[ brainbuger @ 20.08.2007. 10:39 ] @
Imam aktivan domen kontroler (W2K3 SP1) na kojem je i DNS. Hteo bih od njega da kreiram virtualnu masinu kako bi na njoj izvrsio neka testiranja i isprobao nekoliko app pre nego ih postavim. Znaci cilj mi je da dobijem potpunu kopiju postojeceg servera koji bi radio na potpuno izolovanoj mrezi od postojece.

Sta mi vi predlazete? Da li da kreiram additional DC pa da ga nekako (sad lupam :) odvojim, ili da probam neke alate tipa VMware converter (nikad probao) ili sta vec? Jel ko koristio neke slicne alate za ovo i koliko su uopste bezbedni?
[ Miroslav Jeftić @ 20.08.2007. 10:58 ] @
Hm... probaj za početak sa backup alatkom, da bekapuješ System state recimo, pa da uradiš restore u virtuelnoj mašini, ili nešto na taj fazon. Ako i ne uspe, ne može se ništa "pokvariti" na pravoj mašini. :)
[ brainbuger @ 20.08.2007. 11:49 ] @
Probah malo pre ali nisam uspeo. Evo sta sam uradio: prvo backup system state-a na izvornoj masini, zatim na virtuelnoj masini instalirao DNS, podesio isto ime racunara, podigao sistem u AD restore modu (preko F8), odradio backup restore ali nakon restarta pojavi se blue screen i sistem vise ne moze da se podigne. Samo da napomenem da hardver nije isti na izvornoj i na masini gde je VMware, mozda zbog toga puca?

[ Miroslav Jeftić @ 20.08.2007. 11:57 ] @
Hm, moguće je. Mada ne znam šta bih dalje predložio. :S
[ brainbuger @ 22.08.2007. 22:50 ] @
Hvala ti u svakom slucaju. Resio sam da prvo pokusam sa VMware Converter-om , ali mu necu dati da mi drlja po DC-u vec cu da konvertujem Ghost-ov image fajl. Mnogo je bezbednije (a i slucajno sam primetio da ima i tu opciju, doduse tek od Ghost v.9 pa na dalje ). Ukoliko ne prodje, probacu varijantu da dignem additional DC pa da ga onda nekako "bezbedno" odvojim, nema druge.
[ brainbuger @ 24.08.2007. 16:11 ] @
Odradio sam stvar sa VMware Converter-om i to preko Ghost image fajla kao sto sam spomenuo. Konvertovanje traje malo duze (oko 1.5h) ali zato je posao odradjen kako treba. Server se podigao iz prve, odradio prvi restart jer je prepoznao jos neke promene na hardveru i to je to.

Na prvi pogled vidim da je sve tu, jedino sto sam morao da uradim je da mu ponovo podesim IP adresu. E, a sada ce da krene 'mrcvarenje' :) ..mislim da cu prvo da probam neke patch-eve koje nisam smeo na aktivnom DC-u.