[ wex-alpha @ 21.08.2003. 17:25 ] @
Na nekoliko masina u zadnjih par dana se desava sljedece...

Sve masine su XP. Kada koristim MSN Messenger chat, opterecenje masine se desava svakih cca 15 sekundi, i traje po 2-3 sekunde. Task manager pokazuje opterecenje, a osjeti se u radu. Sve zatrokira.

Prije se nije desavalo, do odjedanput. Da nije opet kakav propust od MSN-a???

[ Corleone @ 21.08.2003. 17:44 ] @
A da nije nekakav virus, a?
Testiraj jednom disk na viruse.
Pozdrav
[ wex-alpha @ 21.08.2003. 21:01 ] @
Da pojasnim. desava se samo u toku rada Messengera i nikad vise.

Nekoliko masina (tacnije 3), na razlicitim mjestima, i sa razlicitim navikama korisnika osim koristenja Messengera.

Ah da, cak su i razlicite verzije Messengera...

Vrlo moguce da je opet neka buba napravljena za Messenger... nista cudno.
[ babylonian @ 23.08.2003. 17:04 ] @
meni se dogadja identicna stvar, i nigde nisam pronasao resenje za ovaj problem.

Naime, meni se desava da messanger ima loading time koji je neprihvatljiv, cak nekih 3 minuta ! Znaci od momenta kad ga pustim, pa do momenta kad se on pojavi na desktopu prodje 3 minuta, i stvarno nemam ideju sta to moze biti, ni kako ispraviti problem. Od momenta kad pustim messanger na ikonicu, pratim sta se desava u task manageru (xp u pitanju), i primetio sam da postoji task "messanger(msMSG)", i on ne pokazuje neko preterano opterecenje, ali postoji takodje i neki SVCHOST task, koji se pojavi zajedno sa tim procesom, koji pravi opterecenje cak nekih 85 %.
Stvarno bi voleo da shvatim sta se desava, i ako je ikako moguce resim problem.
Hvala unapred !
[ alien_ @ 03.09.2003. 01:54 ] @
Pa jednostavno ne koristite tu glupost.

c:\windows\inf\sysoc.inf

otvorite ovo u notepadu i u redu dje pise
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7

izbrisite ovo hide, tako da izgleda ovako
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,,7

Zatvorite i sacuvajte promjene.
Poslije idite na add/remove programs i u windows components na dnu spiska destrikirajte messenger. A za svaki (microsoft) slucaj izbrisite i folder messenger u program files.

Inace mrzim kad se sa operativnim instalira i neki namenuti program kao sto je messenger. Ako nekome treba tako nesto-ubacice ga naknadno.

Ako ste vec prinudjeni da ga koristite probajte sa njegovom reinstalacijom. I najnovijom verzijom.
[ Jale @ 15.09.2003. 23:00 ] @
A meni se desavalo sledece: Instalirala sam XP i videla da ima i messenger 4.7. Posto sam imala 6.0 resih da ga upgrade-ujem. Ali djavola, on se instalirao pored postojeceg. Onda sam 4.7 uninstalirala a on je opet ostao da se pojavljuje! Skinula sam ga iz startup-a i onda je kao prestao, do sledeceg mog pokretanja programa... onda jedno vreme nisam znala jel se pokrenuo 4.7 ili 6.0.... A onda je sam od sebe prestao uopste da se pokrece sa outlook-om koji inace nije hteo nikad ranije da radi ako mi nije messenger pokrenut... Totalno sam zbunjena... Istina, sad miruje, radi samo 6.0 i to samo onda kad ja to hocu, ali opet se pitam sta je to sve bilo... Da li je neko imao slicna iskustva?