[ vula @ 16.08.2007. 13:14 ] @
Da li mogu nekako da unesem ili ukucam specijalni znak za taster Enter u Excel polje?
Da li se moze postici efekat novog reda u jednom Excel polju?
Kako se unose specijalni znaci u Excel polja? I da li ih uopste ima? Znaci oni specijalni znaci iz programiranja: \n - novi red, \t - Tab, \a....

Hvala
[ 3okc @ 16.08.2007. 23:16 ] @
Specijalni znaci, tj karakteri, se umeću na isti ili sličan način kao i u Word-u: INSERT / SYMBOL, s tom razlikom da nisu svi na raspolaganju što je i logično; tako npr. ne može se "otkucati" prelom strane ili kolone i tsl. (pa tako ni TAB). —Drugačiji objekti, drugačije i osobine. Spisak raspoloživih specijalnih karaktera se nalazi na pomenutom dijalogu Symbol samo na susednoj kartici.

Ukoliko je pitanje bilo da se "ručno" prelomi tekst unutar ćelije, pošto se pitanje i tako može razumeti, ovo je moguće, za to služi kombinacija ALT+ENTER, dok je kursor u ćeliji, naravno.
[ vula @ 17.08.2007. 07:19 ] @
Da, ALT + ENTER je ono sto je meni trebalo!

Znao sam za Insert -> Symbol ali mi to nije rjesavalo problem. Mislio sam da postoji neki znak ili kombinacija znakova za unos specijalnih znakova kao u programskim jezicima. Npr. \ za C++. \n je kombinacija za novi red.

Hvala puno.

Pozdrav
[ Ivek33 @ 17.08.2007. 10:45 ] @
Citat:
vula: Da, ALT + ENTER je ono sto je meni trebalo!


hmm, i ja sam pročitao pitanje ali je bilo dosta NEJASNO. ;)

no evo još jedna solucija.
isti efekat možeš dobiti tako da dotičnu ćeliju formatiraš za prelamanje teksta
dakle : DTM na ćeliju => Format Cells => Alingment => čekiraj opciju Wrap text

u ovom slučaju će ti se tekst prilagođavati širini stupca a isto tako i red.
btw: pogledaj link OBRADA TEKSTA U ĆELIJI