[ batancev @ 15.08.2007. 23:26 ] @
iako je mozda prerano za otvaranje teme ali nisam znao gde drugde da napisem...
mislim da ce sve ljude dobre volje i vedrog duha obradovati vest
da se trenutno (as we speak/as i type) radi na promotivnoj kampanji za vip postpaid
koji krece u "veoma" kratkom roku
ovaj info je iz cc-a
za svaki slucaj, pre nego sto iko ospe paljbu o neosnovanosti informacije
[ DR83 @ 16.08.2007. 03:45 ] @
zar oni nisu rekli da nece pokretati postpaid zbog malog brojja korisnika postpaida u srbiji???
[ Mario @ 16.08.2007. 09:11 ] @
Ko kaze da postpaid ima malo korisnika u Srbiji? :)
Pouzdano znam da ih je dosta, i to sve vise, tako da mislim da imaju interesa da pocnu sa time, mozda je jos rano, jer bi uz odgovarajuce pakete, telefone itd sigurno nasli put do korisnika

Pozdrav
[ Slobodan Milivojevic @ 16.08.2007. 10:37 ] @
Ono sto ocekujem od operatera sto se postpaid-a tice je na prvom mestu da mi ponudi realtime sistem naplate i uvid u stanje 24/7. Na Telenoru ne dobijam dovoljno informacija sa *311# kao i na Wap-u i portalu moj Telenor... Druga stvar bi morali biti povoljni paketi, a treca, ali ne naj manje bitna stvar kvalitet mreze, i da mogu da se oslonim na to da cu bez problema moci da pozovem, da koristim internet, kao i da znam da ljudi koji me pozovu mogu da se me dobiju iz prve.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 16.08.2007. u 15:03 GMT+1]
[ Davor Vlajkovic @ 16.08.2007. 11:23 ] @
One & only - kvalitet pružene usluge.

Redovno pucanje veze, prekidi u toku razgovora i izgubljeni sms-ovi su nešto što jednostavno ne može da se toleriše. Postpaid po svojoj prirodi podrazumeva prisniji odnos na relaciji korisnik-operator i ozbiljniju upotrebu, a Vip nažalost još nije dostigao taj nivo te ni ne razmišljam o aktivnom korišćenju njegovih usluga. A o MTS-u da i ne govorim - been there, seen that.
[ Mobtel @ 16.08.2007. 12:39 ] @
Ali stvarno mi nisu jasni ovi nasi operateri.kao da vise cene pre paid od nas sa post paida...nakada je bilo jako obratno!
Mislim da sto im vise para ostavljamo da su sve gori i gori prema nama...
Ma treba uzet prepaid i davati im po 200 din krede mesecno i kraj
[ Mario @ 16.08.2007. 13:21 ] @
Ili da strajkujemo, da niko ne telefonira, jedno mesec dana, pa da vidimo sta ce onda :)
[ batancev @ 16.08.2007. 13:28 ] @
nece jos dugo biti tako
[ Slobodan Milivojevic @ 16.08.2007. 14:09 ] @
Jedinu zamerku Telenoru sto se postpaid-a tice imam sto ne mogu da proverim kolko sam cega potrosio u svom prenesi tarifnom paketu... Sve ostalo je dobro, pocev od kvaliteta mreze, preko bas povoljnih cena 1minut+1sms = 4,8 dianra, do odnosa zaposlenih u Telenoru prema meni kao korisniku.
[ zzviktor @ 16.08.2007. 15:33 ] @
>i kod mene je ista situacija mislim da sam jedva cekao momenat da telenor
>napravi ovakav paket i da ga pocnem koristiti u post pajd varijanti.

Jos kada nebih morao da vracam timere svakog prvog u mesecu kako bi bar
imao ma kakav uvid u stanje racuna i stanje sms poruka.
[ DR83 @ 16.08.2007. 16:46 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Jedinu zamerku Telenoru sto se postpaid-a tice imam sto ne mogu da proverim kolko sam cega potrosio u svom prenesi tarifnom paketu... Sve ostalo je dobro, pocev od kvaliteta mreze, preko bas povoljnih cena 1minut+1sms = 4,8 dianra, do odnosa zaposlenih u Telenoru prema meni kao korisniku.


Da li ti citas teme u forumu Telenor-Korisnicki servis??
Kada bih ja radio neku grubu ad hok anketu-ti bi bio u onom malom broju korisnika koji su toliko zadovoljni mobtelovim tj telenorovim postpaidom.
Strava i uzas.
http://www.mycity.co.yu/Mobilna-telefonija/Kradja-Telenora.html

btw, ja sam zadovoljan mts-ovim postpaidom.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.08.2007. 17:17 ] @
DR83, ne znam sta je taj covek radio u Crnoj Gori pa mu stigo ovoliki racun, koju je mrezu koristio, i sta je bilo, To sto mu se od jednom povecalo zaduzenje, se desilo, zato sto izvestaji o saobracaju u roaming-u kasne, i kolko god da su blokirali njegovu karticu, mreza u kojoj gostuje je isporucila Telenoru da je taj korisnik napravio tolko i tolko saobracaja.

Isto imas i na mt:s-u: http://www.elitesecurity.org/t...liki-racun-nepromenjeno-stanje

A jedan moj drugar je imao problem na mt:s-u sa postpaid-om, naime, platio covek racun 18. u mesecu, i 22. mu iskljuce odlazni saobracaj, on pozove 789 pita ih sta je bilo, oni kazu da uplata jos nije legla, i kazu mu da posalje dokaz o uplati na fax, sto on i ucini... Zvao ih je jos par puta i do 8. sledeceg meseca njemu odlazni saobracaj nije bio ukljucen. Covek je raskinuo ugovor posle ovoga.

Ja sam koristio Mobtel / Telenor roaming na postpaid-u, i uvek mi se listing uklapao sa cenama koje imaju na sajtu. Sa tim nisam imao problema. A i nikad (za 3 godine) nisam u listngu video i jedan jedini poziv koji nisam obavio.

Kazem da mi samo smeta sto trenutno ne mogu da vidim stanje na prenesi tarifnom paketu. Ako Vip sredi svoju mrezu da radi dobro, da mogu da se oslonim na nju, ako ponudi bolje postpaid pakete, i ako sredi proveru stanja da bude realtime, mozda i predjem na njih... Za sad sto se postpaid-a tice: Telenor prenesi.
[ pisac @ 16.08.2007. 17:39 ] @
Ljudi (većina) nikada nisu zadovoljni sa onim što imaju, i uvek hoće više i bolje i brže i lepše...

Kada bi razgovori bili besplatni, opet bi bilo onih koji se bune što i telefoni nisu besplatni.

Ovde je Telenor najbolji provajder u ovom trenutku. Jeste lošiji nego što je bio Mobtel, i jeste pun mana, ali ostali provajderi su još gori. Ovaj Vip je smejurija za sada.
[ zzviktor @ 16.08.2007. 19:14 ] @
>Zasto je telenor losiji od mobtela mobtel je bio firma koja je drala
>korisnike i drali su nam kozu, kartice su bile papreno skupe a nije ih bilo
>u legalnoj prodaji ali na ulicama koliko vam volja.

Sto patite za vremenom zaokruzivanja minuta i naplate svih mogucih usluga
kao i za vremenom kada niste znali ni sta je dobiti telefon uz ugovor za
simbolicnu naknadu.

Jeste i dalje lose ali je sve bolje i bolje. Naravno da ce se uvek gledati
profit, ali je bitno da taj profit po broju korisnika bude veci a ne po
pojedinacnoj jedinici korisnika.

Normalno je da profit od korisnika postoji ali ako su cee visoke i uslovi
losi onda nece postojati puno korisnika koji ce donositi veliki profit.
[ Ivan Antić @ 05.09.2007. 10:47 ] @
Dobro, ako ostavimo Telenor i MTS za druge teme, ima li vesti o tom VIP postpaidu?
[ zzviktor @ 05.09.2007. 11:00 ] @
jedino da pitas aleksandra sperla.
[ Pici man @ 07.09.2007. 16:59 ] @
Citat:
zzviktor: jedino da pitas aleksandra sperla.

Haha, zašto pitati Aleksandra Šperla kada naš "drug" @batancev ispred Šperla zna da će kompanija vrlo brzo krenuti sa postpaidom, citiram reči batančeva: "da se trenutno (as we speak/as i type) radi na promotivnoj kampanji za vip postpaid koji krece u veoma kratkom roku"?!? Šta onda više reći kada je čovek već pokrenuo i temu povodom VIP postpaida za koga ni sam vlasnik kompanije ne zna kada će biti dostupan?!? Plaćeni VIP promoter po raznim forumima?!? Pre bih rekao nedovoljno informisani klinac.:)
Samo da vam nagovestim da @batančev s' vremena na vreme obilazi sve naše relevantnije forume i bavi se VIP pitanjima. Takodje se vidi se da se i registrovao na svim tim forumima tokom samog početka rada VIP-a. Zar takva ličnost može biti objektivna kada se direktno zbog kompanije koju hvali i pridružio forumu/ima?!?

[ batancev @ 07.09.2007. 23:21 ] @
govori covek koji banovan na ovom forumu jer je samo sirio flame sto i dalje radi i jos vuce komplekse
a evo ako imas tolike traume od toga sto ti stavljam do znanja da ne "misle" svi kao ti
iz ovih stopa cu prestati da komentarisem
taman malo da odmorim od tvojih iscrpljujucih izliva nedostatka inteligencije da ne kazem g......
[ Nesha_bg @ 14.09.2007. 02:05 ] @
Ja imam nezvanicnu informaciju iz backoffica VIP-a da vip planira postpaid u mrezi VIP-a 0 din po minuti. Znachi free , e sad neki drugi iz telekoma kazu da nema sanse jer oni koriste, tjst placaju telekomu nacionalni roming. Jako moguce da VIP bude 0 din po minuti ukoliko izgrade svoju infrastrukturu tjst mrezu. Po nekim procenama VIP ima samo 4-5% korisnika, a ovo je sjajan nacin za pridobijanje novih...
[ aleksandaraleksandar @ 14.09.2007. 02:54 ] @
Citat:
Nesha_bg: e sad neki drugi iz telekoma kazu da nema sanse jer oni koriste, tjst placaju telekomu nacionalni roming.


ako je to problem, onda to nije problem.

jer je i sada vip (fakticki) 2.5 din minut "van mreze", a placa telekomu.....
[ zzviktor @ 14.09.2007. 06:55 ] @
3.8 din sa pdvom i uspostavom veze i sa dupliranjem kredita.
[ drugacije76 @ 14.09.2007. 19:59 ] @
imam informaciju iz hrvacke kako je tamo VIP dosao do novih korisnika pre jedno dve godine.....znaci davao je neki super ultra moderan telefon mislim motorolu v razor na otplatu dve godine preko racuna a svo to vreme je bio besplatan razgovor u mrezi i poruke....tim potezom automacki uticu na nas da i svoje prijatelje prevedemo na vip jer je razgovor za dz .....
mislim da je ta ponuda bas fer
dve godine hotline
he he
ako bude nesto tako kod nas prelazim kod njih na post pejd
[ Catch 22 @ 15.09.2007. 03:31 ] @
http://www.danas.co.yu/20070914/ekonomija1.html#0

Citat:
VIP mobajl najavljuje osvajanje 20 odsto srpskog tržišta

Beograd - Tri meseca od početka rada naše kompanije na srpskom tržištu, možemo reći da smo izuzetno zadovoljni kako već formiranom mrežom prodajnih mesta i brendom tako i šestocifrenim brojem korisnika. Naš cilj je da za pet do šest godina osvojimo 20 odsto srpskog tržišta - izjavio je juče direktor VIP mobajla Aleksandar Šperl, i dodao da će se u širenju usluga ići korak po korak. On je naglasio da će se VIP, za sada, zadržati samo na pripejd tarifi i tamo gde će biti kreirani novi paketi, jer se pokazalo da 80 odsto stanovništva koristi baš ovaj vid ponude. Na brifingu za novinare Boris Nemšić, predsednik UO Telekom Austrija grupe, podsetio je da godinu dana od ulaska na srpsko tržište sve ide onako kako je planirano. Do kraja godine imamo obavezu da sopstvenom mrežom pokrijemo 20 odsto tržišta u Srbiji i to će biti realizovano do 1. decembra. Što se tiče širenja u regionu, do kraja meseca startujemo sa radom i u Makedoniji, gde smo takođe kupili treću licencu mobilne telefonije, a namera nam je da uđemo i u Telekom BIH čime bismo praktično bili prisutni u celom regionu. Naši korisnici to vide kao šansu da koriste nacionalni roming na celom području. Naročito su za to zainteresovani brojni privrednici iz Austrije, koji investiraju širom regiona. Iako razmišljamo i o tome, moram reći da to nije lako ostvariti, pre svega zbog različitog zakonodavstva, evropskih propisa, različitih troškova. U Srbji smo, recimo, licencu platili 320 miliona evra, a u Hrvatskoj 17 miliona, a i uslovi u kojima radimo u ovim zemljama su različiti - kaže Nemšić. T. S.


"Automacki", "znači" još ćeš da počekaš "hrvacki post pejd" kod nas...
:)

[ trader6 @ 27.09.2007. 21:16 ] @
na zalost moram da se slozim, jer je red da kad ponudis post pejd imas dolidnu infrastrukturu. A i paketi VIP mi morali biti isplativiji od Prenes i MIX paketa. Inace citat iy Danasa nije tacan - jer VIP mora da ima 20 odsto pokrivenost teritorije a ne tryista do kraja novembra
[ milanonik @ 17.10.2007. 19:04 ] @
Nezvanicno!U petak 19.10.2007 pocinje postpaid
[ zzviktor @ 17.10.2007. 20:10 ] @
O lepo ali da li ce se mozda u skoro znati i cene post pajd usluga no ako
budu kao pre pajd ipak telekome i telenore ostajem kod vas.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.10.2007. 22:19 ] @
Morace da ponude nesto mnogo bolje od Prenesi paketa, da bi presao kod njih.

Uostalom videcemo.
[ zzviktor @ 17.10.2007. 22:49 ] @
Ako budu kao pre pajd onda tesko jer od pocetka ponuditi losu gotovo ocajnu
tarifu je skandalozna buducnost.
[ zALFex @ 18.10.2007. 10:16 ] @
U Vipovu novu postpaid ponudu uključeni su i popularni telefoni za samo 1 dinar, u svakoj tarifi

Vip počinje postpaid sa promotivnom ponudom: prvi korisnici će, ako porane, ugrabiti popularne telefone za samo 1 dinar, u svakoj tarifi. Takođe će moći da, iz jedinstvene ponude brojeva, koji počinju sa prefiksom 060, izaberu svoj broj bez nadoknade. U ponudi su i 4 jednostavne tarife sa puno besplatnih minuta i SMS poruka prema svim nacionalnim mrežama 24 sata dnevno. Vip je najavio i poseban svadbeni poklon za sve bračne parove koji kažu “da” u subotu, 20. oktobra.

Samo 4 meseca posle uspešnog početka rada i prve prepaid ponude, Vip počinje sa prodajom postpaid usluge uz korišćenje jedinstvenog prefiksa 060. Nova postpaid ponuda će biti dostupna u svim Vip centrima i na više od 115 prodajnih mesta kod partnera širom Srbije.

„U poslednje vreme su mnogi građani zvali naš Korisnički servis ili se u prodajnim centrima raspitivali za postpaid ponudu. Ova postpaid ponuda je naš odgovor na njihove zahteve. Svako može već sutra da nam se pridruži i da uživa u blagodetima ponude u koju su uključeni popularni telefoni za 1 dinar u svakoj tarifi, besplatan izbor lepog mobilnog broja i jednostavne tarife sa puno besplatnih minuta i SMS poruka“, ističe Aleksander Sperl, predsednik Upravnog odbora Vip mobile.

Milioni lepih 060 brojeva u ponudi
Za svoju postpaid uslugu Vip otvara jedinstvenu ponudu brojeva koji počinju sa 060 i mogu se dobiti samo u Vipu. Korisnici će moći da besplatno izaberu svoj broj među milionima ponuđenih novih brojeva, uključujući i prestižne, takozvane zlatne brojeve. Korisnici mogu da odluče da li će njihov novi broj biti datum rođenja, lična kombinacija srećnih brojeva, elementi njihovog sadašnjeg broja mobilnog telefona ili bilo koji drugi za njih značajan ili pogodan broj.

Popularni telefon za 1 dinar u svakoj tarifi
U ograničenom vremenskom periodu, Vip u svakoj tarifi nudi popularne telefone za samo 1 dinar. Kupcima je na usluzi bogat izbor telefona, čiji su proizvođači Nokia, Samsung, Sony-Ericsson i LG Prada, a mogu se kupiti za samo 1 dinar, u skladu sa
tarifom koju korisnik izabere. Tu su i izuzetno popularni modeli, na primer: Nokia 1600, Nokia 2626, Nokia N70, Nokia 8600, Samsung C300, Samsung C520, Sony Ericsson w200i, Nokia 6300, Samsung U600, Nokia N95 i LG Prada. Zalihe su ograničene. Traži se i potpisivanje ugovora na 24 meseca i pozitivan izveštaj Kreditnog biroa, koji se obezbeđuje odmah na mestu prodaje, elektronskim putem.

Četiri jednostavne tarife
Korisnici mogu da izaberu jednu od četiri jednostavne tarife. Svaka od njih uključuje puno besplatnih minuta i SMS poruka za fiksnu cenu. U zavisnosti od ličnih potreba u komunikaciji, korisnik može da se odluči za: 60 minuta i 60 SMS poruka za samo 250,00 dinara mesečno, odnosno za 150 minuta i 150 SMS poruka za svega 500,00 dinara mesečno. Za one kojima je bitno da puno pričaju ponuđeno je 325 minuta i 325 SMS poruka za samo 1000,00 dinara mesečno, odnosno 1500 minuta i 1500 SMS poruka za svega 3000,00 dinara mesečno. To znači da je moguće pozivati bilo koju mrežu u Srbiji, mobilnu ili fiksnu, 24 sata dnevno, za svega 2 dinara po minutu. U cene nije uračunat PDV.

Vipovim postpaid korisnicima će besplatno biti dostupne mnoge potrebne usluge. Na primer, kontrola troškova. Korisnik će posredstvom SMS poruke ili govornog automata dobijati besplatnu informaciju o utrošenim besplatnim minutima i SMS porukama. Vipov Korisnički servis se može pozivati 24 sata dnevno bez nadoknade. Usluga Govorne pošte je takođe besplatna, uključujući i preslušavanje prispelih poziva do kraja godine. Vipovi prepaid korisnici mogu da zadrže svoj 061 broj i da ga jednostavno i bez nadoknade prenesu na postpaid.

Poseban svadbeni poklon za parove koji kažu “Da” 20. oktobra
Vip je pripremio svadbeni poklon za sve bračne parove koji u Srbiji kažu „Da” u subotu, 20. oktobra. Oni će na dar dobiti po jedan postpaid paket, i to bez obaveze plaćanja fiksne mesečne naknade sledeće 2 godine i sa besplatnim mobilnim telefonima - Samsung C520 je poklon za mladu, a Nokia 2626 za mladoženju. Ovi bračni parovi treba do 30. oktobra da se jave Vipovom Korisničkom servisu na 060 1234. Biće potrebno da svoj status potvrde kopijama izvoda iz Matične knjige venčanih i ličnih karti, kao i da obave standardne formalnosti vezane za postpaid usluge.
[ milanonik @ 18.10.2007. 11:29 ] @
VIP je ugasio,vracanje na MTS nam se smesi.Ove tarife su smesne.Obracunavanje razgovora po minutu-cirkus.A tek telefoni......show.....Nokia 8600 Luna oko 550 evra uz paket 325(prtplata 1000,00 din. + PDV).Za one koji nisu upuceni nov telefon u radnji je 520 evra!CCCCCCCCC
[ kosac @ 18.10.2007. 12:13 ] @
A kada ga kupis u nekoj radnji za 520 EUR koliko besplatnih minuta i poruka dobijes?

Citat:
milanonik: VIP je ugasio,vracanje na MTS nam se smesi.Ove tarife su smesne.Obracunavanje razgovora po minutu-cirkus.A tek telefoni......show.....Nokia 8600 Luna oko 550 evra uz paket 325(prtplata 1000,00 din. + PDV).Za one koji nisu upuceni nov telefon u radnji je 520 evra!CCCCCCCCC
[ zzviktor @ 18.10.2007. 17:00 ] @
LOPOVI LOPOVI LOPOVI

MTS I TELENOR SU mali lopovi za VIP.

Svaki zapoceti minut se tarifira kao pun minut i to je strasno lose lose
lose lose lose lose lose lose...
[ zALFex @ 18.10.2007. 17:01 ] @
Nigde jos nije spomenuto tarifiranje po minutu...A i kad pominju cenu minuta od 2 dinara to se verovatno odnosi na Paket 1500,gde se dobija 1500 minuta za 3000 dinara.
I jos nije naglaseno da li ce se minuti i poruke prenositi u sledeci mesec...
[ calexx @ 18.10.2007. 17:08 ] @
Dobiješ isto besplatnih minuta koliko i od vipa, nijedan. Ovih 325 minuta se dobije kada se plati 1000+pdv. Nemam ništa protiv davanja telefona ispod cene koštanja po radnjama, naročito ako je to prilično ispod. Čudno mi je kad se ti isti telefoni nude za više para. Nisam video ponudu vipa ali ako stvarno telefon koji u ranji košta 520 daju za 550 uz obavezni paket od dve godine, onda je ponuda glupa. Nešto slično sam video i kod Telenora, SE W950 kojeg sam planirao da kupim nude za recimo 270 evra uz paket prenesi 125 a taj telefon u radnjama košta ispod 200 evra. Zato sam uzeo mt:s telefon, uz paket mix 500 (koji je isti kao prenesi 125) sam za 130 evra uzeo Nokia 6120 koji je u radnjama 230.
[ zzviktor @ 18.10.2007. 17:21 ] @
Pa ako je mene slagalo tri operatera onda i ja lazem vas pozovite 1234 za
prenosenje nisam pitao a za tarifiranje sam siguran.
[ supica @ 18.10.2007. 17:27 ] @
Pitao i covek mi lepo objasnio. Svi besplatni minuti su skroz besplatni nista se ne naplacuje, cak nema ni uspostave veze. A tarifiranje je kao na pripejdu. Prvi minut zaokruzen, a svaki sledeci na sekunde, a kad izadjes iz besplatnih minuta imas i uspostavu veze.




[ milosmi @ 18.10.2007. 18:51 ] @
E pun mi je k...ac vas sto mislite da su u vipu lopovi,ne volim bre takve sto su za sve nove stvari skepticni.Ni ne shvatate koliko ce te jeftinije pricati sa vipom,ai i koliko znam u mts uj 200 min i 200 poruka kosta 1180 din,a u vipu 325 min i 325 poruka za isti novac i upola niza cena razgovora kada se prekorace besplatni minuti.Da ne pricam o tri sjajna telefona koja se dobijaju uz ovaj paket za 1 dinar.Mislim da su ovde suvisni komentari.Sacekajte da prodje godinu dana,pa cemo videti gde ce biti famozni mts,telenor a gde VIP..........................
[ zzviktor @ 18.10.2007. 19:17 ] @
Asta je tu novo pa karic je ovo radio odavno ne vidim tu neku novost osim
sto ste uveli jos i uspostavu veze na sav ovaj jad i cemer od tarife,
sramota austriska toliko o pricama sperla da ce pojeftiniti i da ce imati
konkurentne cene...

Koga bre vi lazete i ko ko zna malo mobilne komunikacije ce pristati da
plati ceo minut za 10,20,30 sec razgovora u onim paketima koje sam ja gledao
a to su 60 i 150 ste isti kao telenor mts je jeftniniji jer mozete ukljuciti
tarifne dodatke.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.10.2007. 00:03 ] @
Posto je Vip postpaid ponuda objavljena na sajtu www.vipmobile.co.yu Vip postpaid vise nije u nagovestaju, pa bi molio da dalju raspravu nastavite na temi:

http://www.elitesecurity.org/t289861-Vip-mobile-Postpaid-ponuda

Zakljucavam ovu temu.