[ extramedia @ 18.08.2007. 17:42 ] @
Ne mogu da verujem koliko su se ljudi 'nalozili' na PR. Cemu?

Ok, PR jeste bitan, ali ni priblizno bitan koliko npr anchor text, page title stranice koja daje link, url sa koga ide link kao i raspored linkova.


Dokaz: Otkucajte frazu 'web design' u googlu... konkurencija.. sitnica.. nesto preko MILIJARDE.
Uporedite PR prvih 10 sajtova... nisu bash poredjani opadajucim nizom, zar ne?

Ajd ako josh neko ima nesto da doda/kaze/objasni da se malo caskamo na ovu temu
[ bsaric @ 19.08.2007. 10:28 ] @
Slažem se i vjerojatno većina ovdje koja prati duže vrijeme ovaj ili bilo koji strani seo forum. Najviše mi je čudno što se po blogovima koji tu i tamo dotaknu temu Google PageRanka daju takvi banalni opisi i krive informacije tipa da se stranice rangiraju prema PR, ili da stranica sa višim PR ima veću posjećenost, veći broj klikova i slično. Ima jako puno krivih navoda, al kaj možeš, ništa :)

Inače nema potrebe uspoređivat rezultate, dovoljno je pročitati tekstove od strane Matt Cuttsa i par drugih ljudi iz Googlea gdje se jasno to potvrđuju te stvari.

Sa druge stranice PR je nužan uvjet za rejting, h1 recimo nije, bez njega se da, ali ako nema dosta PRa, nema indeksiranja, time ni rejtinga, nema ni dubokog indeksa, nema ni rejtinga za unutarnje stranice, nema ni glavnog indeksa za te stranice već su sve u supplementalu, itd. Kad se tako gleda PR je itekako važan.
[ icemann @ 21.08.2007. 03:38 ] @
Svaka cast jos jednom bsaric ti meni dodjes kao SEOwiki :D
[ nocom @ 24.08.2007. 13:43 ] @
PR sajta je bitan ukoliko stavljate reklame vise ce vam platiti i obicno ako imate visok PR kod Google-a imate i pristojan kod Alexe sto opet odredjuje cene gornjih.Stranice koje su kod Google-a visoko kotirane kao sto je receno gore imaju prioritet kod G tako da 1 link kosta za: PR5: 10-20$/month; PR6: 20-40$/month; PR7: 50-150$/month; PR8: 150$-250$/month pa sad razmislite zasto je bitan PR(link na ovim stranicama podize vas PR i samim tim i posetu).

Inace osim PR za sajt imamo i pr sajta za dati keyword a to je npr : http://www.google.com/search?c...m=50&ie=utf-8&oe=utf-8
gde imamo za rec aukcija 577,000 rezultata gde je apsolutno nebitno koje sta i koji je PR zato sto obicno korisnici obavezno klikcu na prvih 10 linka a svi ostali imaju manju posetu -znaci ako ste za neki normalan keyword u prvih 10 imate veci broj unikatnih poseta i u tom slucaju ako je prodaja magle dobro odradjena onda i subdomain kao r-aukcija.orgfree.com moze da bude na drugom mestu (mesec dana je bila i prva)

Znaci ako hocete posetioce mozete da :cekate dok ih skupite (pod uslovom da niko ne pravi istu tematiku sajta i niko nezna da uradi SEO i marketing )
--- morate da platite ili linkove na PR6-8 ili
---da platite da vam se odradi SEO i marketing i to iskljucivo white metodom

Naravno uvek postoje varijacije s obzirom da je internet vrlo dinamican proteklih godina ali je u sustini ovako ( po meni, ako mogu da imam svoje misljenje)

Niko se inace ne lozi ,ovo su gore cinjenice i zbog ovoga gore ozbiljni sajtovi placaju za keyword compet. od 800 000 od 300$ do 500$ da dodju na prvih deset cime otplate samo na Google AdSense te pare za prva 2 meseca.( naravno ko hoce moze da kupi PR 8 Links from Google.com Only $1995 http://www.marketingpilgrim.co...-from-googlecom-only-1995.html )

Toliko od mene
Pozdrav svima


UPS:zaboravio $
[ ||NeX|| @ 29.08.2007. 11:58 ] @
Svako ko je iskusan nece kupiti link samo radi PR-a, a kamo li na stranicama koje prodaju javno linkove.

ps. Google je ovih dana prodaju i kupovinu linkova markirao kao los SEO potez