[ Conica @ 22.08.2003. 14:48 ] @
postupak:
1. distributer se uloguje na stranicu - server generise xml sa kategorijama proizvoda i specifikacijama. javascript generise potrebne select boxove i stranica se prikaze.
2. distributer odabere kategoriju proizvoda - prikaze mu se generisana forma sa specifikacijama koje moze a ne mora da odabere i "klikne" na dugme za prikaz trazenih proizvoda
3. server generise spisak proizvoda i ispise ih u obliku forme (neka polja su editabilna) - serverska kontrola
4. distributer popuni polja koliko proizvoda zeli da naruci i/ili rezervise i "klikne" na dugme za prenos odabranih proizvoda u narudzbenicu koja je na fizicki na istoj stranici kao i prethodno navedeni moduli

problem:
5. potrebno mi je da se datim "klikom" podaci prenesu u neki postojani objekat smesten na klijentu, koji ce da cuva i prikazuje podatke i nakon ponovljenog odabira nove kategorije proizvoda - citaj "posle refresha strane", sve dok se svi podaci - cela narudzbenica - ne posalju na server i smeste u bazu

HOW! ako generisem xml na page load, on ce se isprazniti i "regenerisati" (kakva luda upotreba izraza :O). Napomena: sve se desava na fizicki istoj strani.

cheers
Cony
[ alex @ 22.08.2003. 15:16 ] @
Ono sto tebi treba su sessions (sesije) - njih podrzava vecina (ako ne i svi) server-side skript jezici - Perl, PHP, Java, Python, itd.

Znaci, kada korisnik odabere na tvojoj stranici sve sta mu treba i klikne na neko dugme da to prebaci u narudzbenicu svi podaci se smestaju u sesiju koja se cuva na serveru (dok na klijentovoj strani se cuva ID sesije) i iz sesije se cita i popunjava narudzbenica.

[ Conica @ 22.08.2003. 15:43 ] @
da da, to znam...ali meni treba neki klijentski objekat da se strana ne bi refreshovala....
[ -zombie- @ 22.08.2003. 18:38 ] @
ček, znači tebi treba client-side persistance?


elem, to se obično ovako rešava. umesto tvoje obične stranice, otvoriš dva frejma. jedan 100%, a drugi nevidljivi (visina/širina 0 ili 1px).

u tom drugom frejmu pohranjuješ podatke, i čitaš podatke iz njega pošto on ima svoj memoriski prostor. znači podaci u njemu ostaju i kada se drugi frejm refrešuje..


nadam se da sam dobro objasnio.. ako nisam, viči ;)
[ alex @ 22.08.2003. 19:19 ] @
Mozda je najzgodnije resenje da narudzbenica bude u posebnom frame-u (ili bolje iframe-u), pa da se ona refresh-uje kad god se klikne na dugme.