[ mitarbosnjak @ 19.08.2007. 13:48 ] @
Pre par dana sam kupio telefon preko Telenora. U pitanj je model Nokia 6233. Kada sam hteo da u njega stavim drugu karticu (61, 64) trazio mi je SIFRU ZA OGRANICAVANJE! Zvao sam Korisnicki servis 9863 i rekli su mi da se telefon 2 godine, koliko sam pod ugovorom, ne moze koristiti sa karticama koje nisu Telenorove. Ne znam cemu to jer sam ja pod ugovornom obavezom.
Drug je uzeo fon SE 510i pre godinu dana i radi mu sa bilo kojom karticom, a isto ga je uzeo preko Telenora na 24 meseca.
U servisu su mi rekli da se to moze srediti za 40 eura i da nije stvar jednostavna, tj. da nije fora samo ukucati sifru za ogranicavanje.

Ako neko zna nesto vise o ovome neka pise...
[ pisac @ 19.08.2007. 14:14 ] @
Ukoliko ti u ugovoru koji si potpisao nigde ne piše da će telefon biti ograničen samo za njihovu mrežu, tržišna inspekcija bez problema rešava takve situacije.

Samo otcepi neki Telenorov oglas preko cele strane iz novina, o džinovskoj ponudi, na kome naravno nigde nije navedeno da će telefon biti zaključan na njihovu mrežu. Zatim iskopiraj svoj ugovor, i napiši žalbu zbog prodaje neispravnog uredjaja (koji ne radi sa svim karticama) od strane Telenora, u kojoj zahtevaj da tvoj uredjaj "poprave" ili ti daju "nov" koji je "ispravan" (tj. koji radi isto kao što bi radio uredjaj kupljen redovno u prodavnici). Onda odi u 27.marta 41-43 (tamo gde je Geodetski Zavod, Sekretarijat za urbanizam, i slično, blizu bazena Tašmajdan) i predaj im žalbu zajedno sa tim oglasom koji si otepio, i sa kopijom ugovora.

Za jedno desetak dana će te kontaktirati neko iz tržišne inspekcije direktno dok se nalazi u Telenoru, i problem će verovatno biti rešen ubrzo. Pri tome insistiraj na tome da nećeš da raskineš ugovor (ako ti to ponude) već da hoćeš da dobiješ ispravan telefon.
[ evolution @ 19.08.2007. 17:00 ] @
Svi telefoni iz Dzinovskog izbora su zakljucani. Na web stranici, ispod svakog telefona pojedinacno nalazi se informacija "Uređaj radi isključivo sa Telenor SIM karticom." Pre godinu dana ta informacija nije se tu nalazila.

Sad se vracamo na ono da se treba prvo informisati o svim uslovima, pa onda odluciti na kupovinu telefona.
[ pisac @ 19.08.2007. 20:40 ] @
Ja posedujem reklamu iz novina (preko cele strane) na kojoj to nije navedeno. Reklama je od pre par nedelja. Potpuno je nebitno što na sajtu postoji ta informacija, kada na ovoj reklami ne postoji. Tu informaciju takodje niko usmeno ne pominje prilikom sklapanja ugovora, a takodje nigde u ugovoru ništa ne piše o tome. Situacija je sasvim jasna i čista: kupci su prevareni, i sa punim pravom mogu da traže da im se da "ispravan" telefon.

I ja svima savetujem da idu ovim putem koji sam naveo. Sigurno dobijaju.
[ VIDAKOVICV @ 20.08.2007. 15:08 ] @
VIP je telefone koje je delio u nagradnoj igri zakljucao na svoju mrezu.
[ calexx @ 20.08.2007. 20:37 ] @
Ne mogu u reklami da pišu svi detalji koji su u ugovoru. Jedino ako ni u ugovoru ne piše ništa o tome inače je samo gubljenje vremena i traženje dlake u telefonu.
[ Catch 22 @ 21.08.2007. 03:31 ] @
Mislim da skoro svi evropski (verovatno i svetski) operateri, telefone kupljene kod njih uz povlastice, zaključavaju na svoju mrežu. A posebno one skuplje modele. Dakle ništa neobično, reklo bi se da je to pravilo u belom svetu.
U zemlji Srbiji je 80% telefona stiglo sa inostranih mreža, koji onda "otključani" idu u prodaju kao novi.
Otključavanje, uglavnom košta 5 - 10 evra, osim za neke posebne modele gde ta cifra može da bude i do 20 puta veća (!!???!!!)
Nevolja je što se pod "otključavanjem" ponekad podrazumevaju i vrlo radikalni metodi sakaćenja samog hardvera telefona, koji se posle prodaje kao "nov uz garanciju". Nisu retki slučajevi da se ovakvi "novi" telefoni, bez ikakvog vidljivog razloga čudno ponašaju prilikom upotrebe (gase se bez razloga, gube podatke, koče se u radu, ne dozvoljavaju podešavanje naprednih funkcija, ne radi im wap, MMS, email, internet...)
Nisu svi telefoni naših operatera zaključani, ponekad se desi da ovo "zaborave" da urade (što se inače dešava i u pomenutom belom svetu).
Što se tiče pravne strane, jedini je merodavan potpisani ugovor, a reklame na TV-u i u novinama su postale k'o taraba: "Piše svašta, a nije..."

PS
@mitarbosnjak: Ako taj tvoj servis otključava 6233 za 40 evra, pošalji mi molim te njihovu adresu, jer je za taj model cena otključavanja još uvek 80 - 100 evra (!!!!????)
[ mitarbosnjak @ 21.08.2007. 12:07 ] @
Procitao sam ugovor i nigde ne pise da telefon mogu koristiti samo sa Telenorovom karticom.
Sto se tice dekodiranja telefona znam firmu koja to radi za 60 eura za ovaj model, a cene se razlikuju od modela do modela. Za slabije modele ide od 5 eura.
Ako nekog zanima broj firme neka se mi se obrati putem maila, a on je [email protected]

ps Kako sam bio naivan, Ja sam mislio da se samo ukuca sifra i fon sljaka na bilo kojoj kartici.
[ Catch 22 @ 21.08.2007. 15:40 ] @
Citat:
mitarbosnjak:...
ps Kako sam bio naivan, Ja sam mislio da se samo ukuca sifra i fon sljaka na bilo kojoj kartici.

Pa... bio si naivan, ali sad više nisi...
Čujem od servisera, koji otključavaju telefone sa stranih mreža, da su neki slučajevi domaćih, zaključanih telefona još uvek nerešivi!
[ uglavnom_bezopasni @ 22.08.2007. 10:04 ] @
U suštini legalan način otključavanja i jeste ukucavanje 1 do 5 šifara (zavisi šta su sve zaključali), kad ti istekne ugovor, tako se bar radi u britaniji... Na netu ima i da se kupe kompletne šifre za određene mreže, i onda nema puno bajanja oko dekodiranja, meni su ovde tražili 70 evra da "dekodiraju" nokiu 6680 i nije bilo garancije da će uspeti i da se neće opet zaključati, kao što se desilo da jednim telefonom, u britaniji je to operater uradio besplatno za minut, a na crno kome još nije istekao ugovor rade za 35 funti i to isključivo šiframa koje za britansku mrežu 3 ima da se kupe (komplet) za 120 dolara na netu...
[ misaj @ 22.08.2007. 12:12 ] @
Eto lepo ti kaze covek. Predji na neku Britansku mrezu mnogo se vise isplati :)