[ sovabass @ 18.08.2007. 14:15 ] @
| Razmisljam neko vrijeme o primjeni BI u radu lokalne uprave pa me zanimaju vasa misljenja o tome.Problem je sto ne radim u takvoj ustanovi te ne poznajem procese i realne potrebe za BI.
1.Da li se neko sretao sa primjenom tehnologija poslovne inteligencije (Business intelligence - data warehouse,OLAP,DSS) u radu javne uprave i da li bi one uopste mogle naci primjenu u toj oblasti ?
2.Pod primjenom BI u radu uprave mislim na prikupljanje podataka nastalih iz svih kontaktnih tacaka gradjana sa upravom (Call centar,m-phone,info kiosk,sajt itd),te analizu ovih podataka i kreiranje politike razvoja e-servisa i usluga zasnovanoj na realnim potrebama gradjana.Da li ovo zvuci kao glupost?
3.Imaju li institucije lokalne uprave potrebe za personalizacijom odnosa sa gradjanima tj. poznavanje svakog e-gradjanina "u glavu" i prilagodjavanju servisa prema pojedinacnim potrebama?(CRM u e-upravi).
Hvala! |
[ gorancir @ 20.08.2007. 23:33 ] @
To je odlična ideja i veliki projekat! Problem je u tome što u Srbiji svaka opština i svaka institucija ima neki svoj sistem rada, što ništa nije sistematizovano i definisano. Jedan moj kolega je hteo da ugradi nešto kao e-govornicu (ne znam kako da je krstim) sa touch screen monitorom za izdavanje izvoda, sa mapog grada i mnogim korisnim informacijama, sve što se radi u opštinama, sudovima i sl.
Međutim, taj projekat košta tako da nije naišao na razumevanje lokalne vlasti.
Ja duboko verujem da je e-government prava stvar i da se treba posvetiti tom projektu...
Doćiće vreme da to bude obaveza a ne privilegija!
Drugi projekat: jedinsveni zdravstveni e-kartoni (široka primena: državne i privatne bolnice i klinike, stomatološke ordinacije)
Treći projekat: jedinstveni sistem e-dnevnika (osnovne i srednje škole, fakulteti i sl.)
[Ovu poruku je menjao gorancir dana 21.08.2007. u 22:41 GMT+1]
Copyright (C) 2001-2025 by www.elitesecurity.org. All rights reserved.