[ zorpetus @ 20.08.2007. 14:38 ] @

U firmi gde radim bih hteo da napravim jednu jednostavnu bazu podataka gde bi zaposleni mogli da upisuju svoje poslovne kontakte, da se tu vodi evidencija koji kolega je zaduzen za koje proizvode (da moze da se radi pretrazivanje po tome naravno), da se tu eventualno stave i neki skenirani delovi poslove korespodencije i tome slicno.
Dakle, "klasicna" baza, nista egzoticno.

E sada, posto imam jednu PIV masinu sa 2 GB RAM memorije koja mi cuci neiskoristena mislio sam da nadjem neku client/server bazicu, besplatnu naravno , koja bi mogla da mi odradi ovaj posao. Na tom racunaru je licencni XP Pro, a moguca je i kupovina Windows Servera ako je apsolutno nuzno. Naravno da je pozeljnija varijanta Linux-a, zbog svoje cene. Mislim, nije najveci problem da se to plati, nasle bi se pare - ali treba ratovati s sefovima da im se objasni sta se to i zasto kupuje, i kad god se nesto plati - to je onda obavezujuce da se od toga vide neki rezultati koji bi tu kupovinu opravdali ;-) Ovako, ako cela ideja propadne ionako nije puno kostala


Kada sam pomenuo Client /Server okruzenje mislio sam da mi server bude racunar na kome je baza i neki Web server i aplikacija koja radi manipulacije nad bazom - a kojoj korisnici pristupaju uz pomoc browsera sa svojih radnih stanica. Sto se samog kreiranja baze tice - bilo bi lepo da se ona moze kreirati na toj masini lokalno ali da se moze "nadogradjivati" (dodavati tabele npr. i sl.) i preko web interfejsa sa radnih stanica u mrezi...

Da li mi neko moze preporuciti neko "all-in-one" resenje za ovaj moj poduhvat u vidu vec neke postojece Linux distribucije - ILI - ako takva ne postoji da mi kaze u kom smeru da gledam ka resenju - bilo da je baza pod Linuxom ili Windowsom.

Hvala unapred na odgovoru!


[ momsab @ 20.08.2007. 15:39 ] @
LAMP, bazu napravis u MySQL, napravis php aplikaciju i to je to

ukratko
[ japan @ 20.08.2007. 16:03 ] @
http://www.hotscripts.com/PHP/...ams/Groupware_Tools/index.html