[ Jagnjeca brigada @ 16.08.2007. 17:34 ] @
Juce kao i ostali moji drugari na 064 mrezi sam dobio SMS reklamu :

"Postovani, obavestavamo Vas da su karte za Davis Cup Srbija -
Australija (Beogradska Arena 21-23.09.) u prodaji na biletarnicama
Arene, Bilet i Ticket servisa"


Kao sender stoji DavisCup ali kada otvorite poruku i kliknete na detalje videcete 064 broj servisnog centra. Zovem korisnicki na 789 gde mi kazu da je to njihova usluga "komercijalni SMS" . Ovo je krajnji bezobrazluk prema korisnicima.



Ko im daje za pravo da budu iznad zakona o oglasavanju?

3.7.Načelo zabrane pojedinačnog oglašavanja ličnim obraćanjem

Član 9.
Oglasna poruka ne može da se uputi pojedinačno određenom licu, ako je ono jasno izrazilo volju da mu se ona ne upućuje.
Zabranjeno je oglašavanje slanjem nenaručene robe, kao i direktnim obraćanjem određenom licu na javnom mestu, osim ako je to lice jasno izrazilo volju da mu se može obratiti i ako je takvo obraćanje u skladu sa ovim zakonom i drugim propisima.

Zabranjeno je oglašavanje slanjem oglasnih poruka putem pozivnih sredstava sa i bez ljudskog posredovanja, putem telefaks uređaja ili elektronskih poruka, bez saglasnosti primaoca oglasne poruke.

[ pisac @ 16.08.2007. 18:00 ] @
A reci mi kolike su kazne propisane za slučaj kršenja?
[ Jagnjeca brigada @ 16.08.2007. 20:01 ] @
Novcanom kaznom od 300.000 do 3.000.000 dinara, imas zakon ovde

http://www.parlament.sr.gov.yu...akoni/2005/1615-05.pdf.lat.zip


da citiram "uza zid i metak u celo" za spam, posto zivimo u banana drzavi cisto sumnjam da ce bilo sta da plate.
[ Tom^Cat @ 16.08.2007. 20:11 ] @
Dobio sam taj sms juce, a cale danas, znaci salju ih u serijama :)

Uzas, a i nije im to prvi put, slali su slicne poruke i ranije, cist spam.
Sto se tice zakona i nekog potencijalnog kaznjavanja mts-a ... ne budete naivni ni da pomisljate na to :)
[ Bik Koji Sedi @ 16.08.2007. 20:59 ] @
Da je svinjarija - jeste, ali možeš da okreneš 789 i kažeš im da ti više ne šalju takve poruke, i tako će i biti.
[ pctel @ 16.08.2007. 21:36 ] @
Cini mi se da sam u korisnickim ugovorima za postpaid vidjao clan kojim se operateru dozvoljava da salje obavestenja korisnicima. Ne znam na sta se pozivaju u slucaju prepaida, ali tako sve vece monopolisticke kompanije smisle neki pravilnik koji vazi za njihove korisnike. Tako sam ja posle poplave u stanu resio da stetu naplatim od Dunav osiguranja (jer godinama placam osiguranje od poplave) ali na moje iznenadjenje obavestili su me da postoji pravilnik po kom se ne nadoknadjuje steta od izlivanja reke, od kise i snega i od pucanja vodovodnih cevi. Tako i mobilni operateri imaju verovatno neki suludi pravilnik koji drze u tajnosti i iznose na videlo kad neko zapreti da ce ih tuziti. Takav pravilnik je pravno nistavan, ali su potrebne godine da se preko naseg efikasnog sudstva to i dokaze.
[ fanfon @ 16.08.2007. 22:03 ] @
I meni je stigla poruka veceras...
[ Jbyn4e @ 16.08.2007. 22:09 ] @
Ljudi, ja vec jednom rekoh - ako imate prepaid karticu (kao ja), onda ste dobili uz nju i ono kartonce u kojem je stajala. Tamo lepo pise da je kartica vlasnistvo mts-a itd itd (ovo je najvaznija stavka), tako da su se oni lepo pravno ogradili - ako zele, mogu da spamuju svoje vlasnistvo koliko god zele, bez ikakvih pravnih posledica. Jedino sto to nervira korisnike, onda lepo nazoves 789, trazis da ti ne salju reklame vise, i tame te stave na neku black listu i to je to, vise ne dobijes reklame...
[ Bik Koji Sedi @ 16.08.2007. 22:23 ] @
To što je kartica vlasništvo MTS-a je pravni osnov da te ganjaju ako uzmeš da čačkaš po njoj, kloniraš itd. Sa SMS-s spamom nema nikakve veze... ono jeste da je naš pravni sistem neefikasan, ali nisu sudije pali s kruške. SMSovi se šalju osobi/korisniku/pretplatniku, a ne "MTS-ovom vlasništvu".
[ misaj @ 16.08.2007. 23:43 ] @
Ljudi AMAN ako vam smeta odjavite se! Ja sam pre par godina to uradio i od tada ni jedne reklame!
[ Emil Ranc @ 17.08.2007. 00:32 ] @
Hmm... ja sam to uradio pre par meseci, i zaista nisam dobijao onaj jukebox i sl. gluposti, kao ni ovo za tenis. Međutim, ipak su mi poslali nešto kad je bio Exit (nešto za arenu, čini mi se)... hteo sam i da ih zovem zbog toga, al' me na kraju mrzelo ;)

Inače, takođe verujem da i u uslovima korišćenja prepaida stoji neka stavka koja ovo reguliše, tj. legalizuje taj spam (ako se ne odjavite).
[ Jagnjeca brigada @ 17.08.2007. 17:07 ] @
Ma ne moze ni jedna stavka u ugovoru da bude jaca od drzavnih zakona tj. 064 mreza ne moze da bude iznad drzave. Drzavni tuzilac treba da reaguje po sluzbenoj duznosti i kazni odgovone za izivljavanje nad 064 korisnicima.

Ovo njihove spamovanje je apsurd, znaci ako imam para mogu da kupujem poslanike, mogu da platim 064 mrezi i da se ona izivljava nad 064 korisnicima sa mojim reklamama.

Izvini molim te, ali ja u ugovoru sa 064 mrezom nisam nigde potpisao da moj telefon bude kanta za njihovo smece tj. da mogu da me uznemiravaju a i zakon o oglasavanju je donet posle par godina od mog potpisivanja ugovora sa 064 mrezom.

[ Jbyn4e @ 17.08.2007. 19:22 ] @
Aman covece.
Oni salju poruku u svojoj mrezi na svoju SIM karticu. To sto je tebi kartica u TVOM telefonu, ne znaci da salju na tvoj telefon, vec na svoju karticu. Drugim recima, salju sami sebi - ako nemas karticu u telefonu, neces ni dobiti poruku. A dobra je volja provajdera da te skine sa liste za slanje, ili da ti uopste ne salje reklamne poruke, u cilju dobrog ponasanja prema korisniku.
Dakle, jedino sto mozes uradi -789 i trazi da te stave na listu za nedobijanje komercijalnih poruka.

Drugo, zelim da znam sta mislis da li PTT krsi isti zakon svojom uslugom "direktne poste". O tome vise procitaj na
http://www.posta.co.yu/uslugeicene/pismonosneusluge.asp
pa deo koji govori o direktnoj posti.
[ broker @ 17.08.2007. 20:20 ] @
Citat:
Bik Koji Sedi: Da je svinjarija - jeste, ali možeš da okreneš 789 i kažeš im da ti više ne šalju takve poruke, i tako će i biti.


Nece. Danas je imeni stigao taj spam, odmah sam okrenuo korisnicki servis, traze da se posalje postom pismeni zahtev i tako neke svinjarije...
[ Jbyn4e @ 17.08.2007. 20:54 ] @
hm, zanimljivo. Mozda je to nesto novo, ja kad sam zvao prosle godine za tatin telefon da mu ne salju poruke, nisam nista morao da saljem. Mozda se promenilo nesto, a ako jeste - to nije dobro...
Uostalom - ako je tako - svi da pisemo email direktoru mts-a, pa ce mozda nesto i da se promeni :)

P.S. Koga zanima - google je pronasao ovo:
http://www.telekom.yu/vesti/profil/Informator/08.pdf
a tu ima zanimljivih telefona i e-mailova...
[ VIDAKOVICV @ 17.08.2007. 22:10 ] @
U ugovoru mozda i pise da ti mogu slati poruke ali samo o promenama vezanim za usluge koje ti pruzaju a ne i reklame. Meni svake sedmice barem jednom dodje od jukeboxa poruka.
[ Bik Koji Sedi @ 17.08.2007. 22:40 ] @
Citat:
Jbyn4e: Aman covece.
Oni salju poruku u svojoj mrezi na svoju SIM karticu. To sto je tebi kartica u TVOM telefonu, ne znaci da salju na tvoj telefon, vec na svoju karticu.


Wow, ti zaista veruješ u to što pišeš? Evo imam jednu SIM karticu u fioci, što na nju ne pošalju neku reklamu? ;)

Mani se više ove izopačene logike. SIM kartica ne može da primi poruku bez MOG telefona, taj telefon će MENI da bipće, i ta poruka je MENI namenjena. Ne poziva se SIM kartica da gleda Davis kup (ili šta je već predmet reklame), nego ja. Konsultuj pravnika, uostalom, reći će ti isto.


Što se traženja da se deaktiviraju reklame, treba samo zvati 789 i biti ledeno ozbiljan i uporan. Ako vrdaju, traži da se registruje reklamacija zbog uznemiravanja (to moraju da učine).

Citat:
Jbyn4e:Drugo, zelim da znam sta mislis da li PTT krsi isti zakon svojom uslugom "direktne poste". O tome vise procitaj na
http://www.posta.co.yu/uslugeicene/pismonosneusluge.asp
pa deo koji govori o direktnoj posti


Rekao bih da ne krši, ali je mnogo toga nejasno. Ako se usluga sastoji u tome da poštar uz normalnu poštu ubacuje i tuđe reklame, to je jedna stvar. Ako pak pošta ide na ime, prezime i adresu, onda se postavlja pitanje kojom se bazom podataka služe. Ja bi po zakonu trebalo da mogu da "jasno izrazim volju" da takvu poštu ne dobijam i od tog trenutka oni krše zakon ako mi je šalju. Samo, kome, kako i gde da "jasno izrazim volju"? :) Zakonodavac je morao da u zakon doda i odredbu da je svaki pružalac ovakvih usluga reklamiranja obavezan da obezbedi pristupačan, jednostavan, jasan i besplatan način da se primaoci pošte (tj. konzumenti reklama) odjave s liste.

Ovako kako je, taj zakon će još dugo biti mrtvo slovo na papiru, što i nije neko čudo, s obzirom na to da je i na zapadu zaštita od ovakvog uznemiravnja jedva da funkcioniše.

[Ovu poruku je menjao Bik Koji Sedi dana 17.08.2007. u 23:56 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 18.08.2007. 08:33 ] @
Pa i poslali su reklamu na tu tvoju karticu u fioci, samo ti nikad nece stici.

Btw. Da li si ti STVARNO konsultovao pravnika? Ako jesi, prenesi sta ti je rekao.

Kako ptt ne krsi zakon:
Citat:

Šta je direktna pošta?
Vrsta pošiljaka, mase do 100 grama, identičnog sadržaja koja se sastoji od reklamnih, marketinških i oglasnih poruka, a adresovane su na najmanje 2.000 različitih adresa.
Vrste direktne pošte
• Adresovana direktna pošta predstavlja najekonomičniji vid neposrednog obraćanja ko risniku uz puno ime i prezime odnosno, naziv i adresu primaoca.

Po istom zakonu na koji se pozivas da mozes "jasno da izrazis volju", koliko sam shvatio - stavis na postansko sanduce da ne zelis da dobijas reklame i to bi trebalo da znaci da si ti "jasno izrazio volju"...
[ momsab @ 18.08.2007. 13:08 ] @
pa,verovatno se podrazumeva da firma koja placa tu uslugu ima saglasnost
ako nema, tuzi se narucilac ne PTT
kad saljes nesto preko poste, ti pises adresu primaoca i tada je posiljka adresovana

barem ovako kontam...
[ Ciprijani @ 18.08.2007. 14:43 ] @
Zasto vam smeta sto ste dobili jednu poruku?? Ne mogu da verujemo oko cega tolika rasprava,dobijes poruku,procitas,obrises i gotovo. Cak mozda i nije lose,moze biti da te zanima to sto ti posalju..
[ momsab @ 18.08.2007. 15:13 ] @
eh,da je samo 1 poruka
nije im prvi a ni poslednji put da tako nesto rade

ja nisam trazio to niti sam video u ugovoru clan u kom pise da ce mi slati takve poruke
najgore od svega, rekli su da su napravili nalog da mi se vise ne salju takve poruke... vidi da im nalog odlicno radi
[ Bik Koji Sedi @ 18.08.2007. 15:58 ] @
Citat:
Jbyn4e:
Btw. Da li si ti STVARNO konsultovao pravnika? Ako jesi, prenesi sta ti je rekao.


Nisam, ali koristim zdrav razum. Uostalom, po zakonu (član 2) "primalac oglasne poruke" jeste "potrošač, korisnik usluga i drugo lice kome je upućena poruka".

Ja sam, dakle, korisnik usluga MTS-a i primalac oglasne poruke, a ne SIM kartica. SIM kartica je samo deo tehnologije koja omogućava komunikaciju između oglašivača i mene. Potpuno je nebitno u čijem je ona vlasništvu.

Pretpostavimo da je Telekom vlasnik mog fisknog telefonskog priključka i da je čak i vlasnik telefonskog aparata (dao mi ga na korišćenje); sutra ako Telekom odluči da se se bavi telemarketingom, reći ćeš da oni samo komuniciraju sa svojim vlasništvom, a ja im se mešam u komunikaciju tako što dižem slušalicu kad telefon zazvoni?

Zaboga.

Citat:
Kako ptt ne krsi zakon:

Po istom zakonu na koji se pozivas da mozes "jasno da izrazis volju", koliko sam shvatio - stavis na postansko sanduce da ne zelis da dobijas reklame i to bi trebalo da znaci da si ti "jasno izrazio volju"...


To bi možda bio jedna način - i dugo sam se nosio mišlju da tako nešto i uradim, dok su me bombardovali onim budalaštima iz "Kancelarije direktora nagrade". Ali, ako je pošta adresirana na moje ime, da li na njoj piše da sadrži reklamni materijal? Ako ne piše, a ja nešto mislim da ne piše, onda bi trebalo da se uzdam u poštarov sud da je to zaista reklama a ne izvod iz banke? Ne, takve stvari se rešavaju drugačije... K'o što već rekoh, pošiljalac mi mora omogućiti da uklonim svoje ime i adresu iz baze podataka i da takva pošta nikad ni ne bude poslata.
[ boccio @ 18.08.2007. 17:32 ] @
Citat:
broker: Nece. Danas je imeni stigao taj spam, odmah sam okrenuo korisnicki servis, traze da se posalje postom pismeni zahtev i tako neke svinjarije...

Isto i meni. Danas sam zvao, i iznervirana kucka mi je samo odbrusila da posaljem faksom zalbu na 011-xxxxxx...

Tehnicki - to jeste neka vrsta unsubscribe-a sa te "nezeljene" liste, ali toliko neefikasna i smorena da naravno da niko nece da se cima da pise zalbe i salje faksom... koja je to stoka, ja nemam reci...
[ Slobodan Milivojevic @ 18.08.2007. 20:17 ] @
Meni je na Telenor broj stigla samo poruka o popustima u roamingu, a ako se ja dobro secam, ugovorom sam pristao da me povremeno obavestavaju o svojim novim uslugama i promocijama. Tako da je to vec druga stvar, ali ni jedan reklamni SMS mi nije stigao za 3 godine koliko koristim njihove usluge.
[ broker @ 18.08.2007. 20:23 ] @
Citat:
boccio: Isto i meni. Danas sam zvao, i iznervirana kucka mi je samo odbrusila da posaljem faksom zalbu na 011-xxxxxx...

Tehnicki - to jeste neka vrsta unsubscribe-a sa te "nezeljene" liste, ali toliko neefikasna i smorena da naravno da niko nece da se cima da pise zalbe i salje faksom... koja je to stoka, ja nemam reci...


Tehnicki jeste ali je protivzakonito. Protivzakonito je slati oglasne poruke ako primalac nije eksplicitno unapred dao odobrenje za to.
[ Jbyn4e @ 19.08.2007. 09:14 ] @
Citat:

Nisam, ali koristim zdrav razum. Uostalom, po zakonu (član 2) "primalac oglasne poruke" jeste "potrošač, korisnik usluga i drugo lice kome je upućena poruka".
Ja sam, dakle, korisnik usluga MTS-a i primalac oglasne poruke, a ne SIM kartica. SIM kartica je samo deo tehnologije koja omogućava komunikaciju između oglašivača i mene. Potpuno je nebitno u čijem je ona vlasništvu.

Hm, kad tako pogledas, potpuno si u pravu. Uopste nisam bio svestan tog clana. Mada bi bilo dobro videti negde online taj famozni "ugovor" od mts-a, pa da vidimo sta tamo pise. Mozda pise da ti pristajes da dobijas reklamne poruke od trece strane preko njih. Ima li neko ugovor, pa da skenira?

Citat:

Pretpostavimo da je Telekom vlasnik mog fisknog telefonskog priključka i da je čak i vlasnik telefonskog aparata (dao mi ga na korišćenje); sutra ako Telekom odluči da se se bavi telemarketingom, reći ćeš da oni samo komuniciraju sa svojim vlasništvom, a ja im se mešam u komunikaciju tako što dižem slušalicu kad telefon zazvoni?

Opet, zavisi kako je definisan ugovor koji si potpisao prilikom dobijanja tel. prikljucka...

Citat:
To bi možda bio jedna način - i dugo sam se nosio mišlju da tako nešto i uradim, dok su me bombardovali onim budalaštima iz "Kancelarije direktora nagrade". Ali, ako je pošta adresirana na moje ime, da li na njoj piše da sadrži reklamni materijal? Ako ne piše, a ja nešto mislim da ne piše, onda bi trebalo da se

Ako ne pise, naznacio si da neces reklame, a dobijes posiljku, onda ti to daje pravo da tuzis doticne.. valjda. Doduse kakvi su sudovi kod nas, verovatno nista ne bi postigli...

Stoji i brokerova konstatacija, osim ukoliko u nekom ugovoru (mozda kupovinom prepaid kartice automatski prihvatas nekakav ugovor, ko ce ga znati?) ne pise da ti pristajes na primanje reklama...
[ Catch 22 @ 19.08.2007. 13:11 ] @
Strašno! Isfrustrirali su 25 korisnika (toliko ima komentara pre ovog), a ostalih par miliona je prosto odmah obrisalo nezanimljivu poruku i zaboravilo istog časa da im je neko "ugrozio privatnost".
[ preki @ 19.08.2007. 13:21 ] @
Citat:
Hm, kad tako pogledas, potpuno si u pravu. Uopste nisam bio svestan tog clana. Mada bi bilo dobro videti negde online taj famozni "ugovor" od mts-a, pa da vidimo sta tamo pise. Mozda pise da ti pristajes da dobijas reklamne poruke od trece strane preko njih. Ima li neko ugovor, pa da skenira?


Ako sam dobro pregledao ugovor (a nadam se da jesam), nigde se ne pominju reklamne poruke, ni od Telekoma ni preko Telekoma. Sta vise, ne spominju se ni poruke o pogodnostima operatera.
[ pisac @ 19.08.2007. 14:23 ] @
Citat:
Catch 22: Strašno! Isfrustrirali su 25 korisnika (toliko ima komentara pre ovog), a ostalih par miliona je prosto odmah obrisalo nezanimljivu poruku i zaboravilo istog časa da im je neko "ugrozio privatnost".


Da li isto smatraš i za spam (od bilo koga) koji stiže mailom?

Zver se ubija dok je slaba (tj. mlada), a kad poraste, pa počne dnevno da ti stiže preko desetak SMS gluposti od raznoraznih firmi, tada je kasno, jer nećeš ni stići sve da ih tužiš. Tako je i SPAM postao ono što jeste: svi su ga ignorisali (i brisali) dok nije zasta postao velika smetnja.
[ Jbyn4e @ 19.08.2007. 14:23 ] @
Citat:
Catch 22: Strašno! Isfrustrirali su 25 korisnika (toliko ima komentara pre ovog), a ostalih par miliona je prosto odmah obrisalo nezanimljivu poruku i zaboravilo istog časa da im je neko "ugrozio privatnost".

Kvaka, onih par miliona mozda:
a) ne koristi internet
b) ne posecuje ES
c) ne zna za zakon o oglasavanju, pa nema pojma ni da je to krsenje zakona
d) nije ih briga ako dobijaju nezeljene poruke

Ovde je rec da nekima smeta (ja sam licno samo brisao, ali je malo "nezgodno" kad ti poruka stigne u 3 ujutro, moras priznati)... i to nekima koji znaju sta dobijaju. Tako da tvoja konstatacija ne stoji.
[ Jagnjeca brigada @ 19.08.2007. 21:04 ] @
Ja nisam nigde potisao da budem njihov sendvic men za reklame ili njihovo pokretni svetletci billbord, SIM kartica ne sluzi za reklame, a i nigde nisam trazio da mi ukljuce tu njihovu "uslugu" "komercijalni SMS". To je cisto uznemiravanje, meni cak svera interesovanja nije DejvisKup, sta je sledece TOP SHOP putem SMS poruka korisnicima 064 mreze.

Kada se budem obogatio, ima da platim 064 mrezi da sve ove koji podrzavaju spamovanje, da ih svaki dan zeke sa reklamama. Sta me briga, ima se, moze se, sto da vas ne zekim sa sms porukama, ne moze mi niko nista a posteno cu da platim 064 mrezi da vas zeki :).

Inace, zvao sam 789 da mi iskluce kako oni zovu kulturno spamovanje "komercijani sms", trazili mi ime i prezime, trazili mi maticni broj i jos broj licne karte. Samo sto mi nisu tazili licno da dodjem, cisto maltretiranje. Sto tu "uslugu" nisu predstavili na sajtu, pa oni koji hoce da budu njihove porkretne svetlece reklame neka traze da im se ukljuci naknadno i to da im se plati kao sto se placa u inostranstvu.


Neka mi samo posalju jos jedno takvo s*****, odmah cu da angazujem advokata (a sutra idem u njihovo predstavnistvo da trazim crno na belo da sam trazio da mi iskluce "komercijalni SMS" ) i prelazim na drugu mrezu sa njihovim brojem


http://www.internodium.org/node/2861


a i to ce uskoro biti moguce. Sto da trpim njihovo izivljavanje?



PS A to sto su lazirali posiljaoca tu tek mogu da odgovaraju opet po zakonu za lazno predstavljanje.


[ momsab @ 19.08.2007. 22:35 ] @
sto da angazujes advokata? prijavis trzisnoj inspekciji...
[ Catch 22 @ 20.08.2007. 02:28 ] @
Citat:
Jbyn4e: Kvaka, onih par miliona mozda:
a) ne koristi internet
b) ne posecuje ES
c) ne zna za zakon o oglasavanju, pa nema pojma ni da je to krsenje zakona
d) nije ih briga ako dobijaju nezeljene poruke

Ovde je rec da nekima smeta (ja sam licno samo brisao, ali je malo "nezgodno" kad ti poruka stigne u 3 ujutro, moras priznati)... i to nekima koji znaju sta dobijaju. Tako da tvoja konstatacija ne stoji.

Nisi me dobro shvatio, hteo sam da kažem da je 30-ak glasova protiv - "mršava" reakcija posle nekoliko dana, naspram onih par miliona koji su sve odmah zaboravili... (kao i poruke za "Moj halo ton", "Džuboks - obradujte nekog" i slična, povremena sranja)
[ Jagnjeca brigada @ 20.08.2007. 20:17 ] @
Citat:
Catch 22: Strašno! Isfrustrirali su 25 korisnika (toliko ima komentara pre ovog), a ostalih par miliona je prosto odmah obrisalo nezanimljivu poruku i zaboravilo istog časa da im je neko "ugrozio privatnost".



Zasto su je samo obrisali tj. bacili u smece (ali sigurno nije nesto lepo cim su je obrisali)? Mozda i ostalima ta poruka smeta ali ne znaju kome da se obrate jer je laziran posiljaoc i nema na dnu poruke nesto tipa kako se odjaviti.

Da li je to parcence plastike koja se zove SIM kartica, moje ili nije, ne zanima me, moj je broj telefona i telefon u koji je stavljam i ja odgovaram za to kao sto oni treba da odgovaraju po zakonu za poslovanje tj. postuju zakone zemlje gde posluju. Ako cemo tom analogijom, stan u kome zivim je moj ali zemljiste na kom je izgradjen nije sada ce po tebi da ispadne da nemam ni stan.

Da li ti dajes svoj broj telefona svima ili samo osobama sa kojim zelis da budes u kontaktu tj. da li ti sam biras kome zelis dati svoj broj, a kome ne? Odakle njima pravo da moj broj daju "DejvisKupu" (tako su se potpisali). Ne secam se da sam nekome dao broj ko ima veze sa Dejvis Kupom a ljudi koji me znaju, znaju da me ta oblast ne zanima. Pa mi reci kada sam ja to dozvolio kompaniji mt:s da mi salje ovakve poruke tj. ugrozava moju privatnost? I koji to nihov clan u ugovoru moze biti iznad drzavnih zakona, molim te naveti ga?

A najvise volim kada mi ovakvo smece od poruke stigne u jutru do spavam ili kada sam na sastanku a tek sto volim da mi stigne za vreme popodnevnog odmora, to tek ne mogu da ti opisem...
[ Catch 22 @ 21.08.2007. 03:01 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Da li je to parcence plastike koja se zove SIM kartica, moje ili nije, ne zanima me, moj je broj telefona i telefon u koji je stavljam i ja odgovaram za to...


Ovaj, kako da ti kažem, ni broj telefona (kućnog, mobilnog) nije tvoj... od svih pobrojanih stvari, samo je telefon (aparat) tvoj (ako i njega nisi kupio na ugovor, koji ti još nije istekao...)

Da si pročitao komentar iznad tvog ne bi penio na mene... ne radim ja u mt:s-u (zapravo trenutno ne radim nigde, tražim posao...)
[ Jbyn4e @ 21.08.2007. 07:37 ] @
Alo jagnjetino :)

Kad si vec toliko isfrustiran (ocigledno mnogo vise od svih nas zajedno), sto im lepo ne pises mail da ti objasne to? Ili ih zovi na korisnicki servis, ili zovi direktora licno, ionako sam ostavio link do pdf-a gde imas i njegov telefon i e-mail...
http://www.elitesecurity.org/p1672610

Sto se tice njihovog nekog clana, ako je definisano u nekom ugovoru da ti pristajes kupovinom kartice da dobijas obavestenja i reklame od njih i trece strane, onda je taj clan ne iznad zakona, vec u skladu sa zakonom. Mada me to malo podseca na autostoperski vodic kroz galaksiju, gde se covek buni sto hoce da mu sruse kucu, a on tvrdi da nemaju pravo na to. Oni mu kazu da su planovi bili javno izlozeni i svako je mogao da stavi primedbu, sto to nije ucinio - a pritom ovaj nije ni znao za to. Slicna posle situacija sa vogonima i zemljom... ali to je neka druga prica..

P.S. Sto se tice stana i nemanja stana - ne moze da ispadne da nemas stan. Stan imas, ali zemljiste nemas :) Tako da ako drzava resi da kroz tvoj stan ide autoput jednog dana, onda ti lepo otkupe stan, jer je na njihovoj zemlji (jer nisi vlasnik zemljista). Ili ti daju drugi stan na drugom mestu njihovog zemljista... I ti tu nista ne mozes...
[ Ivan Dimkovic @ 21.08.2007. 10:07 ] @
Citat:
Catch 22
Strašno! Isfrustrirali su 25 korisnika (toliko ima komentara pre ovog), a ostalih par miliona je prosto odmah obrisalo nezanimljivu poruku i zaboravilo istog časa da im je neko "ugrozio privatnost".


Vidi... meni moj telefon isto "zvoni" kad primi i poslovni mail/SMS i kada bi primio nesto tako imbecilno kao sto je reklama - zasto bih se ja cimao da proveravam sta je stiglo zbog nekih reklama koje jos pune memoriju telefona?

Pazi, za 5 godina koriscenja Vodafone mreze u EU mi je mozda stiglo 5-6 obavestenja o njihovim servisima i nikad nista drugo a kamo li komercijalne prirode. Naravno nista nisam iskljucivao ili opt-out-ovao... verovato zato sto znaju sta bi sledilo posle.

Da mi neko salje reklame kao sto to MTS pilicari rade u Srbiji (a znam, zato sto moja keva koristi MTS pa me cesto zove da joj pomognem da obrise memoriju!!!!), vrlo verovatno bih iz cistog cefa podneo tuzbu protiv skotova i iscimao poznanstva da to objavi par novina.

Naravno, zaboravili bi na mene kao korisnika.

Citat:
Jbyn4e
Sto se tice njihovog nekog clana, ako je definisano u nekom ugovoru da ti pristajes kupovinom kartice da dobijas obavestenja i reklame od njih i trece strane, onda je taj clan ne iznad zakona, vec u skladu sa zakonom.


Da li neko ima trenutni ugovor koji je validan pa da ga skenira? Bas bih voleo da vidim taj clan ;-)
[ Catch 22 @ 21.08.2007. 10:47 ] @
Ovo je još strašnije! Spam poruka, koja je stigla na moj telefon strašno nervira nekog ko uopšte nema mts karticu!

Opet, vidi ovo: http://www.elitesecurity.org/p1674568
[ Joker @ 21.08.2007. 10:48 ] @
I koji ugovor je za prepaid koji je kupljen u trafici ili u poslovnici MTS-a ?
[ Catch 22 @ 21.08.2007. 15:34 ] @
Upravo sam dobio sa Super Sound Mreže na svoj prepaid 062 broj sledeću SMS poruku:
Citat:
Telenor
Postovani, letnja roming kampanja traje jos 9 dana.
Izaberite Promonte i iskoristite sve prednosti Telenor roaminga u Crnoj Gori.
Vas Telenor


Pošto sam zadnji put bio u CG 1967. godine i ne verujem da ću ikada više ići tamo, molim vas za savet - kako da reagujem na ovu poruku (nije prva koju sam od njih dobio ovog leta)?
Jel to oni mene nagovaraju da letujem u CG?
Da li da se sad iznerviram i nazovem korisnički centar, pa da mi još naplate i poziv...
U velikoj sam nedoumici, posavetujte me molim.
[ momsab @ 21.08.2007. 15:57 ] @
prijavi trzisnoj inspekciji
[ evolution @ 21.08.2007. 18:29 ] @
Citat:
Catch 22: Upravo sam dobio sa Super Sound Mreže na svoj prepaid 062 broj sledeću SMS poruku:


Pošto sam zadnji put bio u CG 1967. godine i ne verujem da ću ikada više ići tamo, molim vas za savet - kako da reagujem na ovu poruku (nije prva koju sam od njih dobio ovog leta)?
Jel to oni mene nagovaraju da letujem u CG?
Da li da se sad iznerviram i nazovem korisnički centar, pa da mi još naplate i poziv...
U velikoj sam nedoumici, posavetujte me molim.


Ne, mozes da odes na Portal, deo Licni podaci-Izmena podataka, i izaberes pored opcije "Da li ste saglasni da preko SMSa dobijate obaveštenja o aktuelnoj prodajnoj ponudi Telenora (telefoni, usluge itd):" Ne kao odgovor, i cela stvar je zavrsena, bez cekanja operatera, ostavljanja licnih podataka, naplacivanja poziva ili slicno.
[ Catch 22 @ 22.08.2007. 02:10 ] @
@djuice: Ma znam ja to... da li je moguce da si moju poruku bas ozbiljno shvatio. Izgleda da gutas svaki zabaceni mamac... ili mozda dobijas neku kintu, po komentaru u korist Telenora (!??)

PS
Ozbiljni deo moje poruke je da sam stvarno dobio navedeni, nezeljeni SMS od Telenora, kao i onaj da sam u CG zadnji put bio 1967.
[ evolution @ 22.08.2007. 09:19 ] @
Sam si rekao da je nezeljen, naveo da to ozbiljno mislis, ja sam ti predlozio resenje da se otarasis takvih SMS poruka, ne vidim sta je tu sporno... i koji je smisao tvoje poruke, ako nije taj.
[ Catch 22 @ 22.08.2007. 23:39 ] @
Danas ista poruka stigla mojim prijateljima, koji ne koriste internet i ne znaju šta je to "portal".
Takođe, nisu godinama bili u CG, niti nameravaju da idu tamo...
[ Jagnjeca brigada @ 24.08.2007. 17:25 ] @
Citat:
Joker: I koji ugovor je za prepaid koji je kupljen u trafici ili u poslovnici MTS-a ?


Hoces da kazes da zakon o oglasavanju za njih vazi a za nas koji smo potpisali postpaid ugovor ne vazi?

3.7.Načelo zabrane pojedinačnog oglašavanja ličnim obraćanjem

Član 9.
Oglasna poruka ne može da se uputi pojedinačno određenom licu, ako je ono jasno izrazilo volju da mu se ona ne upućuje.
Zabranjeno je oglašavanje slanjem nenaručene robe, kao i direktnim obraćanjem određenom licu na javnom mestu, osim ako je to lice jasno izrazilo volju da mu se može obratiti i ako je takvo obraćanje u skladu sa ovim zakonom i drugim propisima.

Zabranjeno je oglašavanje slanjem oglasnih poruka putem pozivnih sredstava sa i bez ljudskog posredovanja, putem telefaks uređaja ili elektronskih poruka, bez saglasnosti primaoca oglasne poruke.


[ Joker @ 24.08.2007. 17:53 ] @
Nisam hteo da kazem da za pripejd ne vazi a za postpejd da, nego da postpejd ima ugovor koji moze da procita i da vidi sta je u njemu a pripejd nema. A zakon naravno vazi za sve, e sad ko treba da ga sprovodi i da li ga sprovodi ....

[Ovu poruku je menjao Joker dana 24.08.2007. u 20:49 GMT+1]
[ VIDAKOVICV @ 09.09.2007. 12:13 ] @
meni je opet stigla, sada od FS Srbije
[ Joker @ 09.09.2007. 12:39 ] @
I meni, pa sam nazavao korisnički servis i pitao da li ja dobijam neke pare na račun čitanjem tih njihovih spam sms-ova, pošto su mi rekli da ne, zamolio sam ih da me skinu sa spam liste. Rekli su mi da više neću dobijati te poruke, videćemo.
[ evolution @ 11.09.2007. 22:31 ] @
Zanimljivo, mt:s pokrece i WAP marketing.



http://www.mtsmondo.com/marketing.php
[ Jagnjeca brigada @ 17.09.2008. 20:00 ] @
Citat:
JokerRekli su mi da više neću dobijati te poruke, videćemo.


I meni su to rekli pa nisu ispostvali. Pre neki dan mi je stiglo (i ako sam rekao da necu):

"Budi i ti MMS umetnik. Posalji MMS na 5565 i mozes da osvojis Samsung G810. Vise informacija na www.mondozoom.com. Cena poruke je 5 dinara bez PDV-a."

tako da se sad osecam kao SILOVANI KORISNIK !!!!


:(
[ owim @ 18.09.2008. 03:02 ] @
Nisam dobio tu poruku ni na prepaid, ni na postpaid, ni na biz broju. Svuda sam otkazao SMS spam. Izgleda da deluje! Woo hoo! :)