na racunu. Oni placaju sve. Ja se jos lomim izmedju skupljanja te 4 hiljade i toga da mi posalju cek ($10 fiksno + koji procenat banci kad ga unovcis).

Ako je neko skupio para, ali mu fali za 4000, moze da mi se javi, pa da vidimo nesto da organizujemo, to je ipak najjeftinija i najbrza opcija.
[ pcb.izrada @ 13.08.2007. 23:23 ] @
Istina za Western Union da krade ko nista tako da sam odustao od njega.
Jedino sto mi ostaje je taj Snail Mail Check. On je i najjeftiniji, no zanima me dal se on moze unovcit u bilo kojoj banci i dal kes dobivas na ruke il moras imat u toj banci neki racun (tekuci/ziro)..

A kad opet gledas, nije li malo riskantno poslati 3000$ da ti dodje cekom iz amerike, nije rijetkost da ti cekovi nestanu sami od sebe pa ti objasnjavaj rentacoderu sta se desilo..
Zato vise volim da kad skupim vec 200$ da si saljem to..


Kolka je ta provizija koju banka uzme?
Znaci ako imas 100$, odmah ti uzmu 10$ sto znaci da imas 90$-provizija banke.. => ne cini mi se tako lose :)

Pozdrav
[ VRider @ 14.08.2007. 00:33 ] @
Ja nemam iskustva sa cekovima iz prve ruke, mada se nadam da cu imati jedno kroz 10-15 dana, kad mi prodju jos dva posla, pa cu traziti isplatu.
Koliko su ljudi ovde pricali, mozes da unovcis cek, samo je pitanje koliko vremena treba cekati na proveru.
Ako se cek zagubi, samo im javis, oni poniste i posalju drugi. Nije nikakva posebna procedura, niti ima mnogo peglanja sa RACom. Kako su mi rekli neki ljudi, u Americi se sve placa cekom, tako da su prilicno verzirani u svemu tome, i ne treba mnogo da brines.

Mislim da se ne isplati slanje 100 dolara. Realno, ti si morao da odradis 120, 15% je uzeo RAC, jos 10 za slanje, banka uzima 1% ($5 minimum, barem je tako kod nas), dobijes $85, i to posle ko zna koliko vremena (ne znam koliko ce trebati da se potvrdi cek). Toliko radis, toliko cekas, i uzmu ti trecinu? Mnogo, barem sto se mene tice... Ali, ja sam pirocanac.
[ pcb.izrada @ 14.08.2007. 07:34 ] @
Znam da je mnogo, mada me jedino to zivcira kod RAC-a.
Lijepo skupis pare, moras recimo cekat 15-ti u mjesecu a to je sutra, onda dok ti cekas jedno 7 dana, pa odes u banku, pa cekas njih... malo je komplicirano sve to.
Bolje se lijepo kad nadjes buyera fino s njim dogovoris da ti on direktno smjesti pare na tvoj bankovni racun i to je to, izbjegao si 15% koji uzima RAC, izbjegao si cekanje 15-tog ili 28-og i ne moras cekat mjesec dana da ti isplate obican cek...
Znaci ti nadjes neki projekt, dogovoris se tako sa buyerom s kojim si vec nesto radio i znas ga da je dobar, on ti plati direktno na bankovni racun kad bude gotovo i ti odbacis projekt i on ga otkaze i to je to... ispadne kao da je projekt propao a ti i on zadovoljni :)


Pozdrav
[ VRider @ 14.08.2007. 14:20 ] @
Ja sam imao jednu takvu ponudu od stalnog kupca, medjutim jedino sto se isplati je da ceka preko 400 dolara, jer je wire iz Amerike $40 + provizija banke ovde. 15% koje uzima RAC je ok. Preko toga, mnogo je.
Uostalom, svaki novi posao donosi poboljsanje statusa na RACu, a to dosta znaci za kasnije poslove. Barem je moje iskustvo tako.
[ pcb.izrada @ 14.08.2007. 17:05 ] @
Dal znas mozda kolko moras imat minimalno zaradjeno da bi ti mogli poslat cek?
Dal mogu recimo cek od 50$ poslat il taj iznos mora biti veci, tj. dal postoje kakva ogranicenja?
[ VRider @ 14.08.2007. 23:44 ] @
Zaista nemam pojma koji je minimalni iznos ceka. Kao sto rekoh, za $50 se ne bih cimao. Ako se malo samo potrudis, na RACu mozes da uzmes $300 mesecno, tako da samo napred.
[ aceall @ 28.08.2007. 02:10 ] @
Citat:
Znaci ti nadjes neki projekt, dogovoris se tako sa buyerom s kojim si vec nesto radio i znas ga da je dobar, on ti plati direktno na bankovni racun kad bude gotovo i ti odbacis projekt i on ga otkaze i to je to... ispadne kao da je projekt propao a ti i on zadovoljni :)


Ovo zaboravi, makar na RAC-u. Nisu oni sisali vesla. To bi ti proslo na scriptlance.com jer kako cujem tamo nema ni trunke profesionalnosti. Za RAC znam da su ozbiljni pa mi zato i nije zao 15%.


[ techcode @ 28.08.2007. 09:49 ] @
Dokle god ti Scriptlanceu platis proviziju koja je koliko se secam 5% (ili $5 kao min) tebe kupac moze da plati kako god ti hoces. Sto se tice (ne)profesionalnosti SL-a tu nemam prituzbe, a putem njega radim od 2003... Najbolje je sto ima Wire kao opciju bez nekog minimuma. Inace Wire (kod SL-a) kosta $25 + koliko uzmu banke - a ide preko 3 banke (njihova - medjubanka - tvoja).

I (IMHO) isplati i na manje od $1000. Naravno sto vise to bolje jer onda ovih fiksnih $25 bude veoma mali deo.

Potrazicu stare listinge iz banke I uporediti sa SL istorijom pa javljam koliko to ukupno kosta ...

BTW. Kada sam pocinjao RAC i ako je delovao ozbiljnije (komplikovanije?!?) skoro pa da uopste nisam uspevao da dobijem projekat - masovno niko nije bio izabran i projekat bi bio zatvoren bez da neko pocne rad na njemu. Tako da sam stekao utisak da je masa projekata "lazna". Pogledacu opet RAC ....